Open MolinariJordan Spieth svou jízdu k obhajobě titulu z Open nedotáhl, ze stínu závětří nakonec nevystoupili Woods nebo McIlroy, zklamáním skončilo finále pro Schauffeleho i Kisnera, zato Ital Francesco Molinari zúročil formu z posledních dní a po premiérovém titulu na PGA Tour přidal v letošní sezoně také vítězství na majoru. To se dosud žádnému z jeho krajanů nepodařilo.

Vítězné skóre se zastavilo na osmi ranách pod par, což je o jednu méně, než měli na kontě po sobotní rundě Jordan Spieth, Xander Schauffele i Kevin Kisner. Z uvedené trojice logicky většina fanoušků dávala největší šanci úřadujícímu šampionovi, jemuž nevyšel závěr prvního kola, ale ve druhém a hlavně ve třetím kole zavelel k útoku. Finále Spiethovi ovšem krutě nevyšlo, neuhrál ani jediné birdie a s pěti ranami nad par spadl na konečné deváté místo.
Také Schauffele a Kisner končili ten den v plusu (+3) a zbyla na ně druhá příčka, kde je doplnili Rose a McIlroy, od něhož se čekal razantnější útok. Rory navzdory velké snaze nedokázal skóre na kolo v průběhu všech čtyř dní stlačit na více než dvě rány pod par. Třebaže tak vždycky šel do mínusu, svou sbírku o další major neobohatil.

A tak se ze stínu hvězd trpělivě nořil Francesco Molinari, jdoucí ve finále ve společném flightu s Woodsem. I ten byl ve hře o další major, jeho šance nicméně vzaly za své na druhé devítce, takže si z Carnoustie odvezl dělenou šestou příčku. Ital si ve finále počínal bezchybně. K titulu mu pak stačila dvě birdie z druhé devítky, když to poslední přidal symbolicky na osmnáctém greenu. Do neděle přitom na Open čtyřikrát neprošel cutem a jen jednou skončil v top 10, před pěti lety. Nezapomínejme však, že se pětatřicetiletý Molinari veze na vlně úspěchů – na PGA Tour si došel pro první výhru s drtivým náskokem osmi ran, v květnu ovládl vlajkovou loď EPGA Tour a pozvedl nad hlavu trofej ve Wentworthu. Tyto úspěchy nyní zastínil Claret Jug, pohár pro vítěze Open, nejstaršího ze všech majorů.

„Cítím se neuvěřitelně. Je úžasné stát tu s Claret Jugem," uvedl golfista, jehož víkend zastihl v neskutečné formě, vždyť na jednom z nejobtížnějších hřišť světa neudělal za dva dny jedinou chybu. „Věděl jsem, že v posledním období hraju dobře, jenže mé dosavadní výsledky na Open k optimismu nevybízely. Snažil jsem se to pustit z hlavy a soustředit se na každou ránu. Když vidím ta legendární jména na poháru, je to kus historie. Pro mě, pro kluka z Itálie, je to neskutečná cesta! Když vyhraje Ferrari, hned se to objeví na titulních stránkách, doufám, že i já jsem se postaral o zajímavý zápis a že se stanu inspirací pro děti, které Open sledovaly."

Skvělé dělené čtyřiadvacáté místo vybojoval veterán Bernhard Langer, stejného výsledku dosáhl třeba i Phil Mickelson, naopak pro dva nejlepší hráče světa, Dustina Johnsona a Thomase skončil turnaj neúspěchem, končili už po dvou kolech. Podobně dopadli třeba Kaymer, García, Matsuyama nebo poslední vítěz Open z Carnoustie Harrington.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018060/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...