Golfiq
Golf v ČR

Czech-mastersPátý ročník D+D REAL Czech Masters se uskuteční od 23. do 26. srpna v Albatross Golf Resortu. Na odměnách si hráči rozdělí 1 milion Euro. Mezi hlavní potvrzené hvězdy patří Danny Willett. Do golfové historie se zapsal 30letý Angličan svým vítězstvím na Masters v Augustě v roce 2016. „Turnaj má vynikající úroveň. Mezi hráči si získal skvělé jméno a je oblíbený. Už se těším na návrat do Prahy," řekl Willett, který zvítězil ještě na dalších čtyřech turnajích European Tour. Na Czech Masters se objevil už v roce 2014, kdy skončil třináctý. Dále přijedou Lee Westwood nebo John Daly.

Celý článek...

ABF-fordecor

cgf-konferencePoslední dvě sezóny vlily českému golfu do žil optimismus. Dobré výsledky přiváželi hráči z amerických univerzit, evropských i národních šampionátů. Rád by v tom pokračoval i nový národní kouč Staffan Johansson, který se ujal funkce počátkem roku. Proto má Česká golfová federace i letos stejně vysoké sportovní cíle. „Jedním z nich je, abychom ze čtyř výjezdů na mistrovství Evropy vytěžili alespoň dvě umístění v prvním výkonnostním flightu," uvedl ve středu na tiskové konferenci v Yard Resortu sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.

Celý článek...

Kabat skigolfDesátý jubilejní ročník sportovního klání, které spojuje dvě disciplíny lyžování a golf, se uskutečnil v termínu 6. a 7. dubna 2018, tradičně „na červené" ve Špindlerově Mlýně a na golfovém hřišti Golf & Spa Kunětická Hora. Celá akce začala v podvečer 5. dubna, kdy se do Elan Café Baru ve Špindlerově Mlýně sjeli účastníci na předávání startovních čísel. Páteční ráno ve "Špindlu" připravilo pro závodníky ideální podmínky, modrá obloha, utažená pista. ... Závodní trať v obřím slalomu na červené sjezdovce byla připravena odborným stavitelem Janem Holickým.

Celý článek...

il senior-1Každý golfista by se měl snažit hrát tak rychle, aby nebrzdil hru svého flightu a tím i všech následujících. Jenže s přibývajícím věkem se často postupně zpomaluje i náš pohyb po hřišti, protože prostě chodíme pomaleji než ve dvaceti. Mohli bychom tak snadno nabýt dojmu, že právě pomalejší chůze je hlavní příčinou pomalé hry. Je tomu ale opravdu tak?

Celý článek...

il pastiOd počátku chci dát jasně najevo, že podle mého názoru je legrace na golfu nejen možná, ale rovněž žádoucí. Vzájemné „štengrování" či dobírání si je skvělým kořením golfu, pokud vám spoluhráč zrovna neřekne onen vtípek uprostřed vašeho švihu. Ovšem přípustnost a prospěšnost legrace včetně té drsnější platí pouze pro lidi, kteří se dobře znají. V komunikaci se spoluhráčkami a spoluhráči, které známe málo nebo vůbec, mohou mít například sarkasmus a ironie stejné výsledky jako hraní se zápalkami u sudu s benzínem.

Celý článek...

bav-se-golfemGolf hrají desítky milionů hráčů bez rozdílu věku, nadání a finančního zázemí. Drtivá většina z nich hraje pouze pro radost ze hry a totéž čeká nové zájemce, kteří objeví cestu na hřiště prostřednictvím platformy Bav se golfem, kterou dnes spustila Česká golfová federace ve spolupráci s Asociací golfových hřišť. Oslovovat nebude pouze nováčky, ale také ty, kteří kdysi už golf vyzkoušeli, ovšem z různých důvodů u něj nezůstali. Cílit bude na potencionální rekreační golfisty všeho věku.

Celý článek...

Strana 9 z 181

9

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...