Spa Hotel Ulrika

hk1Ve čtvrtek 20. března proběhla tisková konference a setkání veřejnosti s Romanem Šebrlem a jeho golfovým koučem Davidem Carterem. Role hostitele se ujal prezident Park Golf Clubu Hradec Králové Pavel Hloušek. Kromě zajímavého povídání měli všichni návštěvníci možnost vidět exhibiční hru obou aktérů na ostrovní jamku hradeckého hřiště a dokonce ukázkový trénink.

Během tiskové konference nejprve oba sportovci zavzpomínali na své úspěchy. V případě Romana Šebrleho šlo zejména o zlatou olympijskou medaili, David Carter vzpomínal na vítězství Irish Open a na World Cup. Samozřejmostí byla komparace tréninku atletiky a golfu, kterou Roman Šebrle pro přítomné posluchače shrnul.

Setkání se neslo v duchu hledání odpovědi na otázku, proč v současné době, po 25 letech rozvoje golfu, nedosahuje Česká republika takových úspěchů jako ostatní srovnatelné země. Jakožto model posloužilo Švédsko, kde mimo jiné David Carter žil. Ve Švédsku jsou totiž téměř identické podmínky pro golf. Hlavní aktéři se shodli, že se jedná hlavně o rozdíly v tréninku. Podle slov Davida Cartera mezi hlavní problémy českého golfu patří: nízká kvalita výuky a absence zkušených mentorů, kteří jsou schopni vést výkonnostní hráče. Stejně tak chybí kouči, kteří vedou k rozvoji celé golfové hry, nikoli jen techniky golfového švihu. Zásadním problémem je také přílišný tlak na výsledky již u mladých hráčů a také raná specializace u dětí. Výsledkem vlivu těchto faktorů je skutečnost, že nadějní hráči ztrácejí zájem o golf a tím i snahu o další růst.
Všem těmto faktorům se David Carter vyhýbá u dětí i dospělých. David poskytuje svým klientům bezpečný prostor a vedení pro to, aby si sami objevili svoji cestu, jak hrát nejlepší golf. Roman Šebrle také potvrdil, že to jsou důvody jeho výběru Davida Cartera pro rozvoj své golfové kariéry. Z rozhovoru plyne mimo jiné i to, že je Roman Šebrle velice talentovaným hráčem. Navíc díky obrovským zkušenostem se sportovním tréninkem postupuje mílovými kroky kupředu a v žádném případě nepolevuje ze svých ambiciózních cílů v golfu, které si nastavil. Jak sám říká, této hře opravdu propadl a věnuje jí nyní veškeré své úsilí a čas.

hk2Vysvětleno bylo také to, že Park Golf Hradec Králové není jako místo tohoto setkání vybráno náhodou. Právě s tímto areálem spolupracuje David Carter jako golfový kouč a mentor, který pomáhá implementovat světové trendy v přístupů k tréninku hráčů a hlavně dětí v českém golfu. Se svými bohatými zkušenostmi zde pomáhá s vybudováním týmu trenérů a sám bude v letošní sezóně působit i na Park Golfu v roli kouče. Současně v zázemí Park Golf Clubu, jehož hřiště pomáhal sám designovat, získal podporu pro svůj projekt FUTURES, který si klade za cíl, jak už název napovídá, připravovat golfové hráče budoucnosti. Z celého setkání jasně vyplynulo, že David Carter společně s Park Golf Clubem Hradec Králové chystají velké změny v českých golfových vodách, na které se můžeme těšit v nejbližších letech.
Po skončení tiskové konference Roman Šebrle všem přítomným ukázal, že chvála na jeho golfové umění nebyla přehnána a předvedl nejen úžasnou hru na nelehkou ostrovní jamku hradeckého hřiště, ale i část tréninku pod vedením Davida Cartera. Všichni přítomní golfisté tak byli příjemně překvapeni kvalitou předvedené hry.
Po ukázce vynikajícího golfu a mnoha zajímavých informacích ze strany kouče Davida Cartera pokračoval program vyprávěním o kariéře tohoto úspěšného golfisty. Ta jej provedla z Jihoafrické republiky přes nejúspěšnější léta v Anglii a mnoho dalších zemí až do České republiky, kde, jak sám říká, by rád vrátil golfu to, co od něj celý život dostával. Proto i jemu přejeme mnoho úspěchů s výchovou mládeže a zvyšování kvality českého golfu, stejně jako jeho svěřenci v přípravě na novou sportovní kariéru.

Park Golf Hradec Králové: http://www.parkgolf.cz
David Carter: http://www.davidcarter.cz

Text a foto: TZ, Jan Kastner


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...