Vincentka-golfinfo

McIlroy_RoryDost bylo oslav, fotografování i rozhovorů, vítěz letošního US Open Rory McIlroy se z obletované celebrity znovu stává golfistou. Alespoň sám dvaadvacetiletý mladík to tak vidí a je rád, že se vrací zpátky do práce, do zámoří, „na místo činu“, kde na hřišti Congressional Country Club slavil zatím největší úspěch kariéry.

Po svém triumfu na US Open si však vychutnával nejen slastné okamžiky, ale na vlastní kůži zažil i odvrácenou stranu slávy. To, že v něm spousta lidí viděla nástupce Woodse, by určitě ještě snesl, horší to už bylo, když byl zachycen s tenisovou královnou Caroline Wozniackou, rázem se vyrojily spekulace... A klid neměl Rory ani na hřišti, když se během Irish Open tvrdě ohrazoval proti kritice svého kedíka. Jak sám přiznal, to všechno ho trochu rozptylovalo.
„Po to všem, co jsem na US Open dokázal, to byla docela smršť. Když je člověk mladý, myslí jen na golf a na to, jak je dobrý, a doufá, že by jednou mohl patřit k nejlepším hráčům světa. V tu chvíli si neuvědomujete tu druhou stranu mince, nevnímáte pozornost, která se na vás upírá. Jsem rád, že to mám za sebou a mohu se znovu soustředit jenom na golf,“ uvedl McIlroy.

A jak se zdá, Roryho forma opět stoupá, v generálce na PGA Championship skončil v desítce nejlepších (T6) a na závěrečném majoru roku v uplynulých dvou letech dělil vždy třetí místo.
„Líbí se mi hřiště, jaká PGA of America pro tento turnaj volí,“ poznamenal rodák ze severoirského Holywoodu a dodal, že jeho hře opravdu vyhovují, ať už jde o patování nebo zásah míče.
Podle svých slov je dobře připravený a odhodlaný předvést na turnaji to nejlepší. A prý už ví, jak čelit zvýšenému zájmu. „Je to součást mého života, takže si prostě budu muset zvyknout,“ dodává smířlivě borec, který do turnaje PGA Championship vstoupí dnes v hvězdném flajtu spolu s dalšími dvěma letošními major šampióny, Charlem Schwartzelem (Masters) a Darrenem Clarkem (Open). „Velká trojka“ startuje v 13.45 místního času.

Rory McIlroy věří v úspěch. Foto: Globe Media


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...