Spa Hotel Ulrika

Rory Fedex 2019Letošní FedEx Cup nabídl dramatickou podívanou, kdy se až do závěrečné rundy přetahovala o vítězství minimálně čtveřice hráčů – Brooks Koepka, Justin Thomas, Xander Schauffele a Rory McIlroy, na které zezadu dotíral ještě Paul Casey. Poprvé se hrálo dle nového schématu, kdy šli hráči do finálového podniku – TOUR Championship – s odečtem ran v závislosti na předchozím pořadí, které si budovali v dosavadním průběhu.

Rory McIlroy, který nedávno podlehl Koepkovi v rámci turnaje WGC, toužil po odvetě. A turnaj nakonec vykrystalizoval tak, že šli oba v závěrečném flightu, přičemž náskok jedné rány držel Američan. Na rozdíl od WGC mělo finále FedEx Cupu odlišný průběh a byl to McIlroy, kdo v něm tahal za delší konec.
„Když jsem viděl, že jdu s Brooksem ve flightu, vzpomněl jsem si na Memphis, tehdy to byla lekce. I proto jsem toužil napravit, co se mi tam nepovedlo," vrátil se Rory ke vzpomínanému nezdaru na WGC.

Diváci byli díky novému systému hodnocení ušetřeni neustálého přepočítávání bodů a mohli na vlastní oči sledovat, kterak se Rory blíží ovládnutí sezony na PGA Tour. Vítěznou misi rozjel úspěšně už na úvodní devítce finálové rundy (-2), kde se jeho soupeři nevyvarovali chybám, další dvě rány zasadil sokům na dvanáctce a třináctce, a tak ho nakonec ani nemusela mrzet bogey z následujících dvou jamek. Výborné představení navíc podtrhl dvěma berdíky v obtížném závěru.

Na závěr tak McIlroy přidal nejlepší výsledek dne (-4), který dokázal vyrovnat jen Adam Scott, jemuž 66 ran vyneslo konečné šesté místo. Roryho ve vítězném tažení nezastavilo ani přerušení turnaje kvůli bouřce, které narušilo jak druhé, tak třetí kolo. Celkově zapsal osmnáct ran pod par a druhého Schauffeleho za sebou nechal o čtyři údery, o další ránu zpět skončili dělení třetí Thomas a Koepka.

„Cítíte se parádně, když své jméno vidíte podruhé na tak prestižní trofeji," pochvaloval si severoirský golfista a dodával, „pokaždé, když dokážete něco, co předvedl jen Tiger, víte, že jste museli podat velmi dobrý výkon."

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/competition/2019/tour-championship/leaderboard.html

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...