Golf v ČR

Řady českých profesionálů rozšířila nejenom Klára Spilková

Na přelomu roku 2010 a 2011 bylo vyhověno 26 přihláškám nových členů, a tak česká PGA na začátku své 21. sezony sdružuje ve svých řadách již 225 profesionálních golfistů. Nejslavnějším letošním „přírůstkem“ je bezesporu Klára Spilková, držitelka karty nejvyšší evropské profesionální soutěže, kromě ní ale řady „playing pro“ v roce 2011 rozšíří i Daniela Proroková, Martin Příhoda či Jakub Svoboda.

Více o PGAC

Nejúspěšnější hráčka české golfové historie se stává profesionálkou

Teprve šestnáctiletá Klára Spilková se k přestupu mezi profesionály rozhodla jen několik dní poté, co si v kvalifikačním turnaji zajistila plná hrací práva pro nejvyšší ženskou golfovou turnajovou sérii – Ladies European Tour, čímž se zároveň stala nejmladší hráčkou všech dob, které se do nevyšší evropské ženské profesionální série podařilo kvalifikovat. Klára ke svém úspěchu dodala: „Pro mě i pro mé nejbližší je to ten nejkrásnější dárek k Vánocům a k mým šestnáctým narozeninám, které jsem měla v průběhu kvalifikačního turnaje. Už teď se těším na nadcházející sezonu mezi nejlepšími profesionálkami Evropy.“

Vítězkou kvalifikace Caroline Hedwall

Po pětikolovém maratónu ve španělské La Manze, kam se na kvalifikační školu sjelo téměř sto uchazeček o jednu z třiceti karet, si česká naděje Klára Spilková může do svého CV přidat další zdařilý počin. Golfistka, jež první hrací den oslavila šestnáctiny, je totiž po Zuzaně Mašínové druhou domácí hráčkou, které se plnohodnotnou kartu podařilo získat.
Celou kvalifikaci zvládla nejlépe Švédka Caroline Hedwall, když zahrála 15 pod par, Spilková na dělené deváté pozici byla čtyři údery nad normu.

Výsledky kvalifikace

S úsměvem jde všechno líp, tvrdí Sylvia Hrušková

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Ještě před dvaceti lety by se Sylvia Hrušková možná pousmála, pokud by jí někdo tvrdil, že svůj život spojí s golfem. Ale stalo, a tak dnes sedí v křesle viceprezidentky Slovenské golfové asociace a v European Golf Association pracuje pro Championship committee. Nejen do těchto sfér nás nechala ochotně nahlédnout.

Klára Spilková postupuje do závěrečné fáze Q-Shool na LET

Hned na první pokus se podařilo české hráčce Kláře Spilkové z GC Erpet Praha postoupit z úvodní fáze kvalifikace na nejvyšší evropskou profesionální sérii LET (Ladies European Tour). Hrála se La Manga na jihovýchodním pobřeží Španělska a o jednu ze 70 postupových karet se ucházelo 160 hráček z 33 zemí světa, rozdělených do dvou skupin.

Celý článek...

Zbraslav uvítá nejlepší profesionálky 8. – 11. září

Nejvyšší ženská golfová evropská profesionální série – Ladies European Tour – bude mít v roce 2011 svou zastávku také v České republice. Nejlepší golfistky Evropy se tak českým divákům představí vůbec poprvé, a to 8.–11. září 2011 na hřišti Prague City Golf Clubu na Zbraslavi. Turnaj se bude hrát pod názvem Prague Golf Masters a účast na něm přislíbily nejlepší hráčky evropské série.

Celý článek...

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...