Spa Hotel Ulrika

SpilkovaSluka ilNejlepší česká golfistka Klára Spilková má letos dva cíle. Ten první se nemění - ráda by si udržela kartu na nejlepší evropské sérii LET a poprvé jeden z turnajů vyhrála. Tím druhým je maturita, kterou chce složit v září.

"Budu se snažit dělat všechno pro golf a pro školu," řekla devatenáctiletá Spilková na setkání s novináři k turnaji LET na Dýšině, který bude hrát v červenci.
Školu a zkoušku z dospělosti má Spilková v hlavě na prvním místě. Maturovat v květnu nestihne, protože má kvůli sportu individuální plán a čtvrtý ročník dokončí až v červnu. "Ale v září to mám v plánu a doufám, že to zvládnu. A když se to nepodaří, tak to odložím na příští květen. Nestresuju se tím, ale chci to mít za sebou."
Musí se učit po večerech na turnajích, někdy otevře učebnice v letadle. Když je v Česku,chodí na intenzivní doučování matematiky a k tomu mívá golfový trénink, psycholožku nebo cvičení. "Musím toho hodně zvládnout, ale když to dokážu, tak to bude husarský výkon. Dokopu se k tomu a snad budu mít jedničky," řekla.
Maturovat bude ze zeměpisu, společenských věd, dějin umění, češtiny a angličtiny. "Jsem spíš zaměřená na humanitní předměty," uvedla studentka Gymnázia Oty Pavla v Radotíně. Kvůli maturitě možná v srpnu či v září bude muset vynechat některé turnaje.
Na úvod své čtvrté sezony na LET má zatím za sebou jen dva turnaje. V Číně neprošla cutem a v marockém Agadiru skončila dvaadvacátá. "Chci si udržet kartu na další rok a vyhrát turnaj," vyhlásila. Rychle dokončit školu chtěla i proto, aby se mohla naplno vrhnout už jen na golf. "Až dodělám školu, tak to rozjedu."
Aby mohla myslet na výhru v turnaji, pracuje stále na zlepšení švihu. Letos z něj má nejlepší pocit, co kdy měla. "Pracuju na dynamice švihu a balon mi lítá dobře, už je to závodnější, je v tom víc síly," pochvalovala si. Jedním dechem dodala, že nejdůležitější je stabilita. "Ti nejlepší to tak mají. Nesmí to uletět," řekla.
Až udělá maturitu, je možné, že se zkusí dostat na zámořskou LPGA. Sama to ale neřekla. "Já žiju teď a tady. Co bude, bude. Můj cíl je olympiáda, to jediné k tomu můžu říct," uvedla směrem k Riu de Janeiro 2016, kam by se podle aktuálního světového žebříčku jako jediná česká golfistka dostala.

Zdroj: ČTK, foto: Zdeněk Sluka


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...