mba banner
Jak hrát golf

Bjorn drajvOsmačtyřicetiletý Dán už sice neatakuje čelní příčky nejprestižnějších golfových turnajů, nepatří ani mezi nejdelší hráče na okruhu, přesto vám poradí, jak si na odpališti počínat, abyste z drajvru vytěžili maximum. Ostatně rady patnáctinásobného vítěze na EPGA Tour, někdejšího člena desítky nejlepších hráčů světa či úspěšného rydercupového kapitána určitě nejsou od věci.

Celý článek...

NadhledDnes nezamíříme do ringu, abychom se tam učili přijímat fyzické či ilustrativní rány života. Zahledíme se na pátý, poslední a neméně důležitý pilíř psychologie golfu: s nadhledem přijmout to, jak dopadl právě odehraný úder.

Celý článek...

OvladaniMnohé činy a rozhodnutí, kterých později litujeme, mají společného jmenovatele. Je jím snížená schopnost v kritické chvíli „řídit" sám sebe, lépe se ovládat. Odborně se tomu říká snížená schopnost sebekontroly. Zkuste se zamyslet, jaké by to bylo, kdybyste se v určité situaci, kterou jste již prožili, zachovali jinak. Vzpomeňte si, co jste řešili a jak jste na to reagovali.

Celý článek...

LusteninyTo, že je něco titěrné, ještě neznamená, že by to na nás nemělo vliv. Tentokrát bude řeč o velmi zajímavých společnících člověka, o které se až tak moc nezajímáme, nicméně i přes své rozměry zaujímají v rámci lidského těla obrovské místo, a to doslova. Řeč bude o mikrobiomu.

Celý článek...

CilZamířit a vystřelit na cíl, to je oč v golfu běží. A správně se trefit. Ale jak a kam? Otázka, která hned nato napadne každého golfistu. Než se budeme tomuto tématu v našem pětidílném pojednání věnovat podrobněji, připomínám, že volba cíle je čtvrtým pilířem psychologie golfu. Na to, jak ideálně určit destinaci pro golfový míček, se zkusíme podívat z různých pohledů. Ukážeme si, jak správně cíl zvolit, jak na něj zamířit a jak s cílovým prostorem pracovat během přípravy na úder.

Celý článek...

RitualV našem pětidílném pojednání o pěti pilířích golfové psychologie se dostáváme k pilíři třetímu, kterým je úderový rituál. A protože se jedná o klíčový pilíř pro stavbu golfové hry, věnujme úvodem trochu času objasnění pojmu.

Celý článek...

Strana 7 z 61

7

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...