Golfové noviny


TSR - find your faster

24. října 2022 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Výběr aktuálních zpráv
Vtip týdne: Další dobrý důvod, proč hrát golf

Přestože mě golf už moc nebaví a s přibývajícím věkem hraju čím dál hůř, chodím na něj čím dál častěji. Důvod je jednoduchý.

Celý článek...
PGA Tour: Obhajující Rory opět jedničkou

Ro CJVýhrou na turnaji CJ Cup Rory McIlroy (-17) nejenže úspěšně obhájil loňské prvenství na podniku PGA Tour, ale opětovně znovu vystoupal na post světové jedničky. McIlroy zvítězil s náskokem jediné rány před Kurtem Kitayamou, a to na dvou závěrečných jamkách dokonce zapisoval bogey. I když Kitayama (-16) a třetí Kim (-15) šli finálovou rundu bezchybně, skórovat v rozhodujících chvílích se už ani jednomu z nich nepodařilo.

Celý článek...
titleist-avx
Sára Kousková ovládla celoroční žebříček LETAS

kouskova-letass-win-750Česká golfistka Sára Kousková ovládla celoroční žebříček Order of Merit druhé nejvyšší evropské golfové soutěže Ladies European Tour Access Series a stala se tak historicky první českou golfistkou, které se podařilo získat podobné ocenění. Ač Kousková absolvovala pouze polovinu z 20 turnajů, které letošní ročník LETAS nabídl, připsala si kromě vítězství v Order of Merit také titul Rookie of the Year a prvenství v oficiálním Money Listu. Prvenství v hodnocení LETAS Kouskové zajistilo plnou hrací kartu na Ladies European Tour pro rok 2023.

Celý článek...
Couples zazářil kolem za 60 ran! Pár dní po svých 63. narozeninách

couples-getty-750Jsou to jen dva týdny, co jsme na našem webu v přehledu krátkých aktualit informovali o tom, že Fred Couples oslavil třiašedesátileté narozeniny. Někdejší majorový šampión si pozornost určitě zasloužil svou přebohatou kariérou, nejspíš si ale řekl, že by nebylo od věci se připomenout ještě jednou také na hřišti. A tak se minulý týden blýskl opravdu mimořádným kouskem v rámci veteránské PGA Tour Champions.

Celý článek...
Jiří Martinka: Hickory golf otevírá novou dimenzi golfu

Martinka-Jiri-750Golfová scéna přináší neustále nové a nové věci, technologie, nad nimiž žasne laik i odborník. Co takhle ale na chvíli přibrzdit, zpomalit a vrátit se o nějaký ten pátek zpátky. Takový návrat do minulosti. Golf má tu výhodu, že k tomu není třeba žádný stroj času, ale stačí sáhnout po vybavení, které používali golfoví pionýři někdy na počátku minulého století. Vrátit se do doby, kdy dřeva byla opravdu dřeva a hole nesly trochu jiné názvy: brassie, spoon, mashie, niblick... Zkrátka pojďme nahlédnout do doby hickory golfu. Naším průvodcem se stal Jiří Martinka, prezident GC Hostivař a také velký propagátor hickory golfu a sběratel všeho, co s touto dobou souvisí.

Celý článek...
titleist-ts
Etiketa je součástí golfu. Platí to stále...

ilu-age-750Golfová pravidla se utvářela po staletí. A vlastně stále utváří. Nedílnou součástí golfu je ale také etiketa. Jsou to vlastně nepsaná pravidla, jimiž se golf odlišuje od mnohých sportů. Jinými slovy, etiketa je důležitým aspektem hry a zdůrazňuje zdvořilost, respekt a fair play. Za porušení nedostanete žádnou trestnou ránu, ale určitě se nestanete oblíbeným spoluhráčem. Je to něco, co především golfoví začátečníci teprve poznávají a učí se od těch zkušenějších. Není na škodu si několik základních pravidel golfové etikety připomenout...

Celý článek...
Rory McIlroy: V hlavní roli instinkt

RoUčíte-li se techniku patování, která bude vhodná právě pro vás, je potřeba zohlednit dvě věci. Tou první je vyslat míč po křivce, kterou jste si zvolili, druhá spočívá v dobré kontrole rychlosti. A také se tolik nezaměřujte na techniku, spoléhejte na přirozený instinkt. Je to podobné jako při nadhazování míčku v baseballu nebo při střelbě v basketbale – také se soustředíte na cíl, aniž byste v tu chvíli přemýšleli o technice. Abyste si na greenech počínali úspěšně, zkuste se držet tří uvedených doporučení.

