Spa Hotel Ulrika

Laura_DaviesPřesně čtyři týdny zbývají do startu II. ročníku Raiffeisenbank Prague Golf Masters a turnaj Ladies European Tour se už může těšit na hvězdné obsazení. V termínu 22. - 24. června se v Albatross Golf Resortu ve Vysokém Újezdu u Prahy sejde dámská golfová elita, která se utká na tři kola o celkovou dotaci 250 000 eur.

„Máme o sto procent lepší obsazení než při loňské premiéře,“ konstatoval promotér Robert Klotz, šéf pořádající agentury Goram, na setkání s médii. A počítal přihlášené.

Tři hráčky z první kategorie doživotních členek LET: Helen Alfredsson (Švédsko), Laura Davies a Trish Johnson (obě Anglie). Další tři z kategorie vítězek majorů a Order of Merit: Lee-Anne Pace (JAR), Becky Brewerton (Wales) a Gwladys Nocera (Francie). Dále sedmnáct aktuálních vítězek turnajů, neboli těch, které díky svým titulům drží kartu na tour. A téměř šedesát hráček z top 80 loňského Order of Merit.

Ze jmenovaných golfistek se na turnaji poprvé představí Helen Alfredsson, vítězka dvou majorů, osminásobná účastnice a rovněž kapitánka Solheim Cupu, a také Gwladys Nocera, která v roce 2008 vyhrála Order of Merit s pěti turnajovými tituly.

Ve startovním poli 126 hráček se objeví nejméně šest domácích. Z profesionálek to budou Klára Spilková a na karty pořadatelů Barbora Barcalová a Daniela Proroková, z amatérek je na pozvání potvrzena Karolína Vlčková a horkou kandidátkou jedné z dvou dalších karet pro Českou golfovou federaci je Kateřina Krásová.

Pozvána byla dále Ruska Věra Šimanská, olympijská vítězka v moderní gymnastice ze Sydney 2000. Díky výměně karty se Slovak Ladies Open si zahraje 23letá Jihoafričanka Iliska Verwey, loni čtvrtá nejlepší amatérka světa. Udělení dalších karet promotérem je v jednání, ale už nyní je jasné, že zájemkyň bude víc než míst.

Slavnostní zahájení turnaje proběhne v úterý 19. června na náměstí Republiky v Praze, kde se od 15 hodin za účasti hráček uskuteční program pro veřejnost. Ve středu 20. června se hraje juniorské Pro-Am na Zbraslavi, kam pořadatelé vylosují 120 účastníků ze 400 přihlášených. Ve čtvrtek 21. června se hrají dokonce dvě Pro-Am na Albatrossu. „Máme na Pro-Am čtyřicet flightů, což stejně jako nutné rozšíření zóny pro VIP svědčí o velkém zájmu sponzorů,“ uvedl promotér Robert Klotz.

Hráčská party se bude konat v Obecním domě. Oficiálním hotelem je Park Inn, oficiálním vozem se stala značka BMW zprostředkovaná importérskou společností Invelt. Vůz BMW 320xd bude vypsán jako odměna za hole-in-one na 16. jamce.

Sestřihy z každého kola Raiffeisenbank Prague Golf Masters bude aktuálně večer vysílat ČT 4 Sport. Předprodej vstupenek probíhá v síti TicketStream.

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...