Spa Hotel Ulrika

Spilkova ilHorké léto s odvážnými plány má před sebou nejlepší česká golfistka Klára Spilková. Po turnajích ženské evropské série LET ve Španělsku a Anglii by se osmnáctiletá naděje ráda kvalifikovala jako první Češka na British Open, které letos hostí hřiště v St. Andrews, a následně myslí na výhru na Dýšině.

"Dostat se na British Open, to by byla třešinka na dortu, a ještě lepší by bylo vyhrát v Plzni. To nejsou roviny snů, to jsou roviny cílů. Věřím v to," řekla Spilková ČTK a serveru golfee.cz po charitativním turnaji pro občanské sdružení Lymfom Help na hřišti v Golf Resortu Black Bridge, kde má i tréninkové zázemí.

Měsíc plný golfu začne Spilková 18. července na turnaji LET Open de España v Madridu a o týden později bude hrát Handa Ladies European Masters v anglickém Denhamu. Pokud se nedostane přímo do British Open, které je na pořadu 1. až 4. srpna v St. Andrews, tak ji 29. července čeká jednokolová kvalifikace.

"Kvalifikace je těžká v tom, že v jednom kole je potřeba zahrát dobrý výsledek a není šance to ve druhém, třetím či čtvrtém napravit," řekla Spilková. Loni v kvalifikaci na British Open neuspěla o jednu ránu. "Letos bych to chtěla zvládnout. V St. Andrews jsem nebyla a moc bych si přála si tam zahrát," dodala.

Hned po British Open se koná od 9. do 11. srpna Pilsen Golf Masters, česká zastávka série LET, která bude poprvé v Golf Parku Plzeň-Dýšina. "Všichni čekají, že budu hrát dobře. Bude to tlak, ale snažím se ho vnímat pozitivně," uvedla.
Spilková hraje okruh LET třetím rokem a letos se jí daří nejvíc. V marockém Agadíru byla osmá a na Slovensku sedmým místem v Tálích vyrovnala svůj nejlepší výsledek na LET. Ve finančním žebříčku je proto na solidním 32. místě.

I proto můžou být její představy o útoku na turnajový triumf reálnější než jindy. Cesta k vítězství je podle hráčky teoreticky jasná. "Je to o vnímání. První dvě kola nemusejí být super, ale do třicítky to beru. Nestresuju se cutem a uvědomím si, že to je dobrý, a další dvě kola zabojuju o bednu," řekla členka pražské Dukly.

Mladá hráčka zúročuje zkušenosti, které za dvě předešlé sezony získala. "Je ulehčení, když vím, co a jak chodí," řekla a pochvalovala si posun ve své hře. "Jdu na hřiště a zahraju nejhůř bogey a k tomu přidám birdie. Není to rozlítaný. Chci hrát stabilně kolem paru a potom bych chtěla hrát vyrovnaně pod par," řekla.
Velkým plusem Spilkové je sebevědomí, které mladé hráčce rozhodně nechybí. "To já mám, já to nikdy neřešila. Nejsem plachá, jsem živel," usmála se.

Zdroj: ČTK


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...