czech-pro-am„Povinnost je splněna hned v úvodu sezony. Jsem rád, že jsem si uhrál kartu i na příští rok," glosoval Juhaniak (první zleva) své vítězství v narážce na privilegium, které se obvykle pojí s tituly na světových sériích PGA.

Třetí ročník Czech Pro-Am Teaching Tour začal úvodním ze šesti turnajů, a to již tradičně v Beřovicích. Sérii hrají společně učitelé golfu a výkonnostní amatéři, a tak se tu setkávají tři kategorie: profesionálové – brutto na rány, amatéři – netto stableford body a navíc týmy s bodovým hodnocením 1 profesionál + 1 amatér.

Kvalitní připravenosti beřovického hřiště odpovídaly výkony. Z 38 teaching pro byl nejlepší jeden ze zakladatelů série a zároveň domácí hráč Jan Juhaniak (na snímku), který zahrál 70 ran, 2 pod par, s třemi birdie a jedním bogey.
„Povinnost je splněna hned v úvodu sezony. Jsem rád, že jsem si uhrál kartu i na příští rok," glosoval Juhaniak své vítězství v narážce na privilegium, které se obvykle pojí s tituly na světových sériích PGA.
O 2. místo se s výkonem par 72 dělila pětice hráčů: Marek Pleyer, Steve Bradley, Jakub Janda, Květoslav Strachota a Jiří Seifert. V top 6 tak skončili hned tři hráči seniorské věkové kategorie – Juhaniak, Bradley a Seifert.
Top 10 profesionálů si rozdělilo celkem 40 000 korun dotace, vítěz bral 9 000.
Mezi 51 amatéry v Beřovicích zazářil Jiří Kaleta (Royal GC Mariánské Lázně), který vyhrál svou kategorii a také soutěž Nearest to pin na jamce číslo 2. Z profesionálů měl „nearest" na sedmičce Jiří Daněk. Společnou kategorii PRO-AM vyhráli Jan Juhaniak s Markétou Šubrtovou. Beřovický start přerušila v závěru bouřka, ale po přestávce se vše stihlo dohrát.
Příští turnaj se koná v pondělí 26. května na Karlštejně, poté následuje dvoudenní červnové mistrovství tour v Mladé Boleslavi. Kompletní program série a další informace najdete na www.czechproam.cz. Marketingovým partnerem tour je společnost Sport Invest Group.

Czech Pro-Am Teaching Tour 2014 Beřovice, výsledky PRO:
1. J. Juhaniak 70, 2. Pleyer, Bradley, Jakub Janda, Strachota a Seifert 72, 7. Štrougal, P. Skopový a Jiří Janda jun. 73, 10. Schovánek aj. Krejcar 74.

Výsledky AM: 1. Kaleta 40 bodů, 2. Chotová 39, 3. Voráčková 39.

Výsledky PRO+AM: 1. Juhaniak a Šubrtová 76 bodů (39+37).

Kompletní výsledky ZDE>>>

Text a foto: TZ


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News



Poradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...