Spa Hotel Ulrika

challengeHartoČtyři birdie na posledních čtyřech jamkách – to byl závěr, na který nikdo ze soupeřů Andrease Harta (na snímku vpravo) nedokázal odpovědět. 24letý dánský hráč si s přehledem došel pro své druhé vítězství na Challenge Tour a z Golf&Spa Resortu Kunětická hora si odváží prémii 25 600 euro, zbrusu nové auto a pro příští sezonu i jistotu stálého hráče na EPGA Tour.

Dvě tisícovky diváků se přišly podívat na finálové kolo turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2012. Nádherné slunečné počasí přilákalo kvalitní diváckou kulisu, která byla zvědavá především na výkony čtyř českých hráčů. Bohužel až na Ondřeje Liesera se nikomu z našich nepodařilo navázat na předchozí kvalitní výkony a výsledkovou listinou se propadli na nižší místa. Ondřej Lieser se chtěl divákům odvděčit za jejich soustavnou podporu dobrou hrou ve finále. A podařilo se.
challengeLieser„Turnaj byl prostě fantastický," spokojeně odpovídal Ondřej Lieser (na druhém snímku). „Je to pro mne velmi důležité, že jsem hned v prvním profesionálním startu prošel cutem, a navíc si připsal velmi slušné umístění." Diváci hnali svého domácího borce do boje – tleskali a fandili. „Byli výteční," skláněl poklonu fanouškům Lieser. „Cítil jsem jejich podporu v průběhu celého turnaje – a bylo to velmi příjemné."
I díky nim dokázal překonat drobnou krizi, kdy opět na první jamce (ve finále jamka číslo 10) zahrál bogey. Nakonec zapsal znovu výkon pod parem hřiště – 70 ran – a skončil na děleném 33. místě (68-69-72-70 .. -9).

Martin Příhoda zahrál 74 ran (celkově -6) a skončil na děleném 42.místě. „I přes ten nepříznivý výkon v posledním kole musím říct, že to pro mne byla skvělá zkušenost," hodnotil své vystoupení na turnaji Příhoda. „Chtěl bych poděkovat promotérovi, že jsme dostali možnost hrát tento turnaj – bylo to nesmírně přínosné."
Filip Mrůzek a Rudolf Nechanický se v posledním kole protrápili k výsledkům 77 a 80. Nakonec oba mariánskolázeňští hráči obsadili místa na konci startovního pole. Filip Mrůzek byl dělený 58. (69-73-68-77 .. -1) a Rudolf Nechanický ještě o dvě místa horší (70-69-70-80 .. +1).

Ve slunečném nedělním odpoledni bojovali o titul především dva hráči – Andreas Harto a Joachim Hansen. Oba dánští profesionálové se na dálku přetahovali o vedoucí příčku. V jednu chvíli se zdálo, že rozehrávka o vítěze turnaje bude nezbytná. Ale to nechtěl připustit Harto. Na posledních 4 jamkách si připsal birdie a s výsledkem mínus 24 zvítězil o dvě rány před svým krajanem Hansenem. „Je to fantastický pocit," usmíval se sympatický Dán. „Přesně před dvěma lety jsem vyhrál svůj první profesionální titul a teď svírám v rukou znovu vítězný pohár. A mohu směle pomýšlet na evropskou PGA Tour – to je skvělé."
Je to jeho třetí vítězství na European Challenge Tour, když to první si připsal ještě jako amatér v roce 2010. Minulý rok odehrál na European PGA Tour, ale příliš se mu tam nedařilo. „Myslím si, že teď jsem na hlavní Tour připraven mnohem lépe a moc se tam těším," říkal Harto. „Teď mě čekají ještě dva turnaje na Challenge Tour a ty už budou velmi příjemné."

Zdroj: TZ, Vít Koďousek, foto: Josef Slezák

Kompletní výsledky najdete ZDE>>>

challengeBIG


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...