Golf ve světě

Tseng stoupá vzhůru

Navzdory matným výsledkům v letošní sezoně si Mexičanka Lorena Ochoa stále drží post světové jedničky ženského golfu. Přesto nemůže být úplně klidná, neboť v patách jí jsou dvě Asiatky, druhá Yani Tseng z Taiwanu, kterou výhra v úvodním majoru roku katapultovala o čtyři příčky vzhůru, a třetí Jiyai Shin, pyšníci se dlouhodobě stabilní formou. Velký odstup nemá ani nejlepší Evropanka a čtvrtá hráčka v pořadí Suzann Pettersen z Norska, jejíž finálový souboj s Yani Tseng na Kraft Nabisco Championship nabídl divákům strhující podívanou.
Jessica Korda, hájící již barvy Spojených států, si po prvním majoru polepšila o 33 míst a registrujeme ji na 304. pozici, Slovenka Zuzana Kamasová je 690.

Světový žebříček

Gaggenau-Hanak

Na Madeiře se bili dva Angličani

V souboj dvou Angličanů se proměnil finálové den turnaje Madeira Islands Open z kalendáře EPGA Tour. Oliver Fisher v něm předvedl skvělou stíhací jízdu, ale nakonec za svým krajanem Jamesem Morrisonem zaostal o jediný úder. Tomu k premiérovému titulu na první evropské scéně stačilo 70 ran, když celkově v součtu čtyř kol zahrál dvacet pod par. Se ztrátou šesti ran na vítěze skončil třetí Skot George Murray.

Výsledky turnaje

Westwoodovo čekání na major pokračuje

Evropa pláče, Amerika slaví. Mohla to být bitva dvou Angličanů, Westwooda a Poultera, proti početnému konvoji domácích borců, ale ve finále letošního Masters to chvílemi vypadalo na souboj Mickelsona s K. J. Choiem z Korey, jemuž vcelku zdatně sekundoval krajan Y. E. Yang. Lee Westwood byl po sobotě nakonec nejžhavějším evropským želízkem v ohni, ale v průběhu poslední rundy své soupeře už nepálil tolik jako v předchozích třech kolech. Pozici lídra nejenže neuhájil, ale musel bojovat i o druhé místo se skvěle finišujícím Kimem. Pro zelené sako, už třetí v kariéře, si možná až nečekaně snadno došel Phil Mickelson, který se po nedělním trumfu vrátil i místo druhého hráče světa.

Výsledky turnaje

27 minut stačilo Mickelsonovi ke stažení náskoku

Před posledním kolem golfového turnaje Masters je v čele s náskokem jednoho úderu anglický hráč Lee Westwood před Američanem Philem Mickelsonem, na děleném třetím místě ztrácí Tiger Woods na čelo čtyři rány stejně jako Korejec K.J. Choi.
Třetí kolo – moving day - bylo dlouho pouze ve znamení dalšího nástupu Westwooda. Ten si brzy vypracoval bezchybnou hrou náskok 5ti ran, o který pak ale během několika desítek minut na chvíli přišel. Důvodem bylo jednak jeho první zaváhání na 12. jamce, ale především skvělý nástup Mickelsona a málem tři eagle v řadě.

Výsledky po 3. kole.

Pozdní finiš Suzann Pettersen

Chybující Angličanka Karen Stupples velmi brzy opustila post vedoucí hráčky úvodního majoru roku Kraft Nabisco Championship, kde ji po skvělém vstupu vystřídala strojově hrající Yani Tseng. Ta už na první devítce finále byla -4, a tak ji ani jediné bogey na dvanáctce, kde neproměnila krátký pat, nepřipravilo o vítěznou trofej. Tu nakonec uhájila s náskokem jediného úderu před finišující Suzann Pettersen, jež tak už potřetí skončila na tomto turnaji druhá.

Výsledky turnaje

Taylorova naděje na Masters zhasla

Až do první jamky rozehrávky žila šance Vaughna Taylora na účast v letošním Masters. Anthony Kim vstupující do finále z vedení sice mohl rozhodnout v řádném průběhu, ale bogey na poslední jamce ho poslalo do play-off, ve kterém však už drama nepřipustil a hned na první pokus miniduel s Taylorem ukončil.
Dělené třetí místo si se ztrátou jediné rány na nejlepší (277/-11) odvezli Charl Schwartzel, příjemné překvapení letošní sezony na EPGA, a domácí Graham DeLaet.

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...