Celý článek...
PING: Jde to snadno

ChipRBojujete s krátkou hrou, je pro vás hra wedží ztělesněnou noční můrou? Pokud ano, možná pro vás bude řešením tzv. chipper, obojživelník využívající předností patru a wedge. Ping jej uvádí na scénu pod názvem ChipR. Hůl z nerez oceli čerpá předlohu v předchůdci z konce 70. let. Délkou 35" kopíruje patr, loft (38,5°) se zase blíží železu devítce. Uplatnění ChipR najde u ran kolem 40 metrů do greenu, kdy můžete využít patovacího pohybu pro rány typu bump and run. Předností oproti klasické wedži je lepší kontrola vzdálenosti a větší konzistence úderu, které následně ústí v kratší pat.

Celý článek...
Říjnová akce v Kynžvartu

Kynzvart-zamek-750I podzimní golf má svoje kouzlo, zvlášť na hřišti, jakým je například osmnáct jamek v Kynžvartu rozprostřených z velké části v místním zámeckém parku. Místní klub připravil na říjen zajímavou a speciální akci, díky níž si zahrajete devět jamek za 500 korun a celou osmnáctku za 900 korun. Stačí si jen zarezervovat časy a vychutnat si hru na hřišti, které hostí i podnik třetí evropské ligy Pro Golf Tour.

Celý článek...
Zvýhodněný Golf Pass Sever

ceska-lipa-il-750Čtyři 18jamková hřiště na severu Čech se spojila a vytvořila golfový balíček Golf Sever, díky němuž si zahrajete za výhodných podmínek hned na čtyřech hřištích, a to v Golf Resortu Česká Lípa (na snímku), Golf Clubu Liberec, Golf Resortu Malevil a Ypsilon Golf Liberec. Golf Pass Sever umožňuje hráčům výhodný nákup fee se slevou až 30% z ceny, pro řádné členy všech klubů partnerských hřišť nabízí vzájemnou reciprocitu ve výši 30% z pultových cen a také zajímavé programy na podporu začínajících hráčů. A samozřejmě nechybí ani turnajová série hraná na všech čtyřech hřištích.

Celý článek...
Golfklubu Schladming Dachstein říkají Pebble Beach Alp

Rak-Schladming-ilu1-750Schladming zná každý jako pojem lyžařský. Ale mezi golfisty je Schladming stejně dobře zavedený jako pojem golfový. Zdejší hřiště leží u městečka Haus in Ennstal, jen kousek od Schladmingu, patří mezi The Leading Golf Courses a posledních pět let patří rodině Wittmannů, majitelů známého Adamstalu.

Celý článek...
Rezidence Rozdrojovice nabízí bydlení u golfu

rezid-rozdroj-750Unikátní projekt vedle golfového resortu Kaskáda v těsné blízkosti města Brna skýtá v nově vybudovaném viladomě 3 exkluzivní bytové jednotky, 6 parkovacích míst v garážích, 2 zahrady a několik teras.

Celý článek...

Inzerce
Další zprávy
Golf aktuálně
Tiger už je ve světovém žebříčku nejníže ve své dosavadní kariéře
Chystá se prý filmová biografie Johna Dalyho. Kdo si slavného bouřliváka zahraje?
Golf a prsa. Na Instagramu dál vede exgolfistka Paige Spiranac
Pět měsíců ke slávě. Tom Kim nepřestává udivovat raketovým vzestupem
Našlapaný CJ Cup přivítá světovou jedničku a patnáct hráčů z elitní dvacítky OGWR
Garcia zvažuje kvůli pokutě definitivní konec na DP World Tour
Koepka slavil na LIV Golf. Moje kariéra mohla skončit, řekl ke zdravotním potížím
22 tisíc za každou ránu! Dustin Johnson přechodu k LIV nelituje
Věci jdou správným směrem, věří Fowler. Blahopřál i svému exkedíkovi
Bradley čekal na výhru skoro 1 500 dní, po ní plakal při telefonátu rodině
Golfová hřiště ČR
Zvýhodněný Golf Pass Sever
Říjnová akce v Kynžvartu
Zkuste členství ve Mstěticích s bonusem
Jiří Martinka: Hickory golf otevírá novou dimenzi golfu
Sedmičkou železem na Zbraslavi
regulus-rekuperace
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
Cavalli 2
Farník
Patria Indigo
rg-2022
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2022 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2022 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020