Spa Hotel Ulrika

Spilkova DubKlára Spilková má za sebou třetí a nejlepší sezonu na evropském okruhu LET. Třikrát se objevila v elitní desítce, jako první Češka si zahrála British Open a ve finančním žebříčku se vešla do čtyřicítky. "Jsem hodně středně spokojená," řekla Spilková v rozhovoru ČTK po sezoně, kterou zakončila v sobotu 16. místem v Dubaji. Turnaj i rok podtrhla birdie na poslední osmnácté jamce. "Dala jsem devítimetrový pat a byla v euforii půl dne."

Dobrý pocit z roku má Spilková i proto, že skončila osmá v Maroku, sedmá na Slovensku a šestým místem v britském Denhamu si vylepšila osobní maximum na LET. Cutem ze 14 turnajů neprošla jen v Mnichově, kde se turnaj nedohrál, ve Francii odstoupila kvůli nemoci a neuspěla na British Open při své premiéře na majoru.
"Těšilo mě, že jsem dělala cuty jistě. Vždy jsem byla po druhém kole okolo třicátého místa, s čímž jsem nesmírně spokojená. Byla to klidná sezona, pohoda a žádné stresy," řekla golfistka, která v polovině prosince oslaví devatenáctiny.
Vyrovnanost výkonů bere za jeden z největších plusů sezony. "Neměla jsem výkyvy a mohla jsem někde vyhrát. Musí se to všechno sejít a vím, že na to mám, což je super," nevzdává se svého cíle, který opakuje - jednou turnaje LET vyhrávat.
Ke stabilním výkonům pomáhají Spilkové zkušenosti. S evropskou elitou hrála už třetí sezonu. "Už dobře vím, co a jak funguje a umím se s tím líp poprat," řekla. Pochvalovala si i zařazení gymnastiky do kondičního tréninku, spolupráci s Monikou Dvořákovou, která jí dělá druhým rokem caddie i tiskovou mluvčí.
Ve hře hodně pracovali s reprezentačním koučem Keithem Williamsem v Anglii na zlepšení švihu. Především na čistotě trefení míče. "Abych balon jednou netrefila super a druhý den hrozně. Ve všem je pohoda a vyrovnanost," řekla.
Na odměnách vydělala 53.239 eur, v přepočtu přes 1,4 milionu korun a obsadila 39. místo finančního žebříčku. "A v redukovaném pořadí jsem osmadvacátá, z toho mám taky radost, to je krásné," doplnila Spilková.
V příštím roce nejspíše absolvuje podobný program jako v minulých sezonách. Jen možná vyrazí na turnaje již v únoru do Austrálie. "To zatím není jisté, je to ve hvězdách. Záleží, jak se poskládají," usmála se trochu tajemně.
Rozhodně plánuje dokončit gymnázium Oty Pavla v Radotíně a bude se tak chystat na maturitu. "Plán je, že až dostuduju, tak do golfu půjdu naplno. Budu chtít hrát velké turnaje, umisťovat se na majorech. Teď jsem v poloviční fázi," řekla.
Zlepšit by co nejdříve chtěla své patování. I proto se zaměří na vybrání nového patru a doufá, že jí to pomůže. "Kdybych patovala, jako když mi bylo čtrnáct, tak bych byla do desítky. Ráda bych pozvedla patování tam, kde bylo, ale není to jen o patru a o rukách. Člověk si to musí hodně uvědomit v hlavě," řekla Spilková.
Jisté je, že do příští sezony vstoupí s novými holemi. Už je testovala v tréninku minulý měsíc, ale na turnaje je vezme až v roce 2014. "Ty staré dám na čestné místo, poděkuju jim, řeknu, že byly úplně skvělý a začnu pracovat s novými," prohlásila.

Zdroj: ČTK, foto: Tristan Jones, LET


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...