Golf v ČR

DressCode kapsaceJako sýr. Prosím? No přece Poulterovy nohy. Oni už se totiž profíci mohou odhalovat. Fotografie jejich bledých lýtek obletěly svět. Přísná pravidla profesionálního golfu popustila stavidla. Zatím jen v Evropě a pouze v rámci cvičných kol či pro-am. Zatím... Nastává revoluce v šatníku? Co na to kluby? Jak se mění golfová móda a jakou cestou se bude ubírat?

Celý článek...

Mruzek-AusterlitzVe finále Czech PGA Matchplay Championship, které se uskutečnilo 15.–17. července 2016 v Mladé Boleslavi, zvítězil Filip Mrůzek. O titul a 50tisícový vítězný šek si zahrál na 36 jamek s Alešem Kořínkem, kterého udolal již na třicáté jamce (7/6).

Celý článek...

Mruzek-podpisLoni nejlepší český golfový profesionál se dohodl s Relmostem. Smlouvu podepsal na 10 let! Dohoda mu zajišťuje starty na turnajích European Tour a European Challenge Tour. Jeho program se tím pádem promění i pro zbytek této sezóny.
„Vše probíhalo tak, jak jsem si představoval. Jsem velmi spokojený," nezastírá český profík, který se tak díky nově navázané spolupráci ukáže už za dva týdny na turnaji Challenge Tour ve Francii a má jistotu startu také na European Tour na Albatrossu, kde loni společně s amatérem Vítkem Novákem prošel cutem.

Celý článek...

Kofstad pohárJako trefit dvě mouchy jednou ranou. Takový byl příběh snů Espena Kofstada (na snímku). 29letý Nor vstupoval do závěrečného kola až z 12. místa. Startoval o hodinu a půl dříve než poslední flight. Přesto se nakonec radoval z vítězství. Poslední kolo zahrál za 64 ran. A čekal. Největším soupeřem zůstal Francouz Langasque. Ten se zastavil na -17 stejně jako Kofstad a šlo se do prvního rozstřelu v historii turnaje. V něm se rozhodlo na druhé dodatečné jamce. Oba si přihráli do téměř stejné vzdálenosti. První puttoval Langasque, těsně minul, Kofstad uspěl.

Celý článek...

VelenskyZa občasného drobného deště odstartovaly dnes ráno první flighty turnaje dvojic Team PRO Tournament by PGA Hungary ze série CzechOne Tour na liberecké Ypsilonce. Do druhého dne vstupovala na prvním místě dvojice Vladimír Velenský a amatér Tomáš Hlas výkonem 67 (-5) a svou dominanci potvrdila celkovým skóre -3. Své nejbližší soupeře za sebou nechala o propastných 9 ran.

Celý článek...

wernerMáte nové hole? Nebo alespoň bag? Oživili jste aplikace s počasím a stáhli upgrade golfových hodinek? Jste připraveni na pravidelný kolotoč: runda s kamarády – turnaj – golf v televizi?

Celý článek...

akademicke msČeský tým, který nastoupil 23.–26. června ve Francii na šestnáctém akademickém mistrovství světa ve složení Kateřina Vlašínová, Karolína Vlčková a Marie Luňáčková (na fotografii postupně zleva), soutěži doslova dominoval. Nejenže se české hráčky staly mistryněmi světa s náskokem 14 úderů před stříbrným týmem z Taipei a náskokem 22 úderů před bronzovými Američankami, ale opanovaly i individuální žebříček, ve kterém naše děvčata obsadila první tři místa.

Celý článek...

Ajster Czech OneV dramatický souboj proměnili cestu k vítězství v MMBF & Hungarian PGA by CzechOne, které se hrálo 22.–23. června v maďarské Panonii, Ondřej Lieser a Slovinec Ajster. Zatímco Lieser do dneška vstoupil s klidnou myslí, že už o nic nejde, Ajster trochu podlehl tlaku posledního flightu a jména těchto borců se na leaderboardu vyskytovala značnou část dne vedle sebe. Nakonec měl více štěstí a především lepší základ z prvního dne Ajster.

Celý článek...

ilustrace-GMPřestože o nich neexistují žádná psaná pravidla, je golf svázaný řadou zvyků, kterým nepřehlédnutelným způsobem dominuje dress code. Límeček, roláček, džínsy, kapsáče... Všichni tyto zvyky známe, ne všem se musí zákonitě líbit. Jaká je jejich budoucnost? Netušíte? Nevadí. Možná ji odhalíte v odpovědích několika vybraných osobností, kterým jsme položili tři stejné otázky.

Celý článek...

Uhlik-1Občas lidem říkám, aby se nerozčilovali nad zkaženou ranou nebo špatně odehraným kolem. Ani vy, ani nikdo další z flightu si to nebude příliš dlouho pamatovat. V tom je lidská paměť milosrdná. Co ovšem zůstává dlouhodobě uloženo, je vjem, jak jste při hře vypadali.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...