Jak hrát golf Vítězí Nordqvist, Ochoa počtvrté hráčkou roku

Jiyai Shin ovládla kategorii nováčků

Světová jednička Lorena Ochoa nezažila nejpovedenější sezonu, přesto se na posledním turnaji roku, kterým byl LPGA Tour Championship, radovala z druhé pozice, díky které počtvrté v řadě obdržela ocenění pro nejlepší hráčku roku. Nestačila jen na dvaadvacetiletou Švédku Annu Nordqvist (203/-13). Ta zvítězila o dvě rány a do své sbírky přidala druhý titul z LPGA, na níž vstoupila letos. Třetí místo si se ztrátou tří ran na vítězku rozdělily Na Yeon Choi a Kristy McPherson (obě 206/-10).

Kvůli nepřízni počasí byl turnaj zkrácen z původních 72 na 54 jamek, které měly mimo jiné rozhodnout o tom, která z hráček získá cenu pro nejlepší golfistku roku – Rolex Player of the Year. Před samotným kláním měla nejlepší výchozí pozici Jiyai Shin, následovaná Lorenou Ochoa z Mexika a zkušenou Američnakou Cristie Kerr.
Shin ještě v průběhu druhé rundy držela Mexičanku za zády, jenže v posledním kole zaváhala (73/+1, celkem 210/-6) a klesla na dělenou 8. pozici. Ochoa toho dokonale využila, vystoupala na druhou příčku a počtvrté převzala ocenění pro nejlepší golfistku sezony. V bodovém hodnocení, z něhož se držitelka prestižní ceny rekrutuje, předstihla Jiyai Shin o jediný bod! Té může být útěchou aspoň titul pro nováčka roku.

Výsledky turnaje

Statistiky LPGA Tour 2009


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...