Spa Hotel Ulrika

Masters BubbaVýbuch některých favoritů (Mickelson, García, Donald, Cabrera), povstání padesátníků (Jiménez, Couples, Langer) a klidná síla v podobě nekazícího Bubby Watsona, který si za poslední tři roky došel v Augustě pro druhé zelené sako. Tak by se dalo ve stručnosti komentovat letošní Masters.

Na něm poprvé v kariéře scházel kvůli zranění Tiger Woods, ovšem to turnaji nic neubralo na slibovaném dramatu před finálovým kolem. Tam šli bok po boku vítěz z roku 2012 Bubba Watson a talentovaný mladím Jordan Spieth (oba –5), jenž se v případě výhry mohl stát nejmladším vítězem tohoto majoru.
A Spith také zprvu držel otěže ve svých rukou, kdy předvedl mimo jiné perfektní ránu z bankru na birdie, jenže pak přišly dva nečekané kolapsy, kdy na osmé i deváté jamce neproměnil krátké paty do paru, načež se kolo dějin obrátilo.

Právě v těchto okamžicích Watson zahájil svou plavbu do vítězného přístavu. Výborně drajvoval a od té doby se dopustil snad jen dvou nepřesností, v jednom případě nechal krátký pat na eagle, podruhé minul green, ale ani jednou na svého soupeře nic neztratil.
Když pak na sedmnáctce proměnil ošidný pat na par, kterým udržel náskok tří ran na Spietha, tušil, že už mu mohou chystat zelené sako. A tak se i stalo.

Příjemným překvapením turnaje se stal dělený druhý Jonas Blixt ze Švédska, který absolvoval své první Masters. Výborně finišoval McIlroy, jenž nakonec sdílel 8. místo, podobně jako nestárnoucí dvojnásobný zdejší vítěz Bernhard Langer – stejně jako Rory šel finále na 69 ran, což byl třetí nejlepší výsledek dne. Ještě o dvě rány lépe totiž zvládl finálové kolo Joost Luiten při své premiéře v Augustě, díky tomu se posunul do třicítky nejlepších /T26).

Kompletní výsledky turnaje zde

Adam Scott (vlevo) pomáhá do saka staronovému vítězi Bubbovi Watsonovi. Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...