Spa Hotel Ulrika

MatusMimořádně dramatický průběh a nervy drásající rozehrávku o turnajový titul nabídlo závěrečné kolo Czech PGA Masters v Sokolově (19.–21. 7.). Vůbec poprvé v sezoně Pilsner Urquell Czech PGA Tour se rozhodovalo až v play-off. O cennou trofej usilovali lídr po prvním dnu Filip Mrůzek a Stanislav Matuš, který ztrácel před startem druhého kola pět ran.

Stanislav Matuš přijel do Sokolova přímo z turnaje EPD Tour Bad Waldsee Classic v Německu, kde dohrál ve středu odpoledne. Druhé kolo na západě Čech vyšlo profesionálovi z Dýšiny naprosto fantasticky, a to i přes bogey na druhé jamce. Jenže pak se rozjel k parádní jízdě a nasázel celkem sedm birdie. Tím se Matuš dostal na výtečných 66 ran a celkové skóre -1. V klubovně pak čekal, jak dohraje Filip Mrůzek. Před poslední jamkou vedl Mrůzek o ránu právě před Matušem, ale jeho drajv skončil vlevo mezi malými stromky a zapsal bogey. I Filip Mrůzek dosáhl v součtu výsledku -1 a vítěze musela určit rozehrávka.

Pro play-off byla určena jamka č. 18 a nakonec se hrála hned třikrát. Poprvé se oba hráči ocitli po drajvu v bankru a Matuš přehrál green o 30 metrů. Mrůzek se naopak dostal z písku na green. Matuš se zachránil vynikající ranou, po níž dohrál do paru, který si připsal i Mrůzek. Na druhé jamce play-off předvedl Mrůzek famózní drajv, který skončil až na greenu. Matuš zahrál výborný úder z bankru a jedním patem si došel pro birdie. Filip Mrůzek potřeboval na birdie dva paty a play-off pokračovalo. Mrůzek chyboval, když drajv poslal do autu, čímž Matuš získal výhodu. I přes dva údery z bankru hrál Stanislav Matuš bogey, které mu stačilo k turnajovému triumfu.

„Na EPD Tour ani tady v prvním kole se mi nedařilo na greenech. Dnes jsem proto nechal patr hrát sám, dal jsem tomu volný průběh a najednou paty padaly, jak jsem potřeboval,“ okomentoval svůj výkon ve finálovém kole Stanislav Matuš.

Filip Mrůzek útočil na svůj třetí triumf v řadě, ale tentokrát našel svého přemožitele ve Stanislavu Matušovi. Navíc se ani napočtvrté nepodařilo vedoucímu hráči pořadí Pilsner Urquell Czech PGA Tour proměnit vedení po prvním kole v prvenství. Mrůzek vedl po zahajovací osmnáctce už na Kunětické Hoře, v Berouně i ve Skalici, ale ani jednou nedotáhl nadějně rozehraný turnaj k vítězství. Stejně tak i v Sokolově. „Vůbec to nevidím jako nějaký mentální problém. Do každého kola jdu s tím, že pokořím hřiště a mám čistou hlavu. Dnes mi u šesti patů chyběly doslova milimetry, ale určitě to není výmluva. S dnešním skóre -1 jsem spokojený, stejně jako s celou sezonou,“ řekl o turnaji Filip Mrůzek.

Stanislav Matuš se z titulu radoval letos podruhé a celkově na Pilsner Urquell Czech PGA Tour počtvrté. Loni zvítězil na Tálích a v Karlových Varech, v tomto roce pak na Kunětické Hoře. Za prvenství na Czech PGA Masters získal finanční prémii 85 tisíc korun.

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2012
CZECH PGA MASTERS 2012
VÝSLEDKY

1 Stanislav MATUŠ 143 (77 + 66 ) -1
2 Filip MRŮZEK 143 (72 + 71) -1
3 Peter ŠVAJLEN 145 (76 + 69) +1
4 Rudolf NECHANICKÝ 149 (79 + 70) +5
Martin PŘÍHODA 149 (76 + 73) +5
Štefan PÁLENÍK 149 (75 + 74) +5

DALŠÍ TURNAJ
5. – 7. 8. PGAC Stokeplay Championship – Karlovy Vary

Text a ilustrační foto: FreeDrive


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...