Golfové noviny


20. července 2020 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip týdne: Manželský pár zašel do poradny

Manželský pár, jehož vzájemná touha po letech značně opadla, zašel za poradcem, aby s tím něco udělal. Manželé absolvovali řadu seancí, ale žádné razantní zlepšení se nedostavovalo. Jednou zničehonic poradce popadl ženu a vášnivě ji políbil. „Tak tohle je to, co potřebuje každé pondělí, středu, sobotu a neděli," říká mužovi.

Celý článek...
PGA Tour: Memorial pro Rahma

Rahm memorialTřebaže finálová runda v podání Jona Rahma připomínala horskou dráhu, nakonec i vzhledem k tomu, že jeho konkurenti rovněž chybovali, uhájil své postavení v čele bez zbytečného vypětí sil. Na úvodní devítce totiž své skóre srazil o dvě rány, a tak ho nakonec nemuselo mrzet ani pět úderů navíc, které zapsal na druhé devítce. Po výsledku devět ran pod par ovládl Memorial Tournament s náskokem tří ran na Ryana Palmera. Třetí s výsledkem -5 skončil Matthew Fitzpatrick, jenž se naopak ve finále činil a zvládl jej na čtyři rány pod par.

Celý článek...
EPGA Tour: Vítězný Stalter, Lieser v patnáctce

StalterNejprestižnější evropská profesionální série golfistů pokračovala rakouským podnikem Euram Bank Open, který byl společným turnajem s Challenge Tour a jehož se účastnila i dvojice českých zástupců, Ondřej Lieser a Stanislav Matuš. A právě druhý z nich klání parádně rozjel, když úvodní kolo v Adamstalu zvládl na sedm ran pod par a vévodil startovnímu poli.

Celý článek...
Portiva Golf Trophy: Tituly slaví Michal Pospíšil a Kateřina Vlašínová

pgt-2020-winners-750Závěrečné kolo turnaje Portiva Golf Trophy – Czech PGA Stroke Play Championship, dokonalo zamíchalo pořadím. Premiant prvního dne Tomáš Beck nebude mít na čtvrtek 16. července hezké vzpomínky, protože si vybral špatný den hned od prvních jamek. Boj o turnajovou 50tisícovou dotaci se tak záhy smrsknul na duel loňského vítěze Michala Pospíšila a domácí Kateřiny Vlašínové. A protože si v horní části hřiště vybral slabší chvilku i Michal, docela dlouho to vypadalo díky Kateřinině vyrovnané hře na první dámský titul na domácí túře. Pak se ale Michal našel, zahrál sekvenci tří berdíků, a protože Kateřinin pat na osmnáctce jamku jen olízl, mohl se po výkonu 135/-9 z turnajového vítězství o jedinou ránu radovat Michal Pospíšil.

Celý článek...
Slavkovský golfový týden zahájen; vítězem Firemního poháru iSmlouvy

fp2020-winners-750Maraton golfových turnajů ve Slavkově u Brna, které jsou ve dnech 13. - 17. července součástí Portiva Golf Trophy – Czech PGA Stroke Play Championship 2020, zahájil pondělní turnaj partnerů, jenž kromě individuálního měření sil přinesl i souboji 2členných týmů o Firemní pohár. A jak to vše dopadlo? Nejenže překvapivě nezvítězil favorizovaný tým Spedos, ale na prvním místě se stejným skóre skončily hned dva týmy o jejichž rozřazení muselo rozhodnout až první doplňková kriterium nejnižšího brutto výsledku. O jedinou ránu tak sklouzl na druhé místo tým Auto Petr reprezentovaný Petrem Leicmanem a Viktorem Hladkým, zatímco radost z vítězství mohli nechat naplno propuknout zástupci týmu iSmlouvy David Janeček (vlevo) a Dušan Hozák (vpravo).

