Spa Hotel Ulrika

Day PGAKdysi rozvířil golfové vody tvrzením, že je schopen porážet Tigera Woodse. Nemluvil však do větru, Jason Day se v posledním období často objevoval mezi hráči, kterým se prorokuje zisk majoru. A nyní tento svůj sen zhmotnil, když uspěl na Grand Slamu přezdívaném jako turnaj poslední šance.

Na PGA Championship ve Whistling Straits Australan nenašel přemožitele, byť mu šel v patách Jordan Spieth, letošní dvojnásobný držitel grandslamového titulu (Masters, US Open). Ten sice na výhru nedosáhl, ale i tak vystoupal na post nejlepšího golfisty planety, když sesadil obhájce trofeje, vracejícího se Roryho McIlroye, který po pětitýdenní pauze skončil na PGA Championship sedmnáctý.

Day šel do finále z vedení, před druhým Spiethem držel náskok dvou ran. A třebaže se talentovaný Američan snažil, Day tentokrát nenechával nikoho na pochybách, že jde neohroženě za svým cílem. Po sedmi jamkách byl na -4 úderech za kolo. Dobrý start ho povzbudil, takže jej nezastavilo ani bogey na osmičce.
Ve stejném duchu pak Australan pokračoval i na druhé devítce. Ačkoliv se Spieth snažil útočit, vedoucí muž průběžného pořadí se nenechal rozhodit. V cíli svůj náskok na pronásledovatele ještě o ránu navýšil a mohl dát průchod emocím.

„Jordan je velmi silný soupeř," vysekl Day poklonu druhému muži v pořadí. „Proto mě těší, že jsem ho udržel za zády. Je to momentálně nejlepší hráč světa, o to větší radost mám z toho, jakou hru jsem předváděl, je to nepopsatelný pocit."

Čest Evropanů zachraňoval Justin Rose, jediný zástupce starého kontinentu v elitní desítce si z Whistling Straits odvezl čtvrté místo. Překvapením je dělená pátá příčka Inda Anirbana Lahiriho, který si letos vede nad očekávání dobře na EPGA Tour.

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...