Spa Hotel Ulrika
Golf v ČR Národní firemní liga Golfu 2011: Vítězným týmem Darovanský dvůr

NFLG_ALLVe dnech 11.–12. října se v golfovém areálu Kaskáda odehrály závěrečné boje již 14. ročníku největší soutěže Česka dvoučlenných firemních týmů. Letos poprvé byla liga pořádaná časopisem Golf rozdělena do dvou regionálních skupin – každá se 24 účastníky – s tím, že do závěrečných bojů postupovaly vždy dva nejlepší týmy regionu. V západní oblasti se tentokrát vedlo nejlépe reprezentantům společností SKIP Trutnov a Darovanského dvora, z východní oblasti se na Kaskádu přijely ucházet o titul firmy Golf666.cz a Kreativní svět. Když pak byl po dvoudenních napínavých bojích na pohár přidáván již 14 štítek, nezbylo, než konstatovat, že ani tentokrát „jackpot“ nepadl a že ani po roce 2011 se nepodařilo žádnému týmu v historii NFLG zvítězit dvakrát.

A jak to tedy bylo? Rituál závěrečných kol se již dlouhá léta nemění. Šampaňské na uvítanou, losování a hned na to... Na rozdíl od základní části, zde už porážka znamená konec nadějím na titul, a tak se musí hrát naplno od prvních jamek. Slova potvrdí především hráči Kreativního světa Miloslav Kment a Aleš Trnka, kterým SKIP Trutnov zastoupený Janem Kábrtem a Františkem Havelkou odskočil v první devítce až o 4 jamky a jimž ani mohutný finiš (na patnáctce to už bylo jen o jednu) nestačil ke zvrácení vývoje ukončeného na 17. jamce (2&1).

Také u druhé semifinálové dvojice rozhodla sedmnáctka. Na ni asi rádi zapomenou především hráči Golf666.cz Robert Varta a Michal Chaloupka, kteří zde z metru a půl patovali na vítězství v zápase, ale výsledný trojpat je naopak poslal do play-off, které hned na první jamce rozhodli ve svůj prospěch po celé kolo dotahující hráči Darovanského dvora Miroslav Grimm a Jan Zedníček. „Už jsem měl sundanou rukavici a chystal se jim pogratulovat k vítězství, nakonec jsem jim tedy alespoň poděkoval…,“ komentoval zkrat soupeře na sedmnáctce první z nich.

NFLG_1Navzdory papírovým předpokladům a výhodě domácího prostředí se finále 14. ročníku Národní firemní ligy Golfu stalo záležitostí obou zástupců západního regionu. A jak bylo jejich dobrým zvykem, i tentokrát zapnuli hráči SKIP Trutnov na plné obrátky hned od startu a do druhé devítky odpalovali s pohodovým náskokem.
Pak ale opět začali čarovat soupeři a na šestnáctce stav zápasu srovnali. A sedmnáctka? Na tu tentokrát budou dlouho vzpomínat hráči z Trutnova. Přestože měli ránu k dobru, nedokázali ji ani vypůlit a na osmnácté jamkoviště šli – poprvé za celé dva dny – s hubeným náskokem jediné jamky hráči Darovanského dvora.
Na závěrečné jamce pak proběhl ukázkový příklad působení adrenalinu. Tři exkluzivní drajvy daleko za bankr a jeden zátah doleva mezi stromy s nutností míč vyklepnout (Trutnov). 130–150 metrů do grínu. První jde druhý hráč Trutnova a útok na grín končí ve vodě. Je rozhodnuto? Ne!
Oba hráči Darovanského dvora posílají své rány do vody obklopující osmnáctý grín a nejlépe je na tom najednou trutnovský hráč, který musel míč vyklepávat od stromů. Ve vodě však končí i on, a tak se jde kolektivně dropovat. Laťku nasazuje Trutnov, první příhru na půl metru k tyči už ale nikdo nevyrovnává. Jde se patovat. Na půlení jamky a vítězství v zápase potřebují Darovanští alespoň jeden z patů proměnit. Grimmovi to z pěti metrů nevyšlo, na řadě je tedy Zedníček, jehož dvoumetrový pat si cestu do jamky nakonec nachází. Je dobojováno. Vítězi 14. ročníku Národní firemní ligy Golfu se stávají Miroslav Grimm a Jan Zedníček z Darovanského dvora.

Text a foto: Josef Slezák

Kompletní informace o ročníku 2011 najdete ZDE


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...