Spa Hotel Ulrika

KV-kraj-250V Karlovarském kraji se nachází jedno z nejkrásnějších pohoří České republiky – Krušné hory. A tak je naprosto jasné, že v zimních měsících sem míří milovníci sjezdového lyžování, bílé stopy i snowboardingu. Nadšeni budou i ti, kteří si chtějí zimní radovánky vychutnat se svými dětmi nebo jen tak odpočívat v zasněžené krajině, která obzvlášť v zimním období působí až pohádkovým dojmem.

Západní Krušné hory jsou vyhlášeným lyžařským cílem milovníků sjezdového a běžeckého lyžování. Centrem zimních sportů je Klínovec, nejvyšší hora Krušných hor (1 244 m), Boží Dar, který je s nadmořskou výškou 1 020 m nejvýše položeným městem ve střední Evropě a Plešivec (1 028 m), nejmladší ski areál v ČR.

Největší Skiareál Klínovec nabízí 31,5 kilometru sjezdových tratí na Klínovci, Neklidu a v Božím Daru na jeden skipas. Díky propojení skibusem se skiareálem Fichtelberg v Německu se můžete těšit na 47 kilometrů sjezdovek různých obtížností, freeride sjezdovky, parky pro děti, legendární snowpark Neklid a chill zóny.
Skiareál Plešivec je jako stvořený pro rodinu s malými i odrostlými dětmi. Sjezdovky mají různou úroveň obtížnosti, užívat si lyží nebo snowboardu si tak mohou úplně všichni. V menších skiareálech jako jsou Bublava, Pernink, Potůčky, Nové město u Jáchymova, Mariánky či Nové Hamry si zase užijete lyžování bez dlouhých front.

Západní část Krušných hor je protkána stovkami kilometrů upravovaných běžeckých tras. Oblíbená je Krušnohorská magistrála a její páteřní 40 kilometrů dlouhá partie mezi Bublavou a Božím Darem. Kilometry kvalitních běžeckých stop najdete také v okolí Perninku a Horní Blatné nebo v oblíbeném skiareálu Eduard mezi Jáchymovem a Božím Darem. Zde si můžete vyzkoušet také skijöring, tedy disciplínu, při níž má běžkař bederní pás a tažným lanem je spojen s postrojem jednoho či dvou psů. To je potom jízda!

Vedle tradičních zimních sportů můžete na Božím Daru vyzkoušet i ty netradiční. Třeba adrenalinový snowkiting, případně jízdu na speciálních duších sněhovým korytem snowtubing. V zasněženém terénu můžete vyrazit také na sněžnicích, jejichž obliba neustále stoupá. A což teprve musherství, kdy vás kouzelnou přírodou veze spřežení houževnatých tažných psů.

Mezi největší výhody lyžování v Krušných horách patří lyžování bez čekání u lanovek, přijatelné ceny za poskytnuté služby a široká nabídka lázeňských a wellness procedur nedaleko lyžařských středisek v Jáchymově, Karlových Varech, Mariánských a Františkových Lázních.
Dopřejte si blahodárnou koupel, uvolňující masáž nebo se ohřejte v nově vybudovaném saunovém světě v Aquacentru Agricola v Jáchymově. Po náročném dni ve sněhové stopě či na svahu zregenerujete své tělo a dobijete si baterky.

Více tipů na zajímavá místa, turistické cíle, aktivní dovolenou či kulturní akce najdete na turistickém portálu Karlovarského kraje www.zivykraj.cz, facebooku www.facebook.com/ZivKraj nebo instagramu @zivykraj.

KV-kraj-logo-250

 

 

 

Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj
www.zivykraj.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...