Spa Hotel Ulrika

hendigolfZhruba tři desítky golfistů s postižením se utkalo 5. a 6. října na Mistrovství ČR v Nové Americe. Mistrem republiky pro letošní rok se stal domácí hráč Tomáš Prouza, který zahrál za ideálního slunného počasí první den devítky Maple Hills a Bohemian Garden za 97 ran a 34 stablefordových bodů, druhý den pak za 87 ran a 43 stablefordových bodů. Handicap si tak snížil z 20,3 na 17,7.

„Mám to štěstí, že mě zde trénuje zdejší profesionál Dan Krejcar," říká novopečený mistr republiky. „Vstříc mi vychází i majitel resortu, takže trénuji několikrát týdně."
V kategorii Open A (HCP 0-28) vybojoval za Tomášem Prouzou druhé místo Michal Hošna (GCCKR), třetí byl Tomáš Faugner (CDSPO).
V kategorii B (HCP 28,1-54) získal prvenství Michal Terech (GCSPP), druhý byl Aleš Süsser (GKDDV) a třetí Jan Holuša (GCBBR).

Dan Krejcar je třetím rokem trenérem PGA a poté, co absolvoval kurs pro profesionály, kteří chtějí trénovat hráče s postižením, se zatím - kromě zdravých golfistů - věnuje několikrát týdně čerstvému mistru republiky Tomáši Prouzovi. „Je to talent a prožívá raketový vzestup," tvrdí. „Letos Tomáš získal Medical Pass (vydává jej odborný lékař a opravňuje k účasti na mezinárodních turnajích postižených golfistů – pozn. red.) a už poráží mnohem zkušenější hráče. Koncem srpna dokonce vybojoval ve Finsku na Respecta Finnish Disabled Open 2013 dělené třetí místo." Dan Krejcar má v nedalekém Hradci Králové vyhlídnutého dalšího zájemce s postižením a začne ho brzy trénovat.

hendigolf2Nástrahy hřiště na Nové Americe zvládali golfisté s postižením skvěle, výjimkou nebyl ani Pavel Bambousek, který hrál na paragoleferu (na snímku). Ten zakoupilo Konto BARIÉRY a slouží na hřišti v pražských Hodkovičkách k pravidelně tréninku paraplegiků. „Do povodní jsem trénoval několikrát týdně," říká Pavel Bambousek." „Pak se ale čekalo až hřiště vyschne, takže jsem trochu pauzíroval. Teď už ale zase paragolfer využívám víc, pravidelně na něm trénujeme už tři hráči s postižením."
U příležitosti mistrovství byly golfovému resortu Nová Amerika a jeho majiteli Stephanu Friedreichovi předány plakety Partnerské hřiště handicapovaných golfistů a Partnerské hřiště reprezentace CZDGA.

Text: Jindřich Štěpánek, foto: Jana Brábníková


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...