Spa Hotel Ulrika

hendikepTřetí turnaj European Disabled Golf Tour se odehrál na české půdě 15. – 16. června 2015 v golfovém resortu Darovanský Dvůr. Czech Disabled Golf Masters 2015 byl dosud nejobsazenějším turnajem hendikepovaných golfistů v ČR. A to nejen početně, ale především kvalitativně. Na tento evropský Major hendikepovaných, nejvyšší kategorie PREMIER, se v letošním roce sjely reprezentační týmy ze čtrnácti zemí. Nastoupilo celkem 67 hráčů ve třech kategoriích.

Reprezentanti CZDGA nastoupili ve všech třech výkonnostních kategoriích. V kategorii A strokeplay (HCP +2-11,4) Miroslav Lidinský (GK Hluboká nad Vltavou) a Zbyněk Kotek (GK Hluboká nad Vltavou), kategorie B strokeplay (HCP 11,5-18,4) Aleš Süsser (GK Darovanský Dvůr), Tomáš Prouza (Park GC Hradec Králové), František Hes (GC Mnich) a v kategorii C stableford (HCP 18,5-26,4) Michal Sobota (GC Alfrédov), Stanislav Jirásek (GC Grosshof), Pavel Kamír (GC Mnich), Michal Hošna (GC Český Krumlov) a loňský vítěz Jakub Kovařík (GK Čechie). V „nováčkovské" kategorie Open stableford (HCP 26,5 - 54) nastoupili Pavel Bambousek (Golf & Country Club Prague), Zbyněk Vavrečka (Zámecký GC Kravaře), Martin Slávik (GC Kšírovka), Lukáš Šnobl (GC Grosshof) a Jiří Maršák (Královský GC Malevil).

Po prvním kole se v absolutním pořadí ujal vedení obhájce loňského vítězství Manuel de los Santos z Dominikánské republiky s výsledkem 72 ran před Philippe Pee z Francie a Andrew Gardinerem z Velké Británie, kteří ztráceli 3 rány.

Obrovský úspěch českých barev se odehrál v kategorii C, kde v celkovém hodnocení obhájil loňské vítězství Jakub Kovařík, na druhém místě skončil Michal Hošna, třetí Michal Sobota a čtvrté místo obsadil Stanislav Jirásek. Úspěch podtrhl Pavel Kamír sedmou pozicí.

V kategorii B obsadil Tomáš Prouza parádní páté, Aleš Süsser desáté a František Hes šestnácté místo.

V nejkvalitněji obsazené kategorii A se Mirek Lidinský umístil na krásném desátém a Zbyněk Kotek sedmnáctém místě.

Absolutním vítězem turnaje se stal Manuel de los Santos s fantastickým výsledkem +1 před Philippe Pee +11 a Andrew Gardinerem +14.

Excelentní umístění našich hráčů opět potvrdilo stabilní výkonnost kádru CZDGA a zároveň zajistilo cenné body do hodnocení série Order of Merit.

Součástí CZDGM 2015 byla také Golfová akademie pro novodobé veterány, na které se s golfovou hrou seznámili příslušníci ozbrojených a záchranných sborů, kteří utrpěli zranění během výkonu služby. Na tuto akademii je doprovodili rodinní příslušníci, pro které byly první golfové odpaly také premiérou. Roli trenérů převzali také hendikepovaní reprezentanti ze zahraničí, kteří se „akademikům - veteránům" osobně věnovali. Během slavnostního zahájení turnaje, na kterém bouřlivým potleskem vzdali hráči novodobým veteránům hold, byla zároveň položena kytice a držena minuta ticha za padlé a zahynulé příslušníky těchto sborů.
Hendigolfisté tak vyjádřili velký respekt ke všem povoláním, jejichž posláním je služba veřejnosti a ochrana lidských životů.

TZ; text: Miroslav Lidinský, foto Zdeněk Sluka


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...