Spa Hotel Ulrika

CzechMast1Na D+D REAL Czech Masters, který se bude hrát na Albatrossu 21. - 24. srpna, přijede minimálně 11 letošních vítězů turnajů European Tour. Mezi přihlášenými figuruje také šestý hráč v neděli dohraného The Players, Francesco Molinari.

„Seznam hráčů se každý týden zkvalitňuje," říká Petr Dědek, předseda představenstva promotérské společnosti RELMOST. V aktuální startovní listině se objevili nově například vítěz Volvo China Open Alexander Levy, Alejandro Canizares, který triumfoval v Maroku, Ross Fisher, jenž vyhrál jihoafrické Tschwane Open, nebo Felipe Aguilar, vítěz ze Singapuru.

„Stále pracujeme na účasti několika hvězdných jmen. Ve hře jsou Miguel Angel Jimenez a John Daly. Hodně věříme tomu, že na poslední chvíli požádají o účast ti, kteří budou bojovat o body do Ryder Cupu. V tom je výhoda našeho termínu. Startovka bude podle pravidel uzavřena 31. července. Zůstane nám 8 hracích karet, o jejichž majitelích rozhodujeme pouze my," vysvětluje Petr Dědek.

Seznam českých hráčů se rozrostl o Stanislavu Matuše. Je pátým Čechem, který má jistou účast.
„Standa Matuš patří do české špičky. Stal se spolupracujícím hráčem RELMOST ProGolfTeamu. Tento týden hraje Challenge Tour v Turecku a pojede na dalších šest turnajů série Challenge včetně Kunětické Hory," dodává Petr Dědek.

Při turnaji se budou sekat greeny čtyřikrát denně
Na hřišti Albatross se ladí jen detaily. Nezbytné technické a designové úpravy proběhly, teď se vše zaměří na kvalitu a výšku trávy. „Při kontrolní návštěvě ředitele turnaje Miguela Vidaora jsme dostali radu na nic nesahat, všechno nechat jak je, protože hřiště je v podstatě připravené. Ale samozřejmě vylaďování pokračuje. Necháváme narůst roughy. Budou krutých 75 milimetrů. Semirough se zvýší z 35 na 54 milimetrů. Na greenech posekáme až na 2,5 milimetrů. Běžně v sezóně má 3,5 milimetrů. Turnajová rychlost greenů bude kolem 12 stop, mimo turnaj se pohybuje kolem 9 stop. Při turnaji budeme čtyřikrát denně sekat a dvakrát denně válcovat, fairwaye se budou upravovat ráno a večer. Do turnajové podoby bude hřiště směřovat už od začátku června," popisuje Stanislav Lisner, generální manažer Albatross Golf Resortu.

CzechMast-poharVítězná trofej váží 24 kilogramů
Tavená skleněná plastika, to je vítězná trofej. Umělecké dílo, vytvořené Miroslavem Drobníkem a Ivanem Novotným, váží 24 kilogramů a měří 63 centimetrů.
„Hledali jsme něco typicky českého. Proto jsme zvolili sklo. Potom už nebylo daleko ke křišťálu a jeho základní přírodní formě – krystalu," říká Tomáš Gebrt, ředitel společnosti RELMOST.

Výuka golfu pro děti a začátečníky
Při turnaji bude postaráno o rodiny s dětmi. V interaktivní vesničce, kterou projde každý divák při cestě na hřiště, bude připravený 45 minutový zábavně-výukový program.
„Děti si vyzkouší tzv. SNAG golf. Jde o hravou formu golfu s neobvyklými holemi a míči. K dispozici budou žáci Slavíček golf academy. Na stanovišti společnosti Mind Former budou děti řešit myšlenkovou mapu spojenou s výukou anglických slovíček. Půjde nám i o protnutí generací. Součástí golfových aktivit ve vesničce budou senioři z organizace Senior fitness společně se členy České golfové asociace hendikepovaných," vysvětluje David Trunda, sportovní ředitel Relmostu.

Czech Challenge na Kunětické Hoře s 15 českými golfisty
Turnaj D+D REAL Czech Challenge bude letos první velkou golfovou událostí v Česku. Koná se od 29. května do 1. června na hřišti Kunětická Hora. Prémie pro hráče se zvýšily na 165 tisíc Euro.
„Zahraje si 15 českých golfistů. 10 profesionálů (Marek Nový, Lukáš Tintěra, Filip Mrůzek, Petr Gál, Stanislav Matuš, Daniel Suchan, Aleš Kořínek, Adam Rajmont, Filip Junaniak, Ondřej Špůr) a 5 amatérů (Petr Dědek junior, Vojtěch Kostelka a tři hráče nominuje Česká golfová federace), náhradníky budou Lukáš Lizánek a Jiří Štryncl," vysvětluje David Trunda, sportovní ředitel Relmostu.

„Hráčům RELMOST ProGolfTeamu zajišťujeme pravidelnou účast na Challenge Tour. Sbírání zkušeností povede ke zlepšování výsledků. Osm hráčů vyšleme na turnaj do Rakouska, kde se hraje týden před Kunětickou Horou. To bude ideální generálka na český turnaj."

Turnaj ozdobí řada hráčů se zkušenostmi a vítězstvími na European Tour. Přijede Jihoafričan James Kingston, vítěz dvou turnajů evropské tour a majitel 11 titulů Sunshine Tour. Walešan Rhys Davies, vítěz Trophée Hassan II v Maroku v roce 2010, Jihoafričan Tjaart van der Walt, který hrál tři roky PGA Tour, v roce 2005 mu sebral titul na Buick Championship v play off Brad Faxon, dále přijede Oskar Hennigsson, vítěz z Čeladné, Rakušan Martin Wiegele, vítěz jednoho turnaje European Tour nebo Jake Roos, který triumfoval v Keni na prvním letošním turnaji Challenge Tour. Tváří turnaje bude Švéd Sjöholm.
Pro hráče, kteří pojedou z turnaje v Rakousku, vypraví organizátoři autobus. Speciální servis budou mít golfisté, kteří přiletí.

