Spa Hotel Ulrika

Matus HaugschlagNa druhý den předposledního turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour v Haugschlagu se k radosti všech hráčů změnilo počasí z chladného na slunečné a hned se to projevilo na vyšším počtu výsledků pod 70 ran. Tuto hranici pokořili tři golfisté a všichni tři se umístili na „medailových" pozicích. Xanadu Pro-Am 2012 na haugschlagském hřišti Haugschlag vyhrál Stanislav Matuš, který dokonal svůj skvělý golfový týden plný úspěchů.

Matuš od úterý do pátku startoval na prvním turnaji kvalifikace European Tour a v Ebreichsdorfu se mu podařilo postoupit do další kvalifikační fáze, která je na programu v listopadu ve Španělsku. Okamžitě po dohrání se přesunul do Haugschlagu na rakousko-české pomezí, kde si v zajistil na letošní Pilsner Urquell Czech PGA Tour třetí prvenství a celkově v kariéře páté. Loni zvítězil na Tálích a v Karlových Varech, letos přidal tituly na Kunětické Hoře, v Sokolově a dnes v Haugschlagu.

Do turnaje Xanadu Pro-Am 2012 vstoupil úvodním kolem za 70 ran a dělil druhou příčku s Robertem Schovánkem se ztrátou jednoho úderu na vedoucího Martina Příhodu. Ve finále startoval v předposledním flightu a soustředěnou hrou se prokousal k čisté skóre kartě a třem birdie. Neděli uzavřel s výsledkem 69 ran a v součtu obou kol se dostal na -5. Pak už jen čekal, jestli se před něho prosadí někdo z dvojice Schovánek – Příhoda. Ani jeden z nich ale na předchozí výkon nenavázal, a tak s náskokem tří úderů zvítězil Matuš.

Druhou pozici obsadil v Haugschlagu Petr Nič, který si došel pro nejlepší výsledek sezóny. Sobotních 73 ran doplnil o dnešních 69. Nič začal skvěle se dvěma birdie, kterých dohromady nasbíral šest. Nebýt jednoho double bogey a bogey, mohl zaútočit i na Matušovu nejvyšší příčku. O třetí místo se podělili Lukáš Tintěra, jehož do Top 3 vyneslo dnešních 69 ran, a Jack Eckardt.

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2012
XANADU PRO-AM 2012 - Konečné výsledky
1. Stanislav MATUŠ -5 (70+69)
2. Petr NIČ -2 (73+69)
3. Lukáš TINTĚRA -1 (74+69)
Jack ECKARDT -1 (71+72)
5. Georg SCHULTES PAR (71+73)
Robert SCHOVÁNEK PAR (70+74)
Martin PŘÍHODA PAR (69+75)
8. Tomáš JUSKO +1 (73+72)

Příští turnaj
4. – 7. 10. 2012 Kaskáda Grand Finále Czech PGA Tour 2012

Média
I v letošní sezóně se Pilsner Urquell Czech PGA Tour objeví na televizních obrazovkách. Sestřihy ze všech turnajů série vysílá stanice Nova Sport.
Pilsner Urquell Czech PGA Tour můžete detailně sledovat i na internetových stránkách www.czechpgatour.cz , které se věnují výhradně této sérii. Na stránkách jsou podrobné informace o turnajích, výsledky, zajímavosti, rozhovory a také profily jednotlivých hráčů i se všemi jejich výsledky na Pilsner Urquell PGA Tour v letech 2009, 2010, 2011 i 2012.
Videa z Pilsner Urquell Czech PGA Tour i z činnosti PGA naleznete na www.sledujgolf.cz

Zdroj: Freedrive


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...