dav-750Další dílek přibyl minulý týden do mozaiky vleklé nevraživosti mezi dvěma americkými golfovými hvězdami, Brooksem Koepkou a Brysonem DeChambeau. A dosadilo ho tentokrát hodně vlivné jméno - samotný vrchní komisař PGA Tour Jay Monahan. Šéf nejsledovanější světové túry totiž ještě před začátkem fedexcupového finále Tour Championship v Atlantě novinářům potvrdil, že PGA Tour míní napříště postihovat diváky za to, pokud budou během turnajů pokřikovat na mladšího z Američanů přezdívku jeho neoblíbeného rivala.

O provokativních výkřicích „Brooksy" směrem k DeChambeauovi se poprvé začalo mluvit po The Memorial, kde si na chování některých fandů sedmadvacetiletý golfista stěžoval. Jeho krajan pak na sociálních sítích přilil olej do ohně, když za to svým příznivcům sliboval pivo zdarma. Svět se bavil, vedení túry už ale asi méně - a nyní přišla reakce. Jay Monahan totiž na přímou otázku, zda bude tenhle pokřik směrem k DeChambeauovi propříště považován za urážlivé chování, odpověděl jasně. „Ano. Důvodem je to, že všichni chceme mít na hřišti a kolem něj respekt, a podle mě takovéhle výkřiky respekt postrádají, takže je nebudeme tolerovat." Fandům, kteří se tomuhle trendu nepřizpůsobí, by mohl podle šéfa PGA Tour v budoucnu hrozit vyhazov z turnaje, což si asi většina z nich při cenách vstupenek dobře rozmyslí.

Pokřik „Brooksy" byl prý ale v každém případě dost často slyšet i během předposledního turnaje sezony a to včetně napínavého šestijamkového play-off, které DeChambeau nakonec prohrál s Patrickem Cantlaym. Logiku tenhle postoj vedení PGA Tour tedy má, druhou věcí ovšem je, že řada ostatních předních světových golfistů se Monahanově prohlášení - v lepším případě - vysmála. „Je to oficiální. Když řeknete Brysonovi jinak, než jeho pravým jménem, vyhodí vás z turnaje. Takže jestli mě ještě jednou někdo osloví jako Kevina Na, Dannyho Lee nebo Sang Moon Baeho, bude mít problém," vtipkoval na svém Twitteru Američan James Hahn, kterého si kvůli asijským předkům lidé často pletou (mimo jiné) právě s uvedenými hráči.

Angličan Ian Poulter zase vyrobil fiktivní grafiku, v níž zpravodajská televize oznamuje, že je propříště zakázáno přezdívat mu „Rodney Trotter". A jeho krajan Lee Westwood si sarkasticky posteskl: „Za těch pětadvacet let mi říkali Lumpy, Oosty, Clarkey a spoustou dalších hanlivých přezdívek - a vy zavedete tohle pravidlo až teď?" Jedním z mála, kdo se šéfů túry zastal, byl tak veterán Phil Mickelson.

Pravdou každopádně je, že s vymáháním nejnovějšího zákazu (či dokazováním prohřešku) může být docela potíž. A to ani nemluvě o tom, že oba znesvářené rivaly by měl koncem září čekat společný Ryder Cup v barvách týmu USA: a do zámoří jistojistě dorazí také spousta diváků z Evropy. Ti tak teď nejspíš dostali dobrý tip, jak mají jednoho soupeřova golfistu škádlit - a jen těžko si představit, že by je někdo za to z areálu vyváděl, když atmosféra týmového klání bývá běžně velmi bouřlivá...

Připravil: Lukáš Pařenica, ilustrační foto:hasan.eu

Zdroj:
https://www.golfdigest.com/story/pga-tour-commissioner-jay-monahan-addresses-brooksie-chants-bryson-dechambeau-brooks-koepka?
https://twitter.com/JamesHahnPGA/status/1432744395883876356
https://twitter.com/IanJamesPoulter/status/1432794933040226308
https://twitter.com/WestwoodLee/status/1432768998207336449
https://twitter.com/PhilMickelson/status/1433604175045214211


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...