Spa Hotel Ulrika

Sedlacek-YpsAž do rozstřelu o prvenství dotáhl svůj nástup v závěrečném druhém kole ex-ypsilonský Ondřej Lieser. V play-off ale prokázal pevnější nervy Tadeáš Sedláček a po zásluze v souboji o nejtučnější šek ve výši 68 800 Kč na turnaji Ypsilon Kenox Cup by CzechOne (9. –10.8.) zvítězil. Na třetí místo se prostřílel Filip Mrůzek výkonem dne 66 ran.

Druhý den turnaje Ypsilon Kenox Cup by CzechOne začal nejprve posunem startu o půl hodiny kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám. Ty se ale po deváté zlepšily aspoň natolik, že nepršelo, i když bylo citelné chladno. Ze zadních pozic nejprve útočil Filip Mrůzek, po devítce na mínus čtyřech. Nakonec zaznamenal mínus šest a tímto výsledkem se probil až na pomyslné stupně vítězů. Dalším útočníkem na pozice nejvyšší byl Ondřej Lieser, který už na Pannonii ukázal, že druhý den umí zahrát zázračné výsledky. Do klubovny přinesl 68 (celkově tedy -2) a sledoval tradiční pojízdný leaderboard, kde v ten okamžik dělil první místo s Tadeášem Sedláčkem, aktuálně se nacházejícím s posledním flajtem na 16. jamce. Tadeáš zahrál na sedmnáctce bogey, avšak zaskóroval na pětiparové osmnáctce, což znamenalo rozstřel. V něm se hrála 18. jamka. Po druhé ráně leželi oba borci deset metrů od greenu, tak blízko, že rozhodčí krokovali, kdo má hrát první. Nutnost odkrýt karty vyšla na Tadeáše, který přihrál na dvě stopy k jamce. Naproti tomu Ondřej z o něco složitější pozice nechal svůj chip krátký, nedohrál ani na green. Následný pat Sedláček proměnil a Lieser nikoli. Už poněkolikáté tedy na turnaji nejvyšší české profi úrovně skončil druhý a své zklamání se nepokoušel skrývat.

Vítězný Sedláček k dnešnímu výkonu dodal komentář: „Na Ypsilonce se mi vždycky hraje dobře. Dnes mi šla krátká hra, oproti včerejšku jsem si nebyl tak jistý v patech, pár dosti krátkých jsem jich minul. V závěru jsem pokazil 15. a 17. jamku. Na patnáctce jsem dal druhou ránu málem do autu, další ránu jsem zatáhl a bogey bylo ještě milosrdné. Na sedmnáctce jsem trefil semirough na kraji greenu a další ránu nechal krátkou. A aby toho nebylo málo, neproměnil jsem potom pat z 1,5 metru. Při rozstřelu jsem si na týčku vzpomněl na letošní Tále, kde jsem odešel poražen Danielem Suchanem. Naštěstí mě to nerozhodilo. Z vítězství mám samozřejmě obrovskou radost a rád bych za něj na dálku poděkoval tátovi, který je má největší opora!"
Ohlášený útok Šideri Váňové na medailové umístění se nezdařil podle jejích představ, ale na děleném šestém místě byla nejlepší ženou. Po včerejšku vedoucí muž, Polák Zielinski své tempo neudržel a nakonec dělil čtvrté místo s Alešem Kořínkem. Nejlepším amatérem byl německý hráč Alexander Simmes na děleném šestém místě.

Oproti včerejšku zahrál podstatně lépe Roman Šebrle, i přes dva ztracené míče v hard roughu přinesl výkon 74 (tedy +2) o poskočil na třicáté místo.

Výsledky Ypsilon KENOX Cup by CzechOne
1. Sedláček Tadeáš 142
2. Lieser Ondřej 142
3. Mrůzek Filip 144

Příští akcí promotérské společnosti CzechOne bude turnaj na Zbraslavi hraný od 17. října. Pořadatelství se ujme společně s Prague Golf Teamem a prize-money dosáhnou 600.000,- Kč.

Text: Radovan Vrátný, foto: M. Kabát, CzechOne.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...