Golf v ČR

ilustrace-pohledV České republice je 53.252 registrovaných golfistů. Celkový počet hráčů sice v roce 2018 mírně klesal (v absolutních číslech o 460), ale znovu přibylo mladých golfistů v kategoriích do 18 i 21 let. Souhrnné statistiky České golfové federace za uplynulý rok nezaznamenaly dramatické změny proti předchozímu roku.

Celý článek...

Libecajt-Ales-slukaStojíme na prahu letopočtu 2019, který může být z vícero důvodů přelomový. Většina z nás vnímala jen ty nejviditelnější změny, jako první českou hráčku na americké LPGA Tour nebo změnu golfových pravidel. Koho by ale nezajímala budoucnost. Není tedy divu, že jsme se pokusili ukojit svou zvědavost u člověka z nejpovolanějších, u Aleše Libecajta, člena výboru ČGF, předsedy Sportovně technické komise ČGF a generálního sekretáře ČGF.

Celý článek...

Hinnerova 250Jako jediná ze čtyř Češek dokázala v Maroku z předkvalifikace postoupit do finálového souboje o karty na LET 2019 jen Lucie Hinnerová. Ostatní české hráčky Kateřina Vlašínová, Kristýna Napoleaová a Michaela Valášková se do finále, které se rozehraje v neděli 16. prosince na stejném hřišti, neprotlačily.

Celý článek...

nadace-hgHlavní myšlenkou Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf je podpora dětského a mládežnického golfu a jeho zpřístupnění dětem. Nadace ani v letošním roce nezapomněla podpořit mladé talenty českého golfu a obdarovala golfovými sety pro začínající hráče celkem patnáct golfových klubů. Zásluhou projektu ČGF Se školou na golf se navíc podařilo rozšířit počet škol, které se pustily do spolupráce s golfovými kluby a daly tím možnost dalším dětem okusit golf.

Celý článek...

wernerBude víc golfistů? Budeme mít hráče na tour? Co děti, chtějí golf hrát? Dlouhá léta golfová veřejnost sledovala vývoj počtu golfistů. Ozývala se slova jako úžasné, neuvěřitelné, jak je to možné, že v jiných postsocialistických zemích se podobný boom neděje. Teď počet členů klesá a ozývají se varovné hlasy. Slyšíme je a není nám to jedno. Stále platí, že golf část populace okouzlil, a bohužel druhá část o nás valné mínění nemá. Nechci zde rozebírat, kdo za to může, pouze připomenout, že tato image je brzdou dalšího rozvoje.

Celý článek...

ilustrace-GMChcete se stát úspěšným trenérem nebo manažerem resortu? Staňte se členem české PGA a nastupte do vzdělávacího programu pro golfové profesionály. Vzdělávací program trvá tři roky a po jeho úspěšném dokončení se můžete stát učícím profesionálem. A co musí uchazeč splňovat?

Celý článek...

Strana 9 z 196

9

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...