Spa Hotel Ulrika

dysina2Turnaj série Ladies European Tour opouští Albatross a v roce 2013 se bude hrát jako Pilsen Golf Masters na hřišti Golf Park Plzeň Dýšina. Akce s dotací 250 000 eur se uskuteční v týdnu od 5. do 11. srpna 2013, bezprostředně po Women´s British Open a přímo před Solheim Cupem.

„Za dva roky jsme s turnajem na Albatrossu došli na vrchol. Nyní máme před sebou novou výzvu," řekl promotér Robert Klotz z pořadatelské agentury Goram. Pilsen Golf Masters s novou podobou sleduje dva směry: představení golfu jako hry a zábavy pro nejširší veřejnost a také jako olympijského sportu, zařazeného na program Her 2016 v Riu de Janeiru. Jediným kritériem pro olympijskou nominace je světový žebříček, do kterého lze získat body pouze na profesionálních turnajích, mezi něž patří také ten český v rámci Ladies European Tour. „Golf bude mít také svého zástupce v Českém olympijském výboru, jehož oficiální podporu turnaj Pilsen Golf Masters získal," připomněl prezident České golfové federace Jan Jenčovský.

Ladies European Tour se bude hrát na Dýšině opět na tři kola, s finálovým kolem po cutu pro 60 nejlepších hráček. Zatím se počítá se systémem pátek až neděle, ale může nastat i varianta čtvrtek až sobota, aby hráčky měly více času k přesunu na Solheim Cup do USA. „Nový termín je pro nás výhodný v tom, že golfistky se k nám mohou pohodlně dostat z britských ostrovů po Women´s British Open. Navíc lze s účastí mířit také na členky LPGA, které se do Solheim Cupu nedostanou, což je i případ golfistek z Asie, jež utkání nehrají. Rádi bychom pozvali také Sandru Gal a Jessiku Korda," dodal Robert Klotz.

dysinaTurnaj bude probíhat v sepětí s městem Plzeň, kde se uskuteční slavností zahájení i koncert v místním pivovaru. Na hřišti před turnajem poběhne juniorský Pro-Am, při turnaji se také využije zdejší nová juniorská akademie, kde si návštěvníci vyzkoušejí golf. Díky dohodě o dlouhodobé spolupráci mezi Golf Parkem Plzeň a společností Goram bude mít turnaj vynikající zázemí, které umožní rozvoj akce po všech stránkách. Kolem greenu osmnácté jamky budou postaveny VIP Skyboxy, u ostrovní jamky číslo jedenáct poplují party lodě, proběhne také gastrofestival zaměřený na místní a bavorské speciality.
Diváci budou vstupovat na hřiště tunelem u sedmnácté jamky. Na Dýšinu se dostanou pohodlně speciálními vlaky z Prahy, které budou zastavovat přímo u hřiště a kde bude vstupenka platit jako jízdenka. Bonusem pro hráčky se stane pouhých dvanáct minut jízdy mezi Dýšinou a oficiálními hotely Angelo a Mariott v Plzni.

Turnaj chce být nejen událostí sportovní a společenskou, ale také popularizátorem golfu. Tváří turnaje se stala obhájkyně titulu, Angličanka Melissa Reid. Nepůjde přitom o jediný týden golfu. Akci Ladies European Tour bude předcházet série 52 turnajů na deseti českých hřištích pod názvem Pilsen Golf Masters Tour 2013, kde se bude hrát o ceny v celkové hodnotě 3 miliony korun, spojené s hlavním turnajem PGM 2013: VIP vstupy, Pro-Am místa a další. Amatérské a profesionální hráčky se zároveň utkají v kvalifikacích o tři divoké karty do hlavní soutěže Ladies European Tour. Finálové kvalifikace obou sérií se uskuteční 16., respektive 18. července právě na Dýšině.

„Je to pro Dýšinu velká pocta i příležitost. Myslím, že patříme do top 10 českých hřišť, ale jenom jediné bude hostit Ladies European Tour," řekla manažerka golfového resortu Martina Tvarůžková. Zástupci LET vyjádřili po inspekci na místě spokojenost s podobou i stavem hřiště, na němž se bude hrát z kombinovaných odpališť. „Dýšina byla označena jako velmi zábavné hřiště, na které se hráčky budou těšit," uvedl Robert Klotz.

Zdroj: TZ, Pilsen Golf Masters 2013


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...