Celý článek...
Portiva Golf Trophy: Úterní Pro-Am ve znamení rekordních výsledků

agt-pro-am-win-750Druhý den slavkovské golfové jízdy proběhl ve znamení společného turnaje amatérů a profesionálů. Hrál se texas, takže nízká skóre se dala očekávat, ale úterní události otřásly všemi dosavadními zvyklosti. Když přinesl Filip Mrůzek se svou skupinou do klubovny skóre kartu (-14), zdálo se, že už není o co hrát. Byl by to však účet bez hostinského. Nejenže se před něj dostaly (díky většímu vyrovnání) týmy vedené Tadeášem Sedláčkem (-11), respektive Jakubem Barešem (-13), pak se ale vrátili do klubovny hráči vedení Tomášem Beckem (na snímku) s neuvěřitelným skóre (-16)

Celý článek...
Portiva Golf Trophy: Na pořad přišlo partnerské středeční odpoledne

agt-odpoledni-750Kdysi jen komorní akce pro pár obchodních partnerů, kteří se rozhodli strávit s nejlepšími českými golfovými profesionály celý týden, se v posledních letech rozrostla do obřích rozměrů. Vždyť ve středu 15. července se odpoledního „turnájku" zúčastnilo přes padesát hráčů, kteří si prošli stejné hřiště ve stejný čas jako jejich profesionální vzory. A třeba že jde v tomto případě především o emoce ze hry, i středeční odpoledne mělo své hrdiny. Těmi letošními se stali Viktor Hladký (na snímku uprostřed) a Stanislav Zatloukal.

Celý článek...
Portiva Golf Trophy: Velkolepá páteční tečka

pgt-2020-fin-win1-750Tradičním loučením se slavkovským golfovým maratonem, jehož součástí bylo i Czech PGA Stroke Play Championship, je závěrečný turnaj partnerů na finálové piny, na kterých se předešlý den rozhodovalo o titulech. Letos se odehrál poslední turnaj v pátek 17. července a ve třech kategoriích mu dominovali Zdeněk Sedlák (uprostřed ilustarčního snímku), David Bezděk a Ivan Melichar.

 

Celý článek...
Dostat se na skorkartě pod svůj věk? Sidney Beckwith věděl, jak na to

senior-750Věk je jak známo pouze číslo, a pro aktivní golfisty zároveň šikovná výzva. Především ti dříve narození se totiž mohou pokoušet o husarský kousek, kterým bezesporu je zahrát libovolné osmnáctijamkové hřiště s výsledkem nižším, než je právě váš aktuální počet let. Těžko se vám to samozřejmě podaří ve čtyřiceti, ale po šedesátce či sedmdesátce už to zdatnější hráči dokázat mohou. A opravdu mimořádně zdatným golfistou byl Američan Sidney Beckwith, který odešel na onen svět letos v květnu v požehnaném věku 101 let. Dosdtat se výsledkově pod svůj věk se mu totiž - věřte nebo ne - povedlo za život bezmála patnáctsetkrát.

Celý článek...
Na PGA Tour přibyla další tři esa, celkem je jich letos už jednatřicet

ilustrace-ohen-750Jednatřicet: to je aktuální číslo značící výčet letošních hole-in-one na turnajích PGA Tour. Sezona je samozřejmě poznamenána dlouhoou pauzou kvůli koronaviru a srovnání s předchozími roky tak pokulhává, po restartu nejsledovanější túry světa každopádně zatím padlo es šest - a z toho hned tři o uplynulém víkendu na Workday Charity Open v dublinském Muirfield Village Golf Clubu!

Celý článek...
Kunětická hora novým přírůstkem v projektu Jedno fee dva hráči

K hora horniProjekt Jedno fee dva hráči, umožňující hru dvěma hráčům za cenu jednoho fee, běží už déle než deset let. Za tu dobu se počet hřišť úctyhodně rozrostl. Aktuálně se do něho zapojuje i hřiště navýsost sportovního střihu – Kunětická hora, jež je jednašedesátým přírůstkem v projektu, bude vouchery akceptovat během prázdnin (1. 7.–31. 8.), a to o víkendu vždy od 15.00.

