Vincentka-golfinfo

Dedek profiPrvním Čechem, který se v roce 2016 objeví na European Tour, bude Petr Dědek jun. Od 14. do 17. ledna se zúčastní Joburg Open, prestižního turnaje v jihoafrickém Johannesburgu. Dědek jun. vstoupí do turnaje poprvé v kariéře jako profesionál.
„Přestup je datovaný k 8. lednu. Je to pro mě další důležitý posun. Do Johannesburgu letím v sobotu 9. ledna, takže času na přípravu a poznání obou hřišť, na kterých se hraje, bude dost. Na druhou stranu je to samozřejmě obtížnější poznat dokonale během několika dnů obě osmnáctky," sdělil Dědek jun., první Čech v historii tohoto turnaje.

Tradičně se hraje v Royal Johannesburg and Kensington Clubu na dvou osmnáctkách. Hráči prostřídají kratší a starší West Course s delším East Course, které je dějištěm finálového kola. Na startovní listině je přes 200 hráčů, cut je do 70. místa.
„Kedíka mi bude dělat trenér David Carter. Tohle hřiště dobře zná. Narodil se v Johannesburgu a ještě jako junior reprezentoval Jihoafrickou republiku. Až později se přestěhoval do Anglie. Takže se vlastně vrací domů. Jeho zkušenosti se pokusím zužitkovat," dodává český golfista.

Od listopadového Australian Masters se Dědek jun. prakticky nezastavil. Do přípravy zařadil nově soustředění se slavným expertem na golfovou biomechaniku Jeanem-Jacquesem Rivetem.
„Po Melbourne jsem letěl do Francie. V akademii v Terre Blanche jsem měl týdenní trénink. Musím říct, že to byla skvělá zkušenost a velká dřina. Otevřelo mi to zase jiný pohled na mou hru a věřím, že mi to budoucna hodně pomůže. Byl jsem v nejlepších rukou, protože Jean Rivet spolupracuje například s Justinem Rosem nebo ženskou světovou jedničkou Lydií Ko a stojí za vzestupem francouzského golfu. Momentálně trénuji v Dubaji a vlastně s výjimkou jednoho týdne volna před Vánocemi jsem pořád na hřišti," popsal svou přípravu.

Hlavní hvězdou Joburg Open bude Charl Schwartzel, první tři hráči si zajistí účast na britském The Open. Celkové odměny se oproti loňsku zvýšily o 200 tisíc na 1,5 milionu euro.

Zdroj: Pavel Poulíček


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...