Golf ve světě

Jméno Tigera Woodse i nadále plní stránky sportovních rubrik. Aktuálně se píše o vážnosti jeho zranění (čtěte také: Woodse trápí zánět šíje, hrát chce ale už začátkem června), hlavně však o možném nástupci Hanka Haneyho v roli Woodsova kouče. Americký Časopis Golf Magazine na svých webových stránkách provedl bleskový průzkum mezi předními profesionálními trenéry golfu. Z něj vyplývá, že Haney švihu světové jedničky neprospěl.

Woods je bez kouče, Haney rezignoval

Woodse trápí zánět šíje, hrát chce už v červnu

Potřebuje světová jednička nového?

Tiger Woods je bez trenéra. Spolupráci se světovou jedničkou po šesti letech ukončil Hank Haney, pod jehož dohledem slavný Američan piloval švih a vyhrál 31 turnajů PGA Tour, z toho šest kategorie major. Celkem má Woods na kontě 71 turnajových prvenství, z toho 14 na majorech. „Informoval jsem ho, že už nejsem jeho trenér. Je to v nejlepším zájmu nás obou. Myslím, že přišel čas na něco nového,“ citovala americká média prohlášení čtyřiapadesátiletého Hynete.

Angličanka čeká další výhry

Třiadvacetiletá Melissa Reid vstupovala do finálového kola Turkish Airlines Ladies Open s dvěma ranami k dobru, a třebaže na závěr zahrála jednu ránu nad par, její náskok na nejbližší pronásledovatelky se neztenčil. Na hřišti National Golf Club v tureckém Beleku zahrála 216/-3 a na turnaji nejvyšší evropské dámské série LET se dočkala prvního vítězství v kariéře. O dvě rány zpět skončily zkušená Iben Tinning z Dánska a Nizozemka Christel Boeljon.

Výsledky turnaje

Profesionální premiéra Mattea Manassera

Spíš než se soupeři sváděl Fredrik Andersson Hed ve finále BMW Italian Open bitvu sám se sebou. Naštěstí pro něho si v průběhu tří předchozích kol vybudoval tak velký náskok, že ho ani nejslabší výkon, kdy zahrál jednu nad par, nepřipravil o zisk premiérového titulu na EPGA. Proměnil až svůj 245. pokus a k vítězství došel výsledkem 16 úderů pod par. Druhý v pořadí Angličan David Horsey ztratil dvě rány. O další dva údery zaostali třetí Belgičan Nicolas Colsartes, Horseyho krajan Chris Wood a Peter Gustafsson ze Švédska.

Výsledky turnaje

Woods žezlo (zatím) nepředal

I když nejvýhodnější výchozí pozici před finálovou rundou turnaje The Players Championship měl vloni nejlepší Evropan Lee Westwood, zdaleka nemohl tvrdit, že má výhru v kapse. Domácí pak čekali, co po nadmíru nadějné sobotě (66 ran) předvede Phil Mickelson, který za jistých okolností mohl sesadit z pozice světové jedničky Tigera Woodse. Nakonec ale všechny favority překvapivě „roztrhal“ Tim Clark a nejlepším výsledkem závěrečného kola (67/-5) si v nejlépe dotovaném turnaji PGA Tour (9,5 miliónu USD) došel pro titul, o ránu před Robertem Allenbym a o dvě před třetím Lucasem Gloverem.

Výsledky turnaje

V Mexiku vládla Ai Miyazato

Už třetí letošní titul přidala do své sbírky japonská golfistka Ai Miyazato, když na dva úspěchy v úvodních turnajích sezony navázala nyní v Mexiku na podniku Tres Marias Championship. V turnaji zvítězila s náskokem jediné rány před Stacy Lewis a také díky tomu si pojistila vedoucí příčku finančího žebříčku, kde nyní vede o více než 130 tisíc dolarů před Yani Tseng. Dvě rány na vítězku ztratila třetí Michelle Wie (275/-17).

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...