Spa Hotel Ulrika

Melissa_Reid_WinDruhý ročník golfového turnaje okruhu LET Prague Golf Masters vyhrála Angličanka Melissa Reid. Tři kola na hřišti Albatross zakončila s výsledkem devět ran pod par. O ránu zpět byla druhá Diana Luna z Itálie. České hráčky neprošly cutem do závěrečného dne.

Melissa Reid dosáhla vítězství měsíc po smrti své matky, která zahynula při autonehodě v Německu cestou na akci LET do Mnichova. Čtyřiadvacetiletá Angličanka se na turnaje vrátila po tragédii až nyní v Česku a zazářila.

Z pohledu toho, co se naší rodině stalo, je tohle úžasné. Doufejme, že je to dobrá zpráva, která v této hrozné době naše tváře trošku rozzáří," uvedla.

Reid vstupovala do finále na vedoucí pozici a o titul nakonec bojovala s Italkou Dianou Luna. Na sedmnáctce zahrála Angličanka birdie a na poslední osmnácté jamce potřebovala par. Dostala se sice do problémů, ale těžký pat trefila do jamky.

Po tom všem, čím jsem prošla, jsem nervózní nebyla a v klidu patovala. Trenér mi říkal, že mě tahle tragédie zocelí, říkali to i kamarádi a myslím, že to tak je," uvedla Melissa na webu okruhu LET po zisku čtvrtého titulu. Vím, že musím bojovat, protože ve srovnání s tím, čím jsem si prošla, už nic nevypadá tak špatně."

Díky titulu si připsala do finančního žebříčku 37 500 eur (necelý milion korun) a získala doživotní čestné členství na Albatrossu.

Domácí golfistky se neprosadily, ani jedna z osmi hráček neprošla už v sobotu cutem. Loni devátou Kláru Spilkovou dělila od postupu do finále jedna rána, skóre +3 nestačilo a sedmnáctiletá profesionálka obsadila 71. místo.

Text: ČTK, foto: Credit Tristan Jones/LET


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...