Spa Hotel Ulrika

PCUP_mGolfisté Spojených států amerických počtvrté za sebou vyhráli Prezidentský pohár. Nad mimoevropským "výběrem světa" zvítězili v Melbourne s přehledem 19:15, rozhodující bod jim zařídil stejně jako před dvěma lety v San Francisku Tiger Woods.

Američané před závěrečným kolem vedli 13:9 a takový náskok ještě žádný tým v této soutěži nikdy neztratil. Po dvou nepovedených úvodních dnech se v sobotu dočkal prvního bodu i Woods a nakonec to byla právě bývalá světová jednička, která zajistila Američanům další triumf.

O konečném výsledku dnes rozhodlo dvanáct duelů v individuální hře na jamky. Vítěz 14 turnajů kategorie major Woods poměrně jednoznačně porazil domácího golfistu Aarona Baddeleyho 4&3, který ale bývalé světové jedničce nekladl výrazný odpor. Tygr z pěti duelů na hřišti Royal Melbourne odešel třikrát poražen, dvakrát vyhrál.

Stoprocentní úspěšnost pak potvrdil Jim Furyk, který se postaral celkem o pět bodů výběru USA. Získat všechny možné body v turnaji se před ním povedlo jen třem hráčům. Tři duely v předchozím průběhu utkání vyhrál spolu s Philem Mickelsonem, další s Nickem Watneym.

Celý zápas definitivně rozhodl Woodsův pat na 15. jamce. „Je to příjemné. Ale doufal jsem, že to nebude muset rozhodnout zrovna můj zápas, chtěli jsme rozhodnout dříve," prohlásil Woods. První čtyři nedělní singly totiž ovládl Mezinárodní tým, pak ale začali opět úřadovat hosté a nakonec vcelku suverénně došli k dalšímu triumfu.

Prezidentský pohár se hraje od roku 1994. Americký tým až na jediné zaváhání před 13 lety pokaždé vyhrál, v roce 2003 se oba výběry rozešly remízou 17:17.

„Je samozřejmě skličující, že jsme na domácí půdě nevyhráli, ale i tak to byl skvělý týden, na který budu do konce života vzpomínat. Hráli jsme na těžkém hřišti a náš soupeř byl v těch pár dnech přece jen o něco lepší,“ řekl domácí borec Adam Scott, jenž mohl být alespoň částečně spokojený, protože ve své dvouhře dokázal porazit Phila Mickelsona.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Autor: ČTK


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...