mba banner

LieserKunIdeální golfové počasí vládlo při prvním kole turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2013, které začalo dnes na hřišti Golf&Spa Kunětická Hora. Po dešti nebylo ani památky – zato se objevilo sluníčko, jež orámovalo skutečně fantastické hrací podmínky. A hráči toho dokonale využili.

Výtečné výkony byly k vidění mezi 156 hráči ve startovním poli. Hned 94 jich zahrálo par či lepší výsledek. To dokumentuje jednak kvalitu startovního pole a také již zmiňované ideální podmínky na hřišti. Měkké přívětivé greeny dávaly tušit, že hráči se budou tlačit co nejblíže k jamce – a birdie příležitostí bylo k vidění hodně. V turnaji padlo také 14 eaglů – nejvíce na jamce číslo šestnáct (8), na sedmičce 5 a jeden byl zahrán na 18.

V turnaji vedou dva hráči, kterým se dnes podařilo zahrát 64 ran – 39letý Francis McGuirk a o dvacet let mladší Adrian Otaegui. Angličan McGuirk je zkušený hráč, ale na jeho kontě vítězství stále svítí nula. V předchozích třech turnajích na Challenge Tour dokonce ani neprošel cutem, a tak je jeho skóre velmi příjemným překvapením i pro něj samotného. Nezahrál ani jedno bogey a s čistou skórekartou se usadil na čele startovního pole.

Mladý Španěl Otaegui je také zatím bez triumfu a také jeho letošní výsledky nejsou nikterak zářné – zatím v pěti startech na Challenge Tour prošel třikrát cutem a nejlepší umístění je dělené 12. místo na květnovém turnaji. Pět birdie na první devítce (začínal z jamky 10) ho dostaly do skvělé pohody, ze které ho nevyvedlo ani bogey na trojce. Také on se díky výkonu 64 propracoval na dělené první místo.
Za vedoucí dvojicí je s odstupem jedné rány Carlos Aguilar (ESP) a Shihwan Kim (KOR) – oba -7.

Nejlepší z českých hráčů je domácí Ondřej Lieser, který zvládl úvodní kolo za výborných 69 ran (-3). „Byl to velký boj," říkal bezprostředně po ukončení prvního kola český hráč. „Dnes jsem se zachraňoval skvělou hrou na greenech a musím říct, že to bylo psychicky velmi únavné. Jsem ale rád, že jsem vybojoval tento kvalitní výsledek." S výsledkem 69 je Ondřej Lieser na děleném 34. místě.

Dalšími českými hráči, kteří dokázali zahrát pod par, byli – Stanislav Matuš (-2) a Lukáš Tintěra (-1).

Smutně skončil turnaj pro českého amatérského hráče Michala Pospíšila. Bohužel podepsal skórekartu s nesprávným výsledkem a když si to uvědomil, bylo již pozdě. Trest za toto porušení pravidel je totiž nemilosrdný – diskvalifikace.

Hektický den prožil také Lukáš Lizánek. Ten byl pouze v roli náhradníka. V jedenáct hodin dopoledne se dozvěděl, že jeden z hráčů musel ze zdravotních důvodů odstoupit a tak český profesionál nasedl do auta a ještě stihnul svůj start ve 13.20.

Bojovníkem dne v českých barvách pak byl další domácí hráč – Robert Schovánek. Po prvních šesti jamkách měl skóre plus čtyři a v tu chvíli by si na něj asi nevsadil ani ten největší optimista. Ještě po dvanáctce bylo jeho skóre identické. Robert Schovánek se však nevzdal – zahrál čtyři birdie v řadě a pouze bogey na osmnáctce pokazilo skvělou „stíhací jízdu". Takže suma sumárum: jeden eagle, pět birdie, šest bogey a jedno double-bogey. Výsledek 73 – plus 1.

Text: TZ, Golf Media, foto: Ota Mrákota


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
interior 2020

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...