Spa Hotel Ulrika

Solheim-GMR-250Konec roku je vždy dobrou příležitostí k bilancování, třeba těch nejlepších golfových momentů a příběhů uplynulé sezony. A protože golf není jen o soupeření Koepky s McIlroyem nebo velkolepém comebacku Tigera Woodse, zaměříme se tentokrát na desítku nejzajímavějších věcí, které se v končícím roce udály na dámské LPGA, tak jak je vybrali odborníci renomovaného serveru Golfweek.

Na desáté příčce najdete příběh dvojice golfistek, které se jako soutěžní pár daly dohromady vlastně náhodou. A zatímco pro ostřílenou Thajku Jasmine Suwannapura nebylo vítězství na tradičním turnaji dvojic Dow Great Lakes Bay Invitational zas až takovou senzací, pro (paradoxně starší) Cydney Clanton se jednalo o absolutní průlom v kariéře, díky kterému získala dvouletou kartu pro LPGA a jistotu startu na příštím Evian Championship a Women's British Open.

Deváté místo okupuje další pár, tentokrát tvořený Karrie Webb a Hannah Green. Prvně jmenovaná veteránka poskytla před čtyřmi lety mladičké začínající hráčce finanční podporu a ubytování, a letos mohla společně se svou žačkou slavit její výhru na Women's PGA Championship. Osmou pozici v přehledu nejzajímavějších událostí roku obsadila trochu paradoxně děkovná řeč. Měla ji na svědomí korejská hráčka Jeongeun Lee6, která používá číslovku za jménem, aby se odlišila od svých jmenovkyň v rodné zemi. Při přebírání ceny pro Nováčka roku ale oslnila sál plný odborníků především bezchybnou angličtinou a dojemným proslovem, který prý chystala řadu týdnů.

Sedmé místo? Vítězství Cheyenne Knight na Volunteers of America Classic v rodném Texasu, které bylo její první výhrou na LPGA v kariéře - a věnovala jej památce svého staršího bratra, kterého usmrtil opilý řidič. Na šesté příčce najdeme českou stopu v žebříčku a tou je samozřejmě vítězství Nelly Korda na Australian Open. I zahraniční novináři už si dávno všimli, že rodina s českými kořeny má na úspěchy u protinožců patent. Tatínek Petr tady kdysi ovládl svůj jediný tenisový grandslam, a starší z jeho dcer Jessica vyhrála v Austrálii stejný turnaj jako Nelly už v roce 2012.

Dostáváme se do první pětky, kde pořadí uzavírá Brooke Henderson. Tahle hráčka se letos stala nejúspěšnějším kanadským golfistou bez rozdílu pohlaví, alespoň co do počtu profesionálních turnajových vítězství, s devátým titulem totiž předstihla i své mužské kolegy, třeba Mika Weira. Pokračujeme dál: tentokrát na čtvrtém místě se umístila hráčka, která je jinak suverénní ženskou světovou jedničkou. Jin Young Ko zaujala letos ziskem dvou majorů a především rekordem, který uzmula samotnému Tigeru Woodsovi - nasázela neuvěřitelných 114 jamek v řadě bez jediného bogey!

Na stupních vítězů v pomyslné hitparádě nejlepších momentů za rok 2019 skončila jako třetí vůbec nejvyšší finanční odměna v historii ženského golfu. Shrábla ji krajanka světové jedničky, další Korejka Sei Young Kim, která za výhru na na Tour Championship brala půl druhého milionu dolarů. Druhá pozice v našem žebříčku? Tou je úžasný příběh další outsiderky. Japonka Hinako Shibuno nikdy v životě nehrála mimo rodné ostrovy, pak vycestovala na British Open - a zbytek už je historie. První major, první start v zahraničí a hned výhra, na to se bude dlouho vzpomínat.

Zbývá už jen největší moment končícího roku a kdo ženský golf aspoň trochu sleduje, samozřejmě tuší. Solheim Cup, dramatický souboj mezi Evropou a USA až do poslední jamky a na jejím greenu norská veteránka Suzann Pettersen (na ilustračním snímku , která vítězným berdíkem přiklepla pohár starému kontinentu a vzápětí ukončila v ten nejlepší možný moment svou bohatou kariéru. Skvělý příběh v kontextu stále prestižnější týmové soutěže to u odborníků vyhrál, názory se ale samozřejmě mohou lišit. Jaký highlight uplynulé sezony na LPGA byste vybrali vy? Projděte si žebříček pod odkazem níže.

Připravil: Lukáš Pařenica; foto: Globe Media/Reuters

https://golfweek.com/2019/12/08/top-10-lpga-moments-2019/amp/?__twitter_impression=true


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...