„S naším partnerem Letištěm Praha jsme se dohodli na speciálním servisu. Hráče odvezou turnajová auta," přibližuje David Trunda, sportovní ředitel společnosti RELMOST.

„Jsme připraveni na případné velké horko. Na hřišti bude 10 tisíc lahví vody. Na každé druhé jamce přichystáme led. Stejně jako loni bude odměnou za hole-in-one na 17. jamce nové auto. V roce 2013 ho vyhrál Nicolo Ravano a na 8. jamce se bude hrát o hodinky za milion korun."

„Když jsme vyhodnocovali loňskou sezónu na Challenge Tour, shodli jsme se, že v Česku jste uspořádali nejlepší turnaj. Perfektně připravené hřiště s driving rangem, jaký nemá na tour obdoby. Skvěle zvládnutá organizace promotérskou společností RELMOST. Tady není co vylepšovat, tady se může jen zkazit," prohlásil ředitel turnaje Czech Challenge Gary Butler.

Na turnaj bude vstup zdarma. RELMOST zve mladé golfisty. Zapojí se školy z regionu. Součástí areálu bude interaktivní program s dětským golfem. Partnerský turnaj se hraje už v neděli 25. května, tradiční Pro-Am je na programu ve středu 28. května.

RELMOST uzavřel spolupráci s Českou golfovou federací
Mezi promotérskou společností RELMOST a ČGF došlo k dohodě o účasti českých amatérů na Challenge Tour a European Tour.
„Cílem vyjednávání všech národních federací s promotéry turnajů je zajistit co nejvíce hracích karet pro amatéry a s výsledkem jsme spokojeni. Dohoda je taková, že tři hráče nominujeme na Challenge Tour na Kunětickou Horu. Jsou to Šimon Zach, Vít Novák a Jakub Pokorný. Dva hráče vyšleme na Challenge Tour na slovenské Penati. Plus jedno amatérské místo obsadíme na Czech Masters na Albatrossu. To, že se European Tour vrací do České republiky, považuji za nesmírně důležitou reklamu pro tento sport. Příležitost přivést ke golfu nové hráče. Historie to potvrzuje. Zájem se zvyšoval v letech, kdy se tady evropská tour konala," prohlásil Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federace.

Praha podpoří turnaj
Czech Masters se bude konat pod záštitou 1. náměstka hlavního města Prahy Jiřího Vávry. Turnaj je zároveň propagací Prahy jako golfové destinace.

„Tento projekt golfového maratonu, který je součástí série evropských turnajů, je zároveň ukázkou toho, jak může sport spojovat generace. Golfoví hráči všech generací si mohou společně aktivně užít volný čas, což má samozřejmě v dnešní počítačové éře prospěšný vliv na aktivní pohyb zejména dětí, které by jinak trávily čas u monitoru. Proto jsme k akci přizvali školy, rodiny s dětmi, seniory, protože golf mohou hrát všechny generace. Spolupracujeme i se specializovanými a alternativními školami. Naším společným cílem je inspirace pro aktivní využití volného času, mezigenerační propojení a také podpora prestiže učitelů," uvedl první náměstek pražského primátora Jiří Vávra.

Tři oficiální hotely
Hráči, doprovod, představitelé European Tour, novináři a další hosté budou bydlet v hotelích sítě Vienna International Hotels. Vybrat si mohou z pražských 4* hotelů Andels, Angelo a Diplomat.

„Vienna International Hotels & Resorts má tu čest být jediným a dlouhodobým partnerem společnosti RELMOST při pořádání této pražské akce. Naše díky patří zejména Petru Dědkovi a Davidu Trundovi za jejich kreativitu a motivaci. Jejich profesionalita a přístup pozvedají akci na velmi vysokou úroveň a Vienna International Czech Republic je poctěna, že může být součástí. Jsme přesvědčeni, že naše hotely poskytnou dokonalé zázemí pro hráče, caddies, jejich rodiny, tisk, sponzory a mnoho dalších," říká Francois Mary, regionální ředitel Vienna International Hotelmanagement AG.

Reklama na Českou republiku ve 130 zemích světa
Do rodiny sponzorů D+D REAL Czech Masters přibyla agentura Czech Tourism. Státní organizace, která má za úkol propagovat Českou republiku v zahraničí. Golfový incoming je dlouhodobě jednou z aktivit agentury.

„Televizní přenosy odvysílají ve 130 zemích světa. Miliony golfových diváků uvidí v reklamních spotech pozvánku do České republiky. Věříme, že to přinese v zahraničí zvýšený zájem o české golfové resorty," říká Petr Dědek, předseda představenstva promotérské společnosti RELMOST.

O Czech Masters se zajímají turistické a eventové společnosti v různých místech Evropy. Už teď je jasné, že 120 golfových příznivců přijede ze Španělska, vlastní turnaj pro své klienty si objednala jedna německá promotérská společnost, vstupenky se prodaly do Rakouska. V jednání je akce pro klienty ze Švýcarska.

CzechMastBIGRELMOST je promotérem turnajů:
D+D REAL Czech Challenge (Kunětická Hora) 26. května – 1. června 2014
D+D Slovakia Challenge (Penati) 7. července – 13. července 2014
D+D REAL Czech Masters (Albatross) 18. srpna – 24. srpna 2014

Text: TZ, foto: Ota Mrákota/EM.REPORTER


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...