Spa Hotel Ulrika

YaniTsengPřestože ženský golf na sebe nepoutá tolik pozornosti jako mužský, pyšní se v současnosti osobností, která láme jeden rekord za druhým a zastiňuje všechny své předchůdce. Ano, mluvíme o Yani Tseng, Tchajwance, která na začátku své golfové kariéry v pouhých 22 letech přepisuje dějiny. A budou nejbližší roky v jejím znamení? Mohly by! Zde je pět důvodů, které to potvrzují.

1. Pilná sběratelka titulů
Žádný jiný golfista planety nevyhrál letos tolikrát jako Yani. Sedm titulů z LPGA, dva z LET, jeden z asijského okruhu… a sezona stále pokračuje. To nezvládla ani aktuální mužská světová jednička Luke Donald, který je držitelem 4 titulů. Podobně úspěšnou sezonu zaznamenala Annika Sörenstam v roce 2005, kdy zvedala vítěznou trofej desetkrát na LPGA a jednou na LET. Ale jak bylo řečeno, letošní sezona zatím nekončí.

2. Nejlepší v majorech
Ve svých dvaadvaceti má Yani Tseng na svém kontě již 5 major titulů, z toho dva roky po sobě dokázala vyhrát v jedné sezoně vždy po dvou titulech. Podobnou bilancí se nemůže chlubit zatím žádný z hráčů, pro zajímavost, například Annice bylo v době získání pátého major titulu dvaatřicet, Woodsovi čtyřiadvacet. Na zkompletování kariérního grandslamu sice ještě čeká (zbývá ženský US Open), ale jako první žena dokázala na British Open své vitězství obhájit hned v následujícím roce..

3. Vládkyně světového žebříčku
Když odešla Lorena Ochoa v květnu 2010 do golfového důchodu, začaly ženy postrádat svou hvězdu. O uvolněnou pozici se mezi sebou praly Jiyai Shin, Ai Miyazato a Cristie Kerr, pak ale na scénu vstoupila Yani. První místo žebříčku opanovala 14. února 2011 a je aktuálně nejdéle sloužící světovou jedničkou s 15týdenním náskokem na Luka Donalda. Tseng navíc vede ženský světový žebříček s ohromnou dominancí a propastným odstupem od ostatních, tak jak jsme to znali z dob Tigerovy nadvlády.

4. Stálý prostor pro zlepšování
Golf je hra, kde bez ohledu na výsledek víte, že vždy můžete být ještě o něco lepší. Jestliže zahrajete -6, jen se utvrdíte v tom, že šlo klidně zahrát -7 nebo -8,“ sdělila na tiskové konferenci po svém domácím vítězství Yani fanouškům. A má pravdu. Ještě existují mety ke zdolání. Pokud například zvítězí na British Open i v roce 2012, vyrovná rekord Anniky z let 2003–2005, k překonání vyzývá i 13 titulů v sezoně Mickey Wight z roku 1963 či 4 364 994 vítězných dolarů Loreny z roku 2007.

5. Fantastické statistiky
Yani Tseng se zařadila jako první asijská reprezentantka do elitní skupiny hráček, které se dokázaly stát současně jak nováčkem, tak hráčkou roku (tento seznam zahrnuje jména jako Patty Sheehan, JoAnne Carner, Nancy Lopez, Beth Daniel, Karrie Webb, Annika Sörenstam a Lorena Ochoa). Yani ale letos dominuje i dalším statistikám. Vede v počtu birdie (333), kolech pod par (51/69), umístění v Top 10 (13/20), jako jediná má průměrné skóre na kolo pod semdesát (69,38), přehrává soupeřky na drajvu (průměr 267,9 yardů) a přirozeně vévodí i finančnímu dolarovému žebříčku (2 873 629).

Ze zahraničních materiálů připravila Kateřina Slezáková, foto Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...