mba banner

Spilkova Maroko JonKlára Spilková na svém druhém turnaji třetí sezony LET v Maroku, Lalla Meryem Cup, předvedla výbornou formu. Turnaj se již třetí rok konal na stejném hřišti Golf de l'Ocean od 28. do 31. března 2013. Kromě české hráčky na turnaji působil Michael Jon v roli rozhodčího LET (oba na úvodní fotografii). Spilková předvedla velmi stabilní výsledek 72 (+1), 70 (-1), 71 a 66 (-5). S celkovým skóre -5 se umístila v TOP 10 na děleném 8. místě.

Klára Spilková zahájila turnaj třemi birdie, dvěma bogey a jedním double bogey. I přesto, že první den hodně foukalo, hrála velmi přesně. „Mrzí mě trošku zhoršení skóore na druhé devítce, ale aspoň na posledních jamkách jsem si zlepšila náladu. Hlavně birdie na 18. jamce mi udělalo velkou radost," okomentovala svůj výsledek Spilková.
Ve druhém kole si polepšila na 70 ran a s celkovým výsledkem „even par" si zajistila účast ve finálových kolech, neboť cut se ustálil na výsledku +4. Hra ten den byla jako na houpačce, do své skóre karty zapsala tři birdie, čtyři bogey a jeden eagle. „Jsem s výsledkem spokojená, ale největší radost mi samozřejmě udělal eagle na 14. jamce ze 125 metrů, železem č. 8 přímo do jamky," svěřovala se česká zástupkyně na LET.

Třetí kolo SPilková velmi dobře rozehrála a až do 17. jamky si vedla na výbornou, žel zde zahrála double bogey. Přesto dokázala výsledek srovnat, když na poslední jamce předvedla birdie. „Na 17. jamce se mi míček zabodl do palmové kůry, což se mi ještě nestalo. Musela jsem tak míč prohlásit za nehratelný a s jednou trestnou dropovat," popisovala Klára netypickou situaci.
To nejlepší si však nechala na poslední kolo. Výsledek 66 ran mluví za vše. „Jsem opravdu moc šťastná, ke konci jsem hrála čím dál tím lépe. Umístění v TOP 10 je prostě paráda. Turnaj tady v Maroku mám opravdu moc ráda," konstatovala po skončení bojů.

Následně se se svou asistentkou přesunula do Milána, odkud se vozem vrací domů. V úterý má již naplánovaný trénink s Keithem Williamsem.

Text a foto: Monika Dvořáková, Klaraspilkova.eu


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
interior 2020

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...