Spa Hotel Ulrika
Poradna výbava Tip na kompletní nové golfové vybavení

Tip na kompletní nové golfové vybavení

Otázka

Dobrý den, rád bych dostal tip na kompletní nové golfové vybavení(tj. sada holí,bag a vozík). Současné je staré a nevyhovující. Je mi 39 let,Jsem LEVÁK s handicapem kolem 30 a hraji rekreačně pro zábavu a oddych (5 až 10 hřišť za sezónu + cca 15 krát driving range). Cena vybavení by měla odpovídat frekvenci hraní (s výhledem na zlepšení :-) Děkuji Tomáš Gottwald 603917838

Odpověď

Vážený pane Gottwalde, hledáte-li rozumný kompromis, tedy příznivý poměr cena/výkon/herní vytíženost, nebylo by od věci poohlédnout se po loňských modelech, neboť prodejci budou mít tendenci vyprazdňovat sklady. Za slušné peníze tak získáte vybavení současných parametrů. Ideální je vše otestovat. Rozumný se jeví nákup kompletní sady u jednoho výrobce, čímž byste měl docílit i slušného pokrytí vzdáleností jednotlivými holemi.

Silné zastoupení má na tuzemském trhu značka Callaway, včetně fittingu, takže se jako vhodná volba jeví jejich set XR 2015 zahrnující driver, fervejová dřeva, hybridy a železa. Konkrétní druh patru záleží na vašich preferencích a pocitu, spíš bych se přikláněla k typu mallet, který nabízí větší stabilitu.
Zajímavým tipem, avšak v o něco vyšší cenové hladině, je řada Ping G30 zahrnující opět driver, fervejová dřeva, hybridy i velmi tolerantní železa, vhodná pro hráče vašeho hendikepu s výhledem na zlepšení.
Z letošních modelů, avšak aktuálně výrazně dražších je zajímavá řada holí Cobra King F6, jako alternativa z loňských modelů se od této znaky nabízí Cobra Fly-Z, případně pro méně zkušené hráče Cobra Fly-Z XL, zahrnující opět vše od driverů až po železa.

Vzhledem k tomu, že neuvádíte více detailů o vaší hře, je obtížné doporučovat detailnější specifikace (např. loft driveru, flex holí apod.), v tomto směru je pomocníkem opět fitting, jehož cena se obvykle odečte, pokud si zboží zakoupíte.

Bagů je na trhu celá řada. Jak vyplývá z dotazu, bag vozíte,tudíž není primární hmotnost. Zvažujte vnitřní uspořádání (více děličů napomáhá předejít nežádoucímu odírání holí), počet kapes v závislosti na další výbavě, kterou používáte, voděodolnost atd. Ke špičkám v segmentu patří např. Ogio či Sun Mountain, ale vyberete si prakticky u všech známých výrobců.

Co se týká vozíků, v prvé řadě se rozhodněte , zda elektrický (dražší) či mechanický. U elektrických vozíků doporučuju nakupovat u prověřených výrobců, počítejte s jejich vyšší hmotností, zvažujte výkon a životnost baterie, pro někoho je důležitým parametrem skladnost. K prověřeným značkám patří třeba Motocaddy,vynikající spolehlivostí i poměrem cena/výkon, na opačném pólu cenové hladiny najdeme JuCad – designové, nadčasové vozíky minimalistického vzhledu.
Mechanických vozíků je na trhu celá řada v různých cenových hladinách. Vzhledem k frekvenci vaší hry jistě najdete model odpovídající vašim finančním nárokům.

Na závěr jen podotknu, že ceny uváděné na webových stránkách nemusejí být konečné a je domluvit získat i výhodnější cenu při nákupu celého balíčku apod.

14.3.2016

Dotaz na výbavení

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...