Inzerce
Golf v ČR V Čeladné vyhrál Fisher, Češi opět propadli
Inzerce

fisher_malyVítězem nejprestižnějšího golfového turnaje na české půdě se stal Angličan Oliver Fisher. Měsíc před 23. narozeninami vybojoval své první vítězství na European Tour v kariéře a za triumf na Czech Open získal vedle broušené trofeje i šek na 250 000 eur (přes šest milionů korun). Čechům se již tradičně nedařilo.

Fisher zahrál během 4 dnů 275 úderů, o dva méně než druhý Mikael Lundberg ze Švédska, který tak nenavázal na předchozí dvě vítězství krajanů Oskara Henningssona a Petera Hansona. O další dvě rány zpět skončil Fabrizio Zanotti z Paraguaye.

V teplém počasí za velkého zájmu diváků v posledním kole startovali nejlepší hráči dosavadního průběhu hodinu po poledni. Úvodní devítku zvládl bravurně především Angličan Gary Boyd, který se díky třem birdie dostal do děleného vedení. Jenže účastník loňského play-off pak tři získané rány ztratil na následných čtyřech jamkách a nakonec skončil čtvrtý.

Po třetím kole vedoucí dvojice Oliver Fisher – Steven O´Hara začala zvolna. Zatímco Fisher ale dokázal tempo zvýšit a začal skórovat, Skot O´Hara ztrácel. Fisher se pak na druhé devítce přetahoval o pozici lídra se Švédem Lundbergem a ostatní hráče odsoudili k boji o další příčky. Seveřan, kterému nosiče holí dělal Čech Tomáš Ringsmuth, udělal rozhodující chyby na šestnáctce, kde nevyužil možnost ke skórování, a především na předposlední jamce, kde si připsal bogey. Fisher naopak na stejných místech zapsal birdie a pak už mohl klidně nakráčet za bouřlivého aplausu na grín osmnáctky a poprvé v kariéře zažít, jak chutná vítězství mezi evropskou špičkou.
„Je pravda, že to chvíli trvalo, ale teď jsem spokojený, spadlo to ze mě. Na krásném a skvěle připraveném hřišti se mi hrálo výtečně. Psychicky mi pomohlo i to, že jsem šel v posledním flajtu. Věřil jsem si, že mám na to hrát velmi dobře,“ liboval si Fisher.

Češi znovu propadli
Víkendových kol se bohužel opět nezúčastnil žádný ze šestnácti českých golfistů, kteří byli ve startovní listině. Stalo se tak již potřetí v řadě, a i přes fakt, že v Čeladné nestartovala řada hráčů evropské špičky. Domácí golfisté tak mají o čem přemýšlet.
Nejblíže postupu do víkendových kol měl trochu překvapivě patnáctiletý amatér Šimon Zach, kterému cut unikl o dvě rány, i přesto ho domácí diváci vyprovodili z posledního jamkoviště potleskem, uvedla dále agentura ČTK. „Byly to báječné tři dny, jen mě mrzí, že se mi to dnes nepodařilo dotáhnout. Jenže všichni víme, že jsem sem nepřijel s myšlenkou na postup a dnešní prodloužená byla jaksi navíc,“ uvedl mladík.

Největší hvězda padla předčasně
Autor hřiště, největší hvězda a tvář turnaje v jednom Miguel Angel Jiménez ze Španělska neprošel cutem.

Autor: ČTK; Vítěz turnaje s krásnou trofejí. (Foto: czechopengolf.cz)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...