LunaO ránu lepší výsledek v třetí, nakonec finálové rundě, rozhodl o tom, že vítězkou zkráceného klání DeutscheBank Ladies Swiss Open se stala italská golfistka Diana Luna.

Finále šla na 67 ran a celkovým výsledkem 203/-13 přehrála o jediný úder obhájkyni trofeje Lee-Anne Pace z Jihoafrické republiky, Australanku Kristie Smith a Sophie Giguel-Bettan z Francie.

V turnaji se představily také dvě zástupkyně české PGA. Zatímco Slovenka Zuzana Kamasová, zůstala za branami cutu, Klára Spilková se do finále podívala a obsadila dělené 54. místo.

Turnaj z velké části ovlivnilo počasí, které nedovolilo dohrát páteční rundu. Ta byla původně přesunuta na sobotu, ale déšť golfistky na hřiště nepustil. Nakonec se tak o cutu rozhodovalo až v neděli. I proto byla akce o jedno kolo zkrácena.

V nedělním maratóna prokázala nejpevnější nervy italská golfistka Diana Luna, když na své předchozí výkony nedokázaly navázat zkušené Laura Davies a Karin Koch. Prvně jmenovaná zahrála dvě nad par a propadla se na dělené 12. místo, Švédka sice obešla hřiště v paru, nicméně propadu na dělenou 7. pozici nezabránila.

Jediná Češka ve startovním poli turnaj dobře rozehrála, když v úvodní rundě byla tři rány pod par. O den později ale hned zkraje přišlo double bogey a po dalším bogey se ocitla na hranici projití cutem. Ještě před přerušením turnaje zahrála na osmnáctce birdie, ovšem i tak musela o účast ve finále tvrdě bojovat. Podařilo se a v závěrečném kole dokázal Spilková svou pozici mírně vylepšit.

V součtu tří kola byla v paru (216/E), což stačilo na 54. místo, za něž si připsala do finančního žebříčku 1 850 euro. V celkovém hodnocení série je Spilková na 47. pozici.

Výsledky turnaje


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...