Golf v ČR

Korinek-TurTři české golfisty, Aleše Kořínka, Adama Rajmonta, Dana Suchana, a Holanďana Fonhofa vyslal RELMOST ProGolfTeam na Turkish Airlines Challenge v Beleku. Na hřišti, které je součástí hotelového resortu Gloria, pokračuje od čtvrtka European Challenge Tour (7.–10. května). Poprvé se na ní letos objeví Aleš Kořínek, nedávný vítěz turnaje v Polsku.

Celý článek...

LeblOd pátku 24. do neděle 26. dubna se v západočeských Cihelnách hrál první turnaj prestižní série Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Prvními vítězi v této sezóně se stali Václav Lébl jun. (na snímku) a Marie Luňáčková. RB CGAT pokračuje druhým turnajem vTelči, který se bude hrát v polovině května.

Celý článek...

Titntera-JSVstřícný k fanouškům i novinářům, příjemný spoluhráč nebo také neúnavný bavič společnosti. Lukáš Tintěra výborně zapadá do škatulky profesionální golfista, se všemi klady, které fanoušci i odborníci oceňují. Narodit se o pár kilometrů jinde, dost možná by se stal skutečnou sportovní celebritou a své štěstí by třeba zkoušel o nějaké to patro výš.

Celý článek...

PGA-KratzNa nejlépe připraveném hřišti celého jarního swingu Czech PGA Tour se odehrál 19. –21. dubna třetí, poslední turnaj tohoto swingu. Ve větrném počasí si s nástrahami hřiště nejlépe poradil Švéd Victor Kratz s celkovým skóre 139 (69 + 70). Celý jarní swing vyhrál Španěl Marcus Pastor a vybojoval si tím hrací kartu na turnaj Challenge Tour v srpnu v Severním Irsku.

Celý článek...

Challenge TintaTento týden se hraje teprve druhý z turnajů Challenge Tour. Po odložené Madeiře a zastávce v Keni přichází na řadu Challenge de Madrid. Hraje se na hřišti El Encín Golf Hotel, 30 kilometrů od španělské metropole. Do turnaje, který začíná mimořádně už ve středu, vstoupí tři Češi. Lukáš Tintěra, Daniel Suchan a Petr Gál. S nimi reprezentují RELMOST ProGolf Team ještě Holanďan Fonhof a Maďar Hahn.

Celý článek...

Sever JihPrague City Golf byl o třetím dubnovém víkendu dějištěm 10. ročníku Lady Abrahams Trophy – utkání družstev žen Severu ČR proti Jihu ČR. Kapitánkami obou výběrů byly profesionálky Klára Spilková (Sever) a Lucie Hinnerová (Jih). Z vítězství se už posedmé radovaly hráčky Severu.

Celý článek...

SG-KabatSedmý ročník sportovního klání, které spojuje dvě disciplíny – lyžování a golf, se uskutečnil ve dnech 11. a 12. dubna 2015, poprvé „na červené" ve Špindlerově Mlýně a tradičně na hřišti Golf & Spa Kunětická Hora. Titul absolutního vítěze získal Petr Kabát (3. celkové vítězství), který po velmi solidním výkonu na lyžích potvrdil své výsledkem 73 ran v golfu.

Celý článek...

winnersMálo vídané drama přinesl závěr prvního ze série turnajů Czech PGA Tour Konopiště Cup, který se odehrál 10. –12. dubna na hřišti d´Este. Po dvou kolech se totiž na špici usadili se shodným skóre –4 hned tři hráči, mezi kterými rozhodovalo play off. S ním si nejlépe poradil Carl Jismark (uprostřed) ze Švédska, který tak porazil Poláka Jakuba Ossowskiho (vpravo) i českého zástupce Martina Příhodu (vlevo).

Celý článek...

VizeEvropská asociace vlastníků golfových hřišť bije na poplach. A má k tomu pádný důvod! Po několika letech prosperity doprovázené nárůstem nejen členské základny se golfový průmysl propadá do negativních čísel. Potýká se s odlivem hráčů pouze starý kontinent? A jak je na tom Česká republika? Palčivé otázky, na něž však musíme najít odpověď. Jednu z možných cest naznačuje i Vize 2020.

Celý článek...

PGA-tk-zsPod vedením promotéra Czech One vstupuje česká profesionální série již do svého druhého ročníku, který slibuje prodloužený kalendář, kvalitnější startovní pole a zvýšení komfortu hráčů. Divákům pak opět nabídne nervydrásající souboje nejlepších českých golfových profesionálů s vybranými zahraničními hráči a top amatéry. Tvářemi túry se stali Roman Šebrle a Šideri Váňová.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...