Vincentka-golfinfo

AlbatrossV pátek 25. listopadu se konal nejen XVI. Večer českého golfu. O několik málo okamžiků dřív byly v pražském hotelu Radisson Blu Alcron vyhlášeny výsledky ankety Golfový areál roku 2011. Deseti nejlepšími areály se na základě „vox populi“ staly (v abecedním pořadí) Albatross, Brno-Kaskáda, Čeladná, Dýšina, Karlštejn, Mariánské Lázně, Monachus, Ostravice, Ropice a Ypsilonka. Z prestižního titulu se nakonec radoval Albatross Golf Resort.

Druhý ročník ankety byl unikátní tím, jak se její organizátoři dobrali ke konečným výsledkům, a také množstvím spolupracujících médií a partnerů. V první části ankety hlasovali sami hráči, kteří od 1. července do 31. října poslali do ankety 6 830 hlasů. „Hodnotila se technická připravenost hřiště, estetický dojem, poskytované služby a vybavenost, tréninkové zázemí, atmosféra, poměr ceny a spokojenosti a celkový dojem,“ vyjmenovává za pořadatele ankety Ondřej Glásl.

Vybrat nejlepší areál roku pak už byl úkol pro odbornou komisi sestavenou z významných osobností české golfové scény. V komisi zasedli prezident ČGF Jan Jenčovský, člen výboru ČGF a předseda STK Karel Vopička, generální sekretář ČGF Miroslav Holub, šéfredaktor časopisu ForGolf Michael Jon, šéfredaktor časopisu Golf Josef Slezák, šéfredaktor časopisu Golf&Style Jaroslav Cícha. Asociaci majitelů českých a moravských golfových hřišť zastupoval generální sekretář Petr Voráček, dále v odborné komisi pracovali golfoví publicisté a komentátoři Vít Koďousek a Andrej Halada, už zmiňovaný Václav Kotek, člen výboru České golfové asociace hendikepovaných, paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek a v neposlední řadě i filmový režisér a producent Ondřej Trojan.

Tito odborníci rozhodli, že titul Golfový areál roku 2011 si nejvíc zaslouží Albatross Golf Resort, druhé místo obsadil Golf Resort Karlštejn a stupně vítězů doplnil loňský vítěz Royal Golf Club Mariánské Lázně.

Pro úplnost je třeba uvést i vítěze čtyř dalších podkategorií. Nejlépe hodnoceným areálem roku 2011 se podle hráčů s hendikepem stal Golf Resort Mochanus, začínající golfisté bez hendikepu nejlépe hodnotili Golf&Country Club Hodkovičky, nejlepším devítijamkovým hřištěm byl Golf Hostivař a nejlepším indoorem Erpet Golf Centrum.

Všech deset areálů si odneslo pamětní certifikát, tři nejlepší navíc plaketu „Symbol úspěšných" od sdružení CZECH TOP 100, jednoho z partnerů ankety.

Text a foto: Luboš Klikar


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...