Brother-leaderboard
Golf ve světě

Mechanik Jimenéz rozebral evropskou jedničku

Bitvu dvou zkušených borců i rydercupových spoluhráčů, Lee Westwooda a Miguela Angela Jiméneze, musela rozhodnout až třetí jamka rozehrávky. Šestačtyřicetiletý Španěl na ní zahrál par, třebaže na čtyřparové devítce odpálil nejprve do rafu, a ani druhou ranou se nedostal na grín. Povedenou přihrávkou ale poslal míček na metr od vlajky, aby zapisoval 4 rány. A když Weestwood patovat na par nezvládl, mohl španělský „Mechanik“ slavit už svůj 16. titul na EPGA.

Výsledky turnaje

ABF-fordecor

Stricker si došel pro osmou výhru

Při neúčasti světové jedničky Tigera Woodse se na Northern Trust Open nabízel duel dalších dvou mužů v pořadí, druhého Phila Mickelsona a třetího Stevea Strickera. Z plánované bitvy ale nakonec sešlo. Zatímco Stricker od úvodních kol okupoval popředí výsledkové listiny, a třebaže mu finále nevyšlo podle předpokladů, došel si s náskokem dvou ran pro titul (osmý na PGA), Mickelson se zaskvěl jen ve druhé rundě a nakonec se musel spokojit jen s dělenou 45. pozicí.

Výsledky turnaje

Hrát se bude o třetí nejvyšší odměnu

Koncem ledna ohlásilo vedení dámské LPGA start nové jamkovky Sybase Match Play Championship. Turnaj, pořádaný ve spolupráci se společností Octagon and Sybase, Inc., se odehraje 20.–23. května a ve startovním poli bude o 1,5 miliónu dolarů usilovat 64 golfistek. Ta nejúspěšnější v soubojích hráčky proti hráčce se může těšit na 375 tisíc dolarů, což je třetí nejvyšší odměna na LPGA Tour v letošní sezoně.

Více o turnaji

Souboj dvou posledních jedniček vyzněl pro Švéda

Skvělý týden zažil na hřišti v Doha čtyřicetiletý Robert Karlsson. Evropská jednička roku 2008, již vloni na čtyři měsíce vyřadily problémy s okem, ani v jednom ze čtyř kol nezahrála hůře než 70 úderů a díky finálovému bezchybnému nástřelu 65 ran si došla pro titul na Qatar Masters. Po 16 měsících se tak Švéd opět radoval z výhry, celkově jubilejní desáté na EPGA Tour.
Na druhé místo se posunul Španěl Alvaro Quiros, který na vítěze ztratil tři rány (276/-12), hned za ním se výsledkem 277/-11 srovnali nejlepší hráč loňské sezony Lee Westwood a Brett Rumford z Austrálie.

Výsledky turnaje

Mickelson nezářil a čelil kritice

Výsledkem 13 úderů pod par si Ben Crane zajistil výhru na PGA Tour, čímž navázal na své dva předchozí úspěchy z let 2003 a 2005. Zatímco první devítka mu vyšla slušně (-3), na té druhé ztrácel, a nechtě tím nabídl šanci svým pronásledovatelům. Náskok jediné rány si ale nakonec donesl až do cíle, třebaže zejména Marc Leishman a Brandt Snedeker mocně dotahovali a spolu s Michaelem Simem skončili těsně druzí. Za titul z Farmers Insurance Open si z celkové dotace 5,3 miliónů dolarů odkrojil Crane 965 tisíc a ve finančním pořadí série poskočil na průběžné třetí místo.

Výsledky turnaje

Prugh ani Watson na titul nedosáhli

Skvělé výkony byly k vidění v závěrečné rundě Bob Hope Classic. O jeden z nejlepších výsledků se zasloužil i Bill Haas, jehož osm ran pod par (celkově 330/-30) stačilo na vítězství v turnaji. V bezchybném finálovém tažení rozhodl berdíkem na poslední jamce. Sedmadvacetiletý Američan, pro něhož jde o první titul v kariéře na PGA a dočkal se až na 141. pokus, tak navázal na úspěch svého otce Jaye, šampióna z roku 1988.

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...