Více informací o hřišti na www.grhk.cz

Celý článek...
Franz Wittmann: I já měl být obchodníkem, osud však rozhodl jinak, jsem golfista!

Rak Wittmann 750Adamstal má dvacet sedm jamek. To každý ví, přesto se naprostá většina návštěvníků soustřeďuje jen na mistrovskou osmnáctku. Původních devět jamek, dnes devítka zvaná Wallerbach, zůstává stranou zájmu. Neprávem. Právě to tvrdí majitel a duše hřiště Adamstal Franz Wittmann. Říká, že kdo chce poznat Adamstal, měl by si zahrát všech 27 jamek. A nabízí variantu, jak to udělat: přijet jeden den odpoledne, projít si původní devítku, přenocovat v jednom z nedávno renovovaných pokojů resortu a druhý den se vydat na populární osmnáctku.

Celý článek...

Další zprávy
Golf aktuálně
První golfový plakát pro Nike? Kuriozita s Ballesterosem
PGA Tour dokončí celou letošní sezonu bez diváků
Morikawův raketový kariérní start už mnozí srovnávají s Woodsem
Dědeček Justina Thomase pálí i v 88 letech driverem jako zamlada
Koepka zveřejnil kontroverzní video, fanoušci spojují podezření s DeChambeauem
Výročí Byrona Nelsona: první golfista s padesátkou výher na PGA Tour
Posuny ve světovém žebříčku: DJ už je čtvrtý, Fowler se propadá
Flajt s cejchem Covid-19? Nikdo z trojice neprošel po pauze cutem
Tiger je konečně zpátky, na The Memorial může opět zaútočit na rekord
LPGA hlásí další zrušený turnaj,v Kanadě se letos hrát nebude
Jimenez útočil v Rakousku na svůj vlastní rekord v rámci European Tour
Úsměvný moment: Day vysvětloval parťákům, proč před ránou zavírá oči
Pauza kvůli Covid-19? Mladá Američanka stihla odehrát jedenáct turnajů
Výhra na majoru? Kurzy na DeChambeaua šly po víkendu rychle dolů
Totální minela korejského profíka šokovala odborníky a pobavila fanoušky
Tigerův návrat se v Dublinu zatím nekoná. Přijede až na The Memorial?
Fowlerův kroužící pat baví internet, zdánlivě popřel fyzikální zákony
„Tiché" eso si v Detroitu připsal Armour, ujistil ho o něm soupeřův trenér
Kvůli Champovi měnila PGA protokol, na Rocket Mortgage Classic mohl hrát
Výhodné balíčky z Kunětické hory
Golfová hřiště ČR
Golfový den otevřených dveří na Kuňce
Kunětická hora novým přírůstkem v projektu Jedno fee dva hráči
Sunday Tour: Červenec začínáme v Darovanském dvoře, Lázních Kynžvart, Rožnově a Kaskádě
Sunday Tour: Poslední červnovou neděli na Kořenci a Čertově břemeni
Ladies Cup 2020
Příměstské tábory na Kšírovce
Sunday Tour: Novinka pro nedělní hráče (3)
Luděk Louda: Každý golfista je výjimečný
Sunday Tour: Novinka pro nedělní hráče (2)
Turnajové zastávky OGS: Golf Park Slapy sv. Jan
Letní pobytový balíček z Panoramy
Sunday Tour: Novinka pro nedělní hráče
Veřejné lekce golfu v Brně-Žabovřeskách již od 11. června!
Jste z Brna a okolí? Pak si přijďte v neděli 7. června vyzkoušet golf zdarma!
Technotrasa – surová krása severní Moravy a Slezska
Moravská výzva aneb Tři hřiště od východu do západu slunce
Zahrajte si Kaskáda Challenge a získejte s ubytováním další green fee zdarma!
Hendikepové čtvrtky na Panoramě
Slapská BeCharity již 29. května
Zveřejněny termíny příměstských prázdninových táborů pro děti na Jezerech
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2020 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2020 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020