Spa Hotel Ulrika

tomlewisVzpomínáte si, jak se Tom Watson před dvěma lety statečně pral o svůj šestý titul z Open? Tehdy ho v úvodní rundě doprovodil talentovaný mladík Matteo Manassero, jemuž prorokovali slibnou budoucnost. A Ital tyto hlasy záhy vyslyšel.
Přesuňme se v čase o dva roky dál, na letošním Open Tom Watson znovu doprovází nadějného amatéra, dvaadvacetiletého Angličana Toma Lewise, který po úvodně rundě nečekaně dělí vedení. Nakonec je z toho 30. místo a Silver Medal pro nejlepšího amatéra. Stejně jako Manassero.

Uplynuly další tři měsíce, mezi nimiž se Lewis stihl profesionalizovat a absolvovat tři ze sedmi povolených startů. A byla ta famózní jízda. Profesionální debut v Rakousku okořenil desátým místem (!), následovala čtyři kola na prestižním Alfred Dunhill Links Championship (zde skončil sedmdesátý), aby vše korunoval na silně obsazeném Portugal Masters tuto neděli, kde si počínal jako ostřílený mazák a s náskokem dvou ran vybojoval svůj první titul v kariéře na EPGA Tour.
Co na tom, že do závěrečné rundy šel s deficitem čtyř ran na vedoucího Cabrera-Bellu za Španělska, jehož nakonec odsoudil na druhou pozici.

„Nemyslel jsem na peníze, šlo mi jen o výhru,“ vykládal čerstvý šampion, který přiznal obavy z kvalifikační školy, kterou ale nyní může hodit za hlavu a naopak může spřádat plány na útok v závěrečném podniku sezony v Dubaji.
Díky vítězství má také jistotu startu na EPGA Tour v následujících dvou sezonách a jen pro zajímavost – Tiger Woods na první profesionální titul čekal o dva turnaje déle, letošní vítěz US Open Rory McIlroy se dočkal až po 38 startech... Nechme se překvapit, co zajímavého nám Tom Lewis v budoucnu ještě nachystá.

Výsledky Portugal Masters zde


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...