SvenTřetí turnaj ze série Czech PGA Tour, Euled Classic na Kunětické Hoře 18.–21. 5., vyvrcholil famózní jízdou Holanďana Svena Mauritse, který v posledním kole zůstal jedinou ránu od rekordu hřiště. Celkovým výsledkem -15 pak uskočil svým pronásledovatelům o parník. Ke své hře sdělil: „Na tomto turnaji jsem hrál dobře v prvním kole, druhý den to byl trošku boj sám se sebou a skoro nic mi nevycházelo, ale dnes naopak vyšlo snad všechno, co jsem si přál. O rekordu hřiště jsem nevěděl, ale moje hra by se asi nezměnila, i kdybych o něm informován byl. Za ránu dne považuji svůj drive na 18. jamce, který byl tak dlouhý a přesný, že mi umožnil snadnou další ranou atakovat vlajku a přihrát si na hratelný jednopat. Ten se mi pak skutečně povedl. Už teď se těším na Ostravici koncem června a další turnaje Czech PGA Tour."

Na druhém místě skončil s celkovými -8 údery Brit Craig Farrelly, který svůj komentář začal překvapivě: „Po turnaji ve Skalici mě potkalo zranění zad. S mým fyzioterapeutem jsme řešili, zda vůbec mohu tento turnaj odehrát. Nakonec mě otejpoval a dva dny před zahájením hry jsem v Holandsku sedl do auta a rozjel se na Kunětickou Horu. Byla to trochu loterie, ale záda drží a tři kola jsem bez potíží odehrál. Za výsledek jsem rád, teď mě čeká pár turnajů PROGolfTour, doufám, že mi forma vydrží. Dnes jsem dost těžil z toho, že jsem šel ve flightu se Svenem a tam, kde on útočil na eagle, já zkoušel birdie, což mi dost vycházelo."
Na děleném třetím místě se skóre -5 se srovnali Stanislav Matuš, Martin Příhoda Holanďan Floris de Haas. Martin Příhoda patoval na závěrečné jamce na samostatné třetí místo, avšak minul, načež si vztek vylil ranou holí do bagu.

Roman Šebrle dnes maličko zaostal za svými výkony z prvních dvou dní. Na šesté jamce nedopatoval půlmetrový pat a to jej připravilo o psychickou pohodu. Na následujícím pětiparu, kde v minulých dnech zkoušel skórovat, zadrajvoval do hustého roughu, při vyhrávání se z něj ztratil 4 rány a celkově na této relativně snadné jamce zapsal nepopulárního sněhuláka (8). Nezdar se mu pak neustále připomínal, takže občas chyboval i v relativně hratelných situacích. Je to ale zatím o získávání zkušeností, celkové dělené 23. místo rozhodně není zklamáním.

Zítra je na programu turnaj PRO-AM, kdy ve flightu jde vždy jeden profík a tři amatérští hráči. Startuje se canon startem v 9.30 a i zde hrají profíci o peněžní odměny.
Celková dotace turnaje byla 400 000 Kč. Další turnaj se koná od 28. června na hřišti Ostravice.

Text: Radovan Vrátný, foto: Radovan Vrátný, ilustrace z Hant Trophy


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...