Golf v ČR

Česká PGA a nejslavnější domácí pivo uzavřely tříletou smlouvu

Ve čtvrtek 25. března byla v Plzni podepsána smlouva mezi Plzeňským Prazdrojem a českou PGA o spolupráci nejslavnějšího českého piva a české PGA o podpoře české profesionální túry do roku 2012, která tak následující tři roky ponese název Pilsner Urquell Czech PGA Tour. „Na golfových hřištích v Česku se hráči setkávají s naším pivem již od roku 2001. Pilsner Urquell podporuje české profesionály a v českém i světovém golfu je hodně vidět. Věříme, že naše podpora pomůže českým hráčům uspět ve světových soutěžích a že je častěji uvidíme spolu s pivem Pilsner Urquell na turnajích té nejvyšší úrovně. Jako generální partner Českého olympijského týmu také věříme v účast domácího golfisty na olympijských hrách v roce 2016,“ řekl Doug Brodman, generální ředitel a předseda představenstva Plzeňského Prazdroje.

Více o PGAC

Změna znamená příležitost

Na začátku prosince loňského roku se v Amsterdamu konal 4. ročník European Golf Business Conference. Konferenci pořádá Evropské sdružení vlastníků golfových hřišť (EGCOA) s cílem upozornit na změny a vývojové tendence v golfovém průmyslu a spolu s předními experty navrhnout přijatelná řešení. Ekonomická krize, zvyšující se tlak na udržitelný rozvoj a velké změny v cestovních návycích golfistů jsou obecně vnímány jako negativní faktory závažně ovlivňující golfový průmysl. Ale změna zároveň znamená příležitost, zejména je-li správně uchopena.

Více o Golf Communications International

České golfistky čtvrté v Evropě, muži sedmnáctí

Na evropské mistrovství národů bez věkového omezení hráčů, které se uskutečnilo od 17. do 20. března ve španělském European Nations Championship v Sotogrande, reprezentovali Českou republiku Jiří Korda, Ondřej Lieser, Michal Pospíšil a David Procházka, resp. Klára Spilková, Tereza Vavrušková a Karolína Vlčková. A zatímco mužská reprezentace se po předepsaných čtyřech kolech musela spokojit stejně jako loni s předposledním sedmnáctým místem, přivážejí česká děvčata domů fantastické čtvrté místo (minulý rok byly deváté) a skvělý individuální výkon celkově druhé Kláry Spilkové. Vítězství si ze Sotogrande odvážejí domácí Španělky a favorizovaní Angličané. (Zdroj: cgf.cz)

Podrobnější informace

V Podobřánkách a Nové Americe s dotací až 2 500 Kč na dítě!

Občanské sdružení Golf4All pořádá v letošním roce dva letní golfové tábory pro mládež, které se v průběhu prázdninových měsíců uskuteční v Podbořánkách (25.–31. 7. 2010) pro ročníky 1998, 1999, 2000 a v Nové Americe (8.–13. 8. 2010) pro ročníky 2001, 2002 a 2003 a na kterých přispěje ze svých aktivit a sponzorských příspěvků každému dítěti částkou 2 500 Kč!
Pozor! Kapacita každého turnaje je omezena. V případě zájmu pošlete přihlášku na e-mailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo kontaktujte přímo p. Stejskala na telefonu 733 66 11 71.

Více o Podbořánkách

Více o Nové Americe

Česká golfová federace vykročila novým směrem

Česká golfová federace je občanské sdružení zastřešující více než 140 klubů. Většina z nich má své vlastní golfové hřiště, část jsou indoory, tj. vnitřní golfové prostory s trenažéry. Existují i kluby profitující z reality trhu a soustřeďující hráče, kteří hrají jen občasně nebo naopak velmi intenzivně na různých smluvních hřištích. Česká golfová federace (zkráceně ČGF) registruje všechny české golfisty, vede evidenci jejich výkonnosti vyjádřenou v HCP, zajišťuje osvětu golfu, vychovává reprezentanty, vede přehled všech turnajů a zajišťuje mnoho dalších činností spojených s golfem.

Zatímco my se hádáme, v Americe hrají golf

Docela trefně a výstižně pojmenoval úřadující prezident ČGF Milan Veselý na federační konferenci svým výrokem použitým v podtitulku situaci evropských zemí, procházejících podobným procesem hledání optimálního nastavení vztahů mezi hráčem a klubem, klubem a federací a obou vůči majitelům hřišť jako naše země.
Navzdory hloubce problému se však v pražském InterContinantalu v sobotu 6. března uvedly do života docela snadno změny, stavějící na hlavu všechny prověřené ekonomické vztahy. Cožpak je opravdu možné, aby hlas klubu provozujícího špičkový golfový areál, který přispívá do rozpočtu federace téměř miliónem korun, měl stejnou váhu jak hlas klubu s několika málo členy a bez jakéhokoli zázemí, jež přispívá do společné pokladny částkou maximálně 20 000 Kč? Podle většinového názoru delegátů – ano. Rozpačité reakce zástupců velkoklubů sice nevěstily nic dobrého, příležitost prosadit odlišný názor ale přijde až za rok. No a my ostatní? Pojďme zatím hrát golf…

Podrobná zpráva o průběhu a výsledcích konference ČGF

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...