Spa Hotel Ulrika

Grosshof 1 250Znáte lepší doporučení než od samotných golfistů? Já tedy ne. Zvlášť pokud jde o skutečné nadšence, kteří v touze poznávat brázdí republiku křížem krážem. Najdeme je i mezi Všudehrály, golfisty, co navštívili alespoň šedesát tuzemských hřišť. Pravidelně pořádají také anketu, v níž hřiště poměrně podrobně hodnotí. Grosshof je v jejich očích pravidelným kandidátem medailových příček. Osobně mám ke Grosshofu blízko, a zdaleka nejen proto, že při návštěvách devítky se vracím do míst nedaleko narození. Získal si mě od prvních okamžiků a s klidným svědomím se podepíšu pod tvrzení, že to, na čem devítka na Kladském pomezí staví, je úžasná atmosféra.

Začíná to už příchodem do resortu, na recepci, kde se podává i občerstvení, nešetří úsměvy, útulnost umocňují nepřehlédnutelná kamna, odhalené cihly nebo golfové propriety z cest. A majitelé? Ti se s vámi ochotně dají do řeči.
Vyjdete ven a ten pocit ne a ne vyprchat. Procházíte kolem křesílek, kde je radost vychutnat si v letních dnech kávu, po levé ruce míjíte zastřešenou terasu, která přímo vybízí ke grilování. A že na něj také často dojde!
Vřelostí místních je opředený i klubový život zahrnující řadu turnajů i klání spřízněných klubů, zdejší golfisté pravidelně také pomáhají. Tradicí se stal třeba turnaj Pro dobrou věc. Výtěžek z letošního ročníku, v pořadí už čtvrtého, podpořil čtrnáctiletého Maxima trpícího svalovou dystrofií.

Na hřišti si vás nikdo neměří ostřížím zrakem, ale s úsměvem vám popřeje pěknou hru. Stoupáte na horní pasáže devítky a otevírá se vám pohled nejen na Broumov s jeho dominantou v podobě Benediktinského kláštera, ale za krásného počasí je radost sledovat vrcholky jak pro zdejší končiny typických stolových hor, tak Krkonoše, Orlické hory a dohlédnete i na Králický Sněžník.

Hra na aktuálně jediném hřišti Náchodska plyne velmi nenuceně. Devítka z vás nevysaje zbytky sil, „nevyzuje z bot" ve snaze vymáčknout ze svých holí maximum. Najdete tu však zcela plnohodnotné hřiště s kratšími i delšími jamkami, většími či menšími doglegy, hrát budete do kopce i z kopce a počíhá si na vás hned několik překážek, ať vodních či písečných. Neschází auty a ať vás raděj ani nenapadne hledat míčky v polích oddělených ohradníky...
Celá devítka je zavlažovaná unikátním systémem, kdy se voda rozvádí ze sto let starého rezervoáru. Na jeho střechu umístili odpaliště šesté jamky. Kromě této zajímavosti samostatnou zmínku zasluhují greeny – větší, menší, rovné i víceúrovňové, avšak vždycky velmi dobře udržované!
Hřiště neklade přehnaně vysoké nároky na kondici, byť nějaké výškové metry zdolat musíte, v horkých dnech, kdy není kam se moc schovat, vás však v tomto směru prověří. V tom případě není nic snazšího, než si zapůjčit buginu.

Grosshof disponuje veškerým zázemím, drivingem včetně krytých stání, pro nácvik krátké hry slouží putting i chipping greeny. Začínající hráči mohou absolvovat lekce s trenérem. Nejen pro to všechno představuje ideální přístav, kde do tajů golfu proniknete od a do zet, a hlavně bez obav!
Zdejší devítku proběhnete s holemi raz dva, a tak by byla škoda neprozkoumat blízké okolí. Majitelé i místní vás dozajista zásobí zaručenými tipy, kam se vydat. Sázku na jistotu představují Broumovské stěny, Teplické skály či Adršpašské skalní město, stolové hory Ostaš či Hejšovina, v samotném Broumově kromě zmiňované kláštera navštivte jednu z nejstarších dřevěných sakrálních staveb hřbitovní kostel Panny Marie.

Centrum města se nachází jen deset minut pěšky od hřiště, které letos nabízí nově i ubytování. V areálu zbudovali šest prostorných dvoulůžkových pokojů a jeden apartmán, čímž zase zvedli o stupínek pomyslnou laťku. Přijeďte se sami přesvědčit, jak to na hřišti s pečetí Všudehrálů chodí, a že ne vždycky je skvělý pocit ze hry výhradně součtem parů či birdie. Já se vracím každoročně a vždy s příjemným očekáváním, na co nového se zase mohu těšit, i s vědomím, že na Grosshofu budete vždy vítáni!

Převzato z časopisu Golf 7/2019
Text: Petra Prouzová, foto: GC Grosshof

Grosshof 2 250UŽITEČNÉ INFORMACE
GROSSHOF GOLF CLUB
Adresa: Kladská 27, Broumov, 550 01
Tel.: +420 777 333 554
Web: www.grosshof.cz
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
GPS: 50°34'36,444'' N | 16°20'33,681'' E
Rok otevření: 2014
Služby: driving range | chipping & putting green | výuka golfu | půjčovna vybavení | klubovna | restaurace | ubytování
Počet jamek: 9 | Par: 68
Délka (m): 4 678 (žlutá) | 4 262 (červená)
Green fee: 850 Kč/celý den (po–ne, sv.)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...