Spa Hotel Ulrika

Rory_McIlroyDvaadvacetiletý Rory McIlroy navázal na US Open na loňské vítězství svého krajana Graema McDowella (ten letos dělil 14. místo) a nevídaným způsobem válcoval konkurenci. Vedl od prvního do závěrečného kola, kdy se jeho náskok před druhým Jasonem Dayem zastavil na osmi úderech.

Do dějin turnaje se zapsal jako jeho nejmladší vítěz od roku 1923 a po Woodsovi je i druhým nejmladším hráčem novodobé historie, který kdy získal major.

Poté, co letos McIlroy vstupoval na Masters z pozice lídra se slušným náskokem na své pronásledovatele, aby o osmnáct jamek později nechal svůj sen 80 ranami rozplynout, před závěrečným kolem US Open se přímo vnucovala otázka: Dokáže to?

Talentovaný mladík, v němž mnozí vidí nástupce Tigera Woodse, ovšem nenechal nikoho na pochybách, že se v Augustě poučil. Ve finále šel trpělivě a přesvědčivě za svým cílem. Výsledné skóre 16 pod par (268/-16) hovoří za vše – jde totiž o nejnižší výsledek v historii tohoto šampionátu.

„Ve výhru jsem začal věřit na desáté nebo jedenácté jamce,“ prohlásil severoirský borec, který svým triumfem navázal na předchozí vítěze majorů z řad hráčů evropské túry.

Neúspěchem skončil podnik pro domácí Američany, jejichž čest zachraňovala překvapivá jména – Kevin Chappell a Robert Garrigus dělili třetí místo, jinak však v první desítce pořadí defilovali golfisté neamerické národnosti.

Výsledky turnaje


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...