Golf ve světě

Na Yeon Choi prokázala pevné nervy

Skvělou podívanou nabídlo vyvrcholení turnaje dámské LPGA Tour Jamie Farr Owens Corning Classic, kde se o vítězství praly ve finále hned čtyři adeptky. Z toho tři hráčky se stejným příjmením – Kim – tedy Christina, Song-Hee a In-Kyung a proti nim Na Yeon Choi. Všechny obešly hřiště na 14 ran pod par. Podle prosté statistiky tak měly nositelky jména Kim 75% šanci uspět, ale v rozporu s pravděpodobností jim rybník vypálila Na Yeon Choi. Na druhé jamce play-off zahrála birdie a odvezla si třetí titul v kariéře.

Výsledky turnaje

Španěl posílil naděje na start v Ryder Cupu

V souboj tří mužů na dodatečné jamce vyústil další z podniků EPGA Tour Open de France. A nakonec triumfoval ten nejzkušenější – Španěl Miguel Angel Jiménez přehrál svého krajana Alejandra Cañizarese i Itala Francesca Molinariho a získal už svůj sedmnáctý titul na nejprestižnějším okruhu starého kontinentu. V dobře dotovaném turnaji si vítěz odvezl půl milionu euro a v žebříčku pro Ryder Cup poskočil na pátou pozici.

Výsledky turnaje

Angličan stoupá vzhůru, zahraje si Ryder Cup?

Před týdnem ve finále Travelers Championship naprosto selhal a druhý letošní titul na PGA si nechal utéct. Na AT&T National vstupoval Justin Rose do finále opět z vedení a jednu chvíli to vypadalo, že zažije stejně trpké chvilky jako v týden starém zmiňovaném vystoupení. Dokázal se ale vzpamatovat a výsledek 10 ran pod par mu vynesl tento měsíc už druhé vítězství na nejvýznamnější golfové sérii.
O úder zpět skončil druhý Ryan Moore, další ránu ztratil třetí Jeff Overton (oba USA).

Výsledky turnaje

Světová jednička skončila třetí a přepouští trůn

S drtivým náskokem dvanácti ran si zkušená Američanka Cristie Kerr došla na LPGA Championship Presented by Wegmans pro čtrnáctý titul v kariéře na LPGA a zároveň po výhře na US Open 2007 i pro druhý major. Po kolech 68, 66, 69 a 66 stanovila také rekordní náskok v historii tohoto turnaje před nejbližší pronásledovatelkou, jíž byla Song-Hee Kim. Až dosud jej držela Betsy King, které v roce 1992 zvítězila o jedenáct úderů.

Výsledky turnaje

Čejka bere třetí místo

Po tři kola si Walesan Bradley Dredge prokopával cestu k titulu na BMW International Open i k případné nominaci do evropského výběru pro říjnový Ryder Cup. Ještě v polovině finálové rundy měl jeho sen reálné kontury, jenže na druhé devítce se jízda zadrhla – tři bogey a jedno double bogey ho nakonec srazily na dělené třetí místo, kde ho doplnili i mariánskolázeňský rodák Alex Čejka, Španělé Pablo Larrazábal a Rafael Cabrera-Bello a další Angličan Kenneth Ferrie (všichni 272/-16).
Z výhry se po výsledku 270 ran radoval Angličan David Horsey, o ránu zpět skončil jeho krajan Ross Fisher.

Výsledky turnaje

Americkou bitvu na Travelers Championship řešila rozehrávka

Stejně jako v Evropě, také na zámořských grínech si po tři kola držel vedení hráč, který nakonec ve finále selhal. Smutným hrdinou byl Justin Rose, jenž v průběhu turnaje stanovil rekordní skóre po dvou kolech (126 ran), ale finálový propadák (+5) ho srazil na chvost první desítky (T9). O titul se nakonec až v rozehrávce prali tři domácí borci, včetně rydercopového kapitána Coreyho Pavina.

Výsledky turnaje

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...