Spa Hotel Ulrika
Poradna výbava Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Otázka

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovanym Aproach S 60? Dekuji a preji pekny den

Odpověď

Vážený pane Daňku, děkuji za váš dotaz. Rozdíl je v šíři záběru, pokud jde o další sportovní odvětví a kondiční trénink obecně. Hledáte-li produkt specializovaný na golf, pak vás Garmin Approach S 60 plně uspokojí, pokud byste hodinky chtěl využívat i jako širší nástroj či prostředek budování kondice, pak zvolte Garmin Fenix 3 (obávám se však, že tento model už budete na českém trhu shánět hůře, aktuálně jej nahrazuje verze Fenix 5).

Model Fenix 3 obsahuje rovněž golfovou aplikaci, další sporty a prostředky testování či zvyšování kondice, stejně jako další (volně stažitelné) aplikace. Matematicky řečeno, Approach S 60 lze označit za podmnožinu Fenixu, byť v omezenější míře obsahuje i další nástroje pro vyhodnocování několika sportovních aktivit (běh, plavání, kolo...), detailně naopak rozpracovává golfové parametry, takže je lze použít místo dálkoměru, ale také při tréninku, kdy získáte infromace o své švihu (tempo, rychlost atd.). Approach je skvělý nástroj, pokud se chcete golfu a jeho tréninku věnovat více do hloubky.

Oba z produktů jsme testovali, včetně pětkové verze Fenixu, a mohu je vřele doporučit. Oceňuji především výdrž baterie, relativně intuitivní ovládání, u Fenixu pak velkou šíři sportů včetně detailních parametrů jako délka kroku, tempo, srovnání zatížení levá versus pravá noha, možnost vytvářet si tréninkové plány, jejich sdílení a poměřování se s jinými běžci v rámci Garmin Connect, stanovení hodnoty vo2max atd. Obecně jsou hodinky robustní, mají velkou výdrž, odolné proti poškození. Pokud byste model Fenix 3 měl možnost ještě sehnat, určitě (i ve srovnání s Fenixem 5) získáte produkt s velmi dobrým poměrem cena/výkon.

Golfová aplikace zahrnuje měření délek, vzdálenosti k překážkám, možnost posouvat umístění vlajky na greenu, vést skóre karty a dlouhodobě uchovávat výsledky, prošlou vzdálenost a řadudalších běžných parametrů, které mohou pomoci ke zelpšení či odhalení slabin ve hře. Osobně mi vydržely na jedno nabití minimálně 2 kola.

22.1.2018

Dotaz na výbavení

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...