Vincentka-golfinfo

Rak Attersee 250Jedenáct zajímavých hřišť v těsné blízkosti od sebe, zasazených do možná nejkrásnějších panoramat střední Evropy, to je golfový region Golf & Seen, golf a jezera. Všechna hřiště mají jedno společné – leží v bezprostřední blízkosti jednoho či více velikých jezer Salcburska. Mondsee, Wolfgangsee, Attersee (na úvodním snímku), Traunsee nebo Fuschlsee, u každého si můžete zahrát a v létě spojit golfový výlet s rekreací u jejich průzračných vod.

Jezer je 76, v létě jsou příjemně prohřátá. Ale voda a golf tu nejsou všechno. Obzoru vesměs dominují hory. Špičaté i povlovné, vysoké i menší kopce obklopují hřiště i jezera ze všech stran. Kolem hřišť sytě zelené louky, pastviny a lesy. A města – od Salcburku na východ, na obou stranách dálnice na Linec, leží menší města a městečka, často zaměřená na cestovní ruch. Dokonalá nabídka pro dovolenou, kde golf hraje sice velkou, nikoli však dominantní roli.

Nedávno se zástupci místních hřišť, do té doby si konkurujících, dohodli na společném marketinku. Dva roky jich bylo šest, od roku 2016 přistoupilo dalších pět, mezi nimi i „nejsilnější váhy", hřiště Gut Altentann a Mondsee, patřící mezi absolutní rakouskou špičku. Do spolku přibrali dvacet partnerských hotelů, které mají z velké škály místních hotelů nejblíž ke golfu.
Hotely se na webových stránkách regionu Golf & Seen, mimochodem velice dobře sestavených, prezentují velmi přehledným způsobem. Každý z nich má v nabídce dva, svým obsahem totožné golfové balíčky, jeden se dvěma noclehy a dvěma green fee, druhý se sedmi noclehy a pěti hrami. Ceny se samozřejmě hotel od hotelu liší, ale vznikl tak velice vypovídající přehled, v němž se dá dobře orientovat a vybírat.

Oblast Golf & Seen zahrnuje osm menších mikroregionů, pojmenovaných vesměs podle dominantního jezera oblasti. Regiony se o jezera dělí, jejich členění souvisí s územními celky, s obcemi. Výjimkou v názvech je Berchtesgadensko, ale i tam dominuje jezero Königssee s proslulým poutním kostelíkem, nad nímž se vypíná 2 713 metrů vysoký vrchol Watzmannu. Ráj výletníků i malířů.

Nejdůležitější mikroregiony a hřiště
Region Mondseeland s centrem ve městě Mondsee je největším turistickým regionem Salcburska, zasahuje k několika jezerům. Tady se všechno jmenuje Mondsee. Jezero, město i golfový klub. Mondsee je to velké modré jezero, které znáte z dálnice, u něj leží hřiště, nad nímž se tyčí šestisetmetrová kolmá stěna Drachenwand – Dračí stěna, těsně za ní romantická devítka GC Drachenwand na slunečném náhorním plató.

Rak Mondsee 250Hřiště Mondsee je plochá krásná osmnáctka, obtáčející se kolem menšího jezera Drachensee (na jiných hřištích by jej považovali za velikánské), které leží mezi klubovnou a vlastním jezerem Mondsee. To ze hřiště v podstatě není vidět, i když někde je ukryté jen za pár stromy.

Region Attersee se rozprostírá kolem největšího rakouského jezera Attersee. Jezero je až 160 metrů hluboké, smaragdově zelené, se strmě spadajícími břehy, obsahuje neuvěřitelné asi 4 miliardy kubíků vody.
Rak Attersee 250Golfclub Attersee má jako motto větičku DAS BESTE GRÜN ÜBER DEM SCHÖNSTEN BLAU – Nejlepší zeleň (nebo nejlepší green?) nad nejkrásnější modří. Jezero je vidět ze šestnácti z osmnácti jamek, za ním mocná hradba vysokých a strmých hor. Za pěkného dne nezapomenutelné.

Region Traunsee za dvěma předchozími nijak nezaostává. Traunsee je s 191 metry nejhlubší z místních jezer, kulise strmých východních břehů dominuje mocná hora Traunstein, protější povlovná strana je plná kvetoucích luk. Nedaleko od jezera vybudovali překrásnou osmnáctku GC Salzkammergut, na níž se hraje už od roku 1933. Hřiště hostí řadu velkých turnajů, zvlášť ze začátku silně ovlivnilo vývoj rakouského golfu.

V regionu Salzburger Seeland najdete hned čtyři velká jezera, asi proto se nejmenuje po žádném z nich. Tady je krajina mírnější, kopce plošší, lesy, louky. Hřiště jsou bezpečně vzdálena od měst. Napočítáme tu tři významné osmnáctky.
Rak GutAltentann 250Gut Altentann se vyznačuje hlaďoučkou americkou architekturou, zvlášť kolem bankrů – není divu, designoval ho Jack Nicklaus. Tady nechybí nic: ploché jamky, kopce, bankry, voda, stromy, poloostrovní green... Römergolf není tak obtížný jako předešlé hřiště, ale i tady se hráči zapotí, vyžaduje přesnost. Kromě osmnáctky tady mají ještě devět lehčích jamek, dá se zvládnout všech sedmadvacet jamek za den.
Golfplatz Eugendorf je nejmladší z této hvězdné trojky. Velmi moderní, výzva pro výkonné hráče, dobrodružství pro méně zdatné. CR 73,1 a SR 140. Jejich nový Golf & Cart System najdete jen na pár špičkových amerických hřištích.

Převzato z časopisu Golf 4/2020
Text: Ivo Doušek, foto: Ivo Doušek, archiv Golf & Seen

Golf & Seen
11 hřišť, 20 partnerských hotelů
Více informací na www.golfundseen.at


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...