Ajster Czech OneV dramatický souboj proměnili cestu k vítězství v MMBF & Hungarian PGA by CzechOne, které se hrálo 22.–23. června v maďarské Panonii, Ondřej Lieser a Slovinec Ajster. Zatímco Lieser do dneška vstoupil s klidnou myslí, že už o nic nejde, Ajster trochu podlehl tlaku posledního flightu a jména těchto borců se na leaderboardu vyskytovala značnou část dne vedle sebe. Nakonec měl více štěstí a především lepší základ z prvního dne Ajster.

Lieser k čistému zápisu přidal dvě birdie na první devítce (a jeden eagle!) a ve druhé přidal další tři. Skóre -7 znamenalo návrat k výkonům na něž jsme u tohoto borce zvyklí. Svou hru komentoval lakonicky: „Nic jsem si od výletu do Maďarska nesliboval. S mým caddym Viktorem Čapkem jsme se dohodli, že pojedeme na pánskou jízdu. Spali jsme u hřiště ve stanu. Špatné náladě z mého golfu poslední doby odpovídal také můj včerejší výkon - od první do poslední jamky to bylo trápení. Dnes to bylo úplně jiné. Golf mě zase bavil. I přesto, že jsem měl v bagu akorát 12 holí a patoval jsem zase jednou rukou, prostě to tam padalo. Najednou jsem nemyslel na minulé chyby, ale přemýšlel jsem akorát o další vlajce. A ono to šlo! Hlavní zásluhu na tom měl Viktor, protože mi dokola opakoval, že si to prostě užijeme. Pokud jde o hru, pak mi tam padaly paty a dobře jsem drajvoval. Na všech pětiparech jsem mohl útočit druhou do greenu, a to položilo základ dnešnímu výsledku. Za včerejšek jsem si asi stejně vyhrát nezasloužil."

Vítězný Ajster svůj dnešní výkon po krátkém ochlazení v klubovně ohodnotil takto: „Začal jsem opravdu špatně. Tři nad po třech jamkách je fakt problém. Najednou jsem byl stejně s Rakušanem Wimmerem, který hrál se mnou ve flightu, i přesto, že na startu nás dělil rozdíl pěti ran. To na klidu nepřidá. Dnes jsem měl i dost smůlu, na 15. jamce jsem trefil vlajku a míček se mi odkutálel mimo green, výsledkem byl dabláč. Naštěstí mi vyšly hned dvě následující jamky, což se ukázalo jako rozhodující. Jít v posledním flightu je samo o sobě vždycky těžké, ale dnes jsme si horka užili nejvíc ze všech a muselo to být poznat i na našem výkonu."
Na děleném třetím místě skončili Aleš Kořínek a Rakušan Nikolaus Wimmer (- 3). Nejlepším Maďarem byl pátý Bejnamin Palanszki a čest amatérů zachraňoval Němec Alexander Simmes.

Turnaje MMBF & Hungarian PGA by CzechOne se účastnilo 46 hráčů z 8 zemí. Horké počasí dokonce znamenalo několik bouřek v okolí, avšak žádná nakonec hru neovlivnila. Celková finanční dotace turnaje je 15.000 eur a promotéři rozdali 10 karet na turnaj Lotos Polish Open ze série ProGolfTour.
Příštím podnikem promotérské společnosti Česká 1 je Team PRO Tournament by Hungarian PGA hraný na liberecké Ypsilonce 4. a 5. července. Jde o žádaný formát soutěže dvojic, kombinaci fourballu a foursomu.

Zdroj: TZ, CzechOne, Radovan Vrátný; foto: Zdeněk Sluka

Výsledky ZDE
http://www.czechone.cz/cs/turnaje/tour-2016/mmbf-hungarian-pga-by-czechone-kvalifikacni-turnaj-na-progolf-tour-2016.html#results


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...