Golfiq
Golf ve světě

Čejkovi víkend nevyšel

Ani nepřízeň počasí, ani chyby na druhé devítce finálové rundy nepřipravily Jima Furyka o turnajový vavřín z Transition Championship, k němuž mu stačilo zahrát v součtu čtyř kol 13 pod par. Na svůj 14. titul z PGA Tour přitom čekal dlouhé tři roky. Za Furykem se postupně seřadili K. J. Choi (272/-12) a Bubba Watson (273/-11).
„Mám ve zvyku si to dělat těžší,“ dodával už s úsměvem na tváři vítěz a dodal, „ale abych byl upřímný, byly to nervy.“

Výsledky turnaje

ABF-interior

V Austrálii dominovaly členky LPGA

Kalendář nejprestižnější dámské profesionální túry LPGA Tour letos poněkud prořídl, a tak jsou její členky často k vidění na Ladies European Tour. O jejich umění se tak mohli na vlastní oči přesvědčit fanoušci na Women's Australian Open, které se s náskokem tří úderů stalo kořistí Yani Tseng. Za ní skončily vítězky dvou úvodních dílů LET, druhé místo si odvezla Angličanka Laura Davies, kterou začátek sezony zachytil v solidní formě, třetí skončila se ztrátou další rány domácí Karrie Webb.

Výsledky turnaje

Na Blue Monster kralovali Jihoafričani

Ani ve druhém letošním podniku World Golf Championship se domácí Američané nedočkali triumfu, po předchozí výhře Angličana Iana Poultera v jamkovce se ve hře na rány „prali“ o titul dva borci z Jihoafrické republiky. Skvělým finišem se nakonec na CA Championship prosadil zkušený matador Ernie Els, který o čtyři rány ve finále i v celkovém součtu přehrál svého krajana a letošní překvapení evropské PGA Tour Charla Schwartzela (274/-14).

Výsledky turnaje

New Zealand Women’s Open odstartoval evropskou sérii

Když vloni selhala v bitvě o Solheim Cup a na LPGA byla jen stínem někdejší bojovnice, množily se hlasy, podle kterých už měla Laura Davies nejlepší léta kariéry za sebou. Zkušená šestačtyřicetiletá veteránka ale všechny vyvedla z omylu a hned v prvním podniku sezony na LET vybojovala celkově 72. vítězství ve své profesionální kariéře. Finálovým výsledkem 4 ran pod par odrazila nápor Australanky Sarah Kemp, s níž šla do závěrečné rundy z děleného vedení, a na nejvyšší evropské sérii získala titul s pořadovým číslem 39.

Výsledky turnaje

Pettersen nezvládla finále

Za celý turnaj udělala Suzann Pettersen pouze dvě chyby. Tu první až po 63 jamkách, druhou pak tři jamky před koncem, jenže právě tato dvě zaváhaní Norku připravila o výhru v úvodním podniku LPGA Tour – Honda PTT LPGA Thailand. Jen málokdo by před finále vsázel na to, že si Pettersen nedojde pro titul, jenže Ai Miyazato předvedla strhující finiš a finálových devět pod par ji vyneslo o jedinou ránu až na vrchol.

Výsledky turnaje

Jamkovce veleli Evropané

Ve výborném světle se v úvodním ze čtyř podniků WGC-Accenture Matchplay Championship představili zástupci Starého kontinentu, když se hned tři z nich probojovali do semifinále. Jediným hráčem, kterým jim dokázal alespoň trochu vzdorovat byl nakonec třetí Kolumbijec Camilo Villegas, jenž v souboji o bronz přehrál Sergia Garcíu a ukončil duel už na 14. jamce. Bitva o titul ale byla plně v režii dvou Evropanů, Poultera a Caseyho